Krásný Mezinárodní den žen! A teď mi řekni, co na sobě máš ráda...

Pár let zpátky jsem se účastnila ženského kruhu, jehož součástí bylo zdánlivě jednoduché cvičení. Všechny jsme byly vyzvány, abychom se postavily a nahlas všem řekly, co na sobě máme rády. V čem jsme dobré, v čem třeba i výjimečné. Kruhem se prohnala vlna poplašených zvuků, nervózní tváře ještě víc zrůžověly. Hledat na sobě chyby, rodovou linií poděděné nedostatky, shodit se raději hned na začátku samy, dřív než by to zvládl někdo jiný – to by totiž bolelo víc –, to jsme všechny uměly skvěle. Ale hrdě si stoupnout a říct: „Jsem famózní milenka!” nebo „Ať se děje, co se děje, vždycky se postavím za slabší,” to nám moc nešlo. Přesto se to nakonec na povrch prodralo. A bylo to nevídaně příjemné. Slovy sebechvály jsme jedna druhé postupně dodávaly odvahu, a když kolečko skončilo, několik z nás se ještě přihlásilo o dodatečné slovo. „Ty jsi mi ještě připomněla – já jsem vlastně výborná ještě v tomhle!” Tahle hrdá prohlášení probudila vřelost k sobě samé, tak odlišnou od vynuceného vyjmenovávání silných stránek třeba na pracovním pohovoru. Nečekaně silná euforie z nás udělala rozesmáté školačky, které se předhánějí v tom, co jim jde. Tohle cvičení stojí za to si po letech zopakovat. Všem ženám v redakci jsem proto položila stejnou otázku: Co na sobě máte úplně nejradši? Protože jestli je něco trendy, je to umět se mít bezpodmínečně rád. Thea

A co na sobě máme rády my ženy z redakce ELLE? Procvičte si spolu s námi lásku samy k sobě. My začneme...

Nejsme dokonalé, bohudík – slavné ženy, které vás naučí #selflove

elle.cz

Thea Kučerová

Šéfredaktorka

Mám krásné velké rty, umím z bytů dělat domovy a upletu vám, téměř cokoli si vymyslíte. Kdybych ale měla vybrat jednu jedinou věc, bude to moje schopnost neustále balancovat na hraně. Mezi městem i lesem, intelektuálnem i brakem, smíchem i melancholií, tichem i vřavou, něhou i divočinou. Mnohokrát jsem kvůli tomu plakala, mnohokrát jsem se na jedné či druhé straně necítila dost. Většinou ale vím, že je to právě tahle dualita, díky které můžu stát každou nohou na jiném břehu a na jejich pomezí pokaždé najít něco nového. Na tenhle rozštěp ale doporučuju skálopevnej core!

Anna Machová

Beauty redaktorka

Asi to, že každého dokážu rozesmát. Jsem skvělou matkou, kamarádkou a je na mě 1000% spoleh. Moje srdce je tak velké, že mi nad tím někdy zůstává rozum stát. Za svoje největší dary považuju právě schopnost empatie (kterou často maskuju cynickými poznámkami) a komunikace. Taky miluju svoje pihy a prsa! A samozřejmě nejlíp na světě nosím fuchsiovou rtěnku. Jsem prostě nejlepší Anna Machová! Poslední rok mě naučil, že právě teď jsem skvělá tak akorát. Nemusím čekat, až zhubnu, naučím se perfektně anglicky nebo si koupím nové šaty. Jsem v topu právě teď (a moc vám přeju, abyste k podobnému state of mind došly taky). Holky, jsme prostě boží!

Self love – 3 rady zralých žen

elle.cz

Nicole

Social Media Manager & Fashion Editor

Kdybych měla vzdát sama sobě dík za něco, co na sobě mám ráda, bude to fakt, že neřeknu ne žádné příležitosti. Nejraději bych totiž stála na deseti místech najednou, tu objevovala něco tam, tu zas tady, a říkám ano každé další možnosti být druhého rána zas někde jinde, než jsem byla dnes. A tak se někdy stane, že si v jeden moment koupíte letenky a za pár hodin už máte sbaleno… a překvapíte tak sami sebe.

Barbara

Editorka

Tak tohle byla pro mě jedna z největších výzev, ale svou nejsilnější stránku asi vidím v tom, že jsem zvědavá a strašně mě baví lidi. Proto všechny i při smalltalku opravdu poslouchám. Zajímá mě, jak se máte, co si myslíte, co máte na sobě, co jste včera viděli za film nebo co jste měli k večeři a kdy jste si skvěle zablbli se sousedovic psem. Nepředstírám ani na vteřinu, ty střípky informací opravdu hltám a přiřazuji je na správné místo skládačky, chci vás co nejlíp poznat. A taky si to všechno pamatuju, takže příště budeme mít kde navázat. Asi to souvisí s tím, že se pořád ještě ráda učím, ale „látka“ musí být zábavná a tahle je pro mě nejzajímavější. A taky mám prima tvar očí, takže se mi na ně dobře malují linky!

Karolína

Creative Consultant

Je to paradox, ale miluji na sobě přesně to, za co jsem v dětství pykala. Zrzavý vlasy a nespoutaná energie. Asi každý si neseme z dětství nějaké ty strasti, ale o to víc si toho teď všeho vážím: Vážím si toho, že mám kolem sebe příjemnou nespoutanou energii, která většinou všechny pohltí a začneme společně tvořit krásné vzpomínky. Vážím si toho, že mám kudrnaté, husté zrzavé vlasy, které mě odlišují od ostatních. Jo a ještě na sobě miluju, že čím starší jsem, tím víc poznávám, kdo jsem. Umím už říct, co chci a co nechci, s kým toužím trávit čas a s kým ne, co mě baví a co nudí… Je to osvobozující. A tu cesta za sebepoznáním si strašně užívám, takže doufám, že bude trvat přinejmenším věčně!

Red & hot: Nejkrásnější zrzky, které si podmanily Hollywood

elle.cz

Viktorie

Tik Tok Manager

Jsem prostě báječná dcera… samozřejmě podle slov mé maminky! Během svého zatím krátkého života jsem stihla žít v Británii a Švýcarsku, což mě naučilo nebát se vkročit do neznáma, přistupovat ke všemu s otevřenou myslí a zabalit si celý svůj život do dvou kufrů. Jsem dobrosrdečná holka, která pomůže komukoli a kdykoli a vždycky bude upřímná sama k sobě i k ostatním. Jsem obrovskej snílek, ale dokážu si své sny přetvářet v realitu. Mám ráda své (konečně) rovné zuby, na jejichž rovnosti se pracovalo celých šest let! Jo a mám tři bratry, takže vydržím opravdu cokoli.

Veronika

Online Editor

Není to má vrozená ani dobrovolně získaná vlastnost. Došla jsem k tomu, protože jsem musela. Ale na to se historie neptá. Stala jsem se člověkem s téměř nevyčerpatelným zdrojem zvýšené tolerance, shovívavosti a lásky. Platí to zejména v případě mých dětí, ale míra tolerance a pochopení se jednoznačně posunula i u cizích lidí. To, co by mě kdysi na jiných bezpochyby pobouřilo, znechutilo nebo naštvalo, dnes vnímám jinak. Vždy se zeptám sama sebe: Víš, proč to ten člověk dělá? Jestli se mu nestalo nic špatného? Nebo jestli ho tohle dělá šťastného? Obtěžuje tě to nějak? Ne? Tak to toleruj. A usměj se na něj. Kromě toho často a ráda někomu pomáhám nebo prostě jen těším. Zajdu za osamělou sousedkou na pokec a sklenku vaječného koňaku, manželovi udělám mezi psaním článků oblíbená vosí hnízda, s mámou zajdu na divadelní hru, která mě nebaví. Jsem hodný člověk a jsem na to pyšná.

Dominika

Grafička

Já tedy dokážu být tou nejlepší přítelkyní, jakou si jen můžete přát. Jsem loajální, bojuji za ty, které miluji, a dávám skvělé dárky. Mám vytříbený smysl pro pěstování krásy, potěšení a pohodlí. Moje superschopnost spočívá v tom, že se dokážu nadlidsky angažovat, a když se jednou zamiluju, je to prostě tak. Není třeba zkoumat další možnosti. Jsem superintrovertní a supervnímavá, což ze mě dělá vynikajícího posluchače i spolehlivého parťáka.

‚‚Buďte zticha, nejsem modelka!‘‘ Selena Gomez hájí svá kila navíc

elle.cz