Koho sledovat: Tran Ngoc YEN @tny.3

23letá Eliška, studentka univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, se upcyclingu věnuje už dlouho: Jako malá jsem tvořila z brček, tkaniček nebo kousků plastu, jen jsem to nenazývala upcycling,” říká. V její poslední kolekci vdechuje nový život obnošeným teniskám, které by jinak skončily na skládce nebo ve spalovně a přetváří je do nové originální obuvi či doplňků. V budoucnu by se ráda věnovala také bytovým dekoracím. 

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Upcyklovaná kabelka Waistbag

Ikonickým produktem Eliščiny tvorby jsou kabelky a ledvinky WAISTBAG, kterým nechybí masivní spona a spousta řetězů. Jsou oblíbeným doplňkem mnoha českých influencerů. Zakoupit je můžete na darkstore.cz nebo jakobyandfriends.comcena jedné kableky se pohybuje okolo 3 000 Kč.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu
Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Black on black

Elišku nejčastěji potkáte v celočerném outfitu, svůj styl sama popisuje jako lehce provokativní, promyšlený a s nádechy techwearu. Jednoduchost oblékání si vynahrazuje výraznými barvami vlasů – vystřídala už červenou, modrou, fialovou nebo růžovou. 

Její kolekce obuvi byly ke shlédnutí například na Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku nebo při přehlídce lokální značky WOLFGANG, spolupracovala také s designérským studiem NAHAKU nebo obchodem Footshop