Snesitelná lehkost bytí Choupette Lagerfeld

Když Karl v únoru 2019 zemřel na rakovinu slinivky, začala se médii šířit nikdy neověřená zpráva, že obdivuhodné jmění návrháře – odhadem pohybující se mezi 195 až 300 miliony dolarů – zdědila jeho milovaná kočka, birma Choupette. Zda šlo o pouhý žert pánů žurnalistů, který vlivem šíření nabyl na vážnosti, či o skutečný fakt, nikdy nebylo odhaleno. Přikláníme se k první variantě, ovšem jedna věc je nad slunce jasná: Choupette si i teď, bezmála čtyři roky po návrhářově odchodu, žije svůj nejlepší život.

Zda se ale opravdu stala bohatou kočičí dědičkou? Posuďte sami. Před pár týdny totiž Choupette oslavila své jedenácté narozeniny. Ve velkém stylu, pochopitelně. Obklopena šampaňským, levitujícími balónky a dary, nechala se zvěčnit v soukromém tryskáči a o snímek se podělila se svými bezmála sto čtyřiadvaceti tisíci instagramovými sledujícími. ‚‚Na památku mnoha výletů s mým tátou,‘‘ dodala. Při pohledu na spokojeně hledící Choupette můžeme bez pochybností usuzovat, že je o ni přinejmenším velkolepě postaráno.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Jistě, může se nám to zdát trochu příliš, ale hýčkaná Choupette je na takové zacházení pravděpodobně zvyklá. Podle New York Times si Choupette s Karlem Lagerfeldem užila poměrně extravagantní život, s personálem, který zahrnoval dvě pečovatelky, bodyguarda, kuchaře a lékaře. Cestuje ve vlastním kufříku Louis Vuitton, jí pouze ze stříbrného nádobí Goyard. Kaviár a soukromý tryskáč jsou jen pomyslnou tečkou za její základní výbavou. A mohla si to dovolit. Dle jiného zdroje si sama vydělala miliony amerických dolarů díky modelingovým kontraktům a licencím. Například jen v roce 2015 si Choupette přišla na 2,7 milionu dolarů, když se upsala k spolupráci s japonskou beauty značkou Shu Uemura a pózovala pro kalendář vozů Vauxhall Corsa. V Německu společně s Karlem natočila reklamu na automobily Opel. Ano, stále se bavíme o kočce.

Kromě toho, že byl Karl Lagerfeld velikánem módního průmyslu, byl mnohým známý právě jako oddaný kočičí táta. Choupette inspirovala řadu Lagerfeldových produktů a návrhů jeho eponymní značky. A když Karl navrhl apartmá pařížského Hôtel de Crillon, jednu místnost věnoval právě své kočce. Má i svou knihu, pod kterou se Karl rovněž podepsal. Jejich společný příběh přitom začal poněkud netradičně. A to ve spojení s Baptistem Giabiconim, jedním z mnoha modelů a tváří domu CHANEL, který byl jejím prvním majitelem. Když Baptiste nechal Choupette na dva týdny v péči Karla, bylo po všem. Po jeho návratu Karl požadoval, aby se Choupette stala jeho, a Baptiste mu ji daroval. Nyní je kočka v péči bývalé Lagerfeldovy hospodyně, Françoise Caçote, která převzala vlastnictví Choupette po Lagerfeldově smrti. Ta na Instagramu pravidelně zveřejňuje zajímavosti z kočičího života, který je bezesporu snem každé kočky.