Gwyneth Paltrow je kvůli své dietě pod palbou kritiky

Herečka Gwyneth Paltrow před několika dny v podcastu Art of Being Well prozradila, že praktikuje přerušovaný půst. Hladoví celé dopoledne a dopřeje si až oběd. První jídlo dne ale nepředstavuje žádnou opulentní hostinu. K obědu si Gwyneth dopřává něco, co jí dle jejích vlastních slov nezvedne hladinu cukru v krvi, což je v jejím případě vývar z kostí a zeleniny. Poté se intenzivně věnuje cvičení pilates nebo chůzi, čemuž následuje 30 minut kartáčování v infračervené sauně. K večeři si zakladatelka lifestyle webu Goop dává paleo večeři se spoustou zeleniny na podporu detoxikace.

Právě tyto informace spustily lavinu kritických reakcí lékařů, odborníků na výživu a také dalších celebrit za propagaci životního stylu, který neposkytuje dostatek kalorií pro udržení normálního stravování. Mezi nejhlasitější kritičky diety Gwyneth Paltrow patří plus size modelka Tess Holiday nebo moderátorka Meghan McCain.

Mohlo by se vám líbit

Z oscarové herečky wellness guru? Vítejte ve světě Gwyneth Paltrow

Loni na své 49. narozeniny se oscarová herečka vyfotila nahá ve vaně. Čím nás Gwyneth Paltrow překvapí na kulatiny, které slaví právě dnes? 
elle.cz

Jednu pizzu s květákovou kůrkou bez sýra, prosím!

Tess Holliday prohlásila ve středu ve videu na TikToku na adresu Gwyneth, že se stravuje neadekvátně, protože se podle jejího názoru bojí být tlustá. Sama přitom dlouhodobě bojuje s poruchou příjmu potravy. Svým sledujícím na TikToku, kterých je bezmála 700 tisíc, sdělila: „Vývar z kostí není vhodné jídlo. A pak zakončit svůj den konzumací zeleniny? Přesto jí (Gwyneth) lidé nadále poskytují vysílací čas, dávají jí prostor a přijímají její ‚rady‘, protože každý se příliš bojí být tlustý.“

Guru propagace body positivity Tess se podělila o zážitek, jak se před lety zúčastnila velké hollywoodské akce, během níž seděla poblíž Gwyneth. „Byla to slavnostní večeře s předem daným menu,“ vzpomínala Tess Holliday na událost, jíž se účastnily i Natalie Portman nebo Catherine OʼHara. „Paltrow musela hlasitě dát všem vědět, že ona a její stůl, což byla hrstka jejích blízkých přátel, si dají něco jiného: pizzu.“ Nebyla to ovšem klasická pizza. „Byla to pizza s květákovou kůrkou bez sýra,“ upřesnila Holliday. Své sledující ujistila, že nechce posuzovat to, co lidé jedí, protože ona sama je neustále terčem posměšků za to, že je tlustá. Nicméně téma uzavřela: „Tohle není normální a týká se to celé další generace mladých lidí, kteří si myslí, že jíst jako Gwyneth Paltrow je vhodné. Je v pořádku krmit své tělo,“ pokračovala a dodala, že „sacharidy nejsou zlo.“

Mohlo by se vám líbit

Body positivity: Proč je kladný vztah ke svému tělu tak důležitý?

Pojďme si promluvit o pozitivním vnímání nejen svého těla. Body positivity, body shaming - co to znamená a jak se v tom zorientovat?
elle.cz

Má Gwyneth místo života peklo?

Názor plus size modelky sdílí i bývalá spolumoderátorka pořadu The View Meghan McCain. Ta stravování Gwyneth Paltrow dokonce nazvala hladovou dietou a o herečce se pak vyjádřila, že v důsledku svých stravovacích návyků vypadá špatně, unaveně a vyčerpaně. Podle ní hollywoodská hvězda kvůli hladovění dokonce vypadá mnohem starší, než na svých 50 let. „Její život zní jako peklo,“ napsala McCain. „Nic z jejího dne nezní tak, že by to mělo být naplňující nebo výživné,“ pokračovala. Gwynethino až laserové zaměření na zdravý způsob života jí připadají spíše jako posedlost. „Půsty, infuze, vývary z kostí a paleo jídlo jsou prostě špatně,“ uzavřela moderátorka.

Mohlo by se vám líbit

Gwyneth Paltrow & Goop: Kontroverze ani kritika ji nezastaví

Málokdo v posledních letech vyvolal tolik protichůdných názorů, rozhořčených reakcí odborníků i veřejnosti a horlivých diskuzí napříč věkovými skupinami i pohlavím. Řeč je o americké herečce Gwyneth Paltrow, která je dnes spíš úspěšnou podnikatelkou. Pojďme se podívat pod pokličku jejího záhadného byznysu v hodnotě 250 milionů dolarů.
elle.cz

Zdroj: TikTok, dailymail.com, pagesix.com