Wintour kontra Kardashian: dlouholetý spor vygradoval na módní show

Kim a její nešťastný debut

Ať si o Kanyem – zvláště kvůli jeho výrokům a podivné prezentaci na veřejnosti v posledních letech – myslíte cokoli, nedá se zpochybnit, že je držitelem 24 hudebních cen Grammy a talentovaným designérem, se kterým spolupracovaly světoznámé módní brandy. Jeho kvalit a nadání si byla dobře vědoma i Anna Wintour, která Kanyeho v roce 2013 pozvala na Met Gala. Pozvání ovšem platilo pouze pro něj. Jenže ouha – s Kaynem jako jeho doprovod dorazila i jeho tehdejší manželka Kim Kardashian. Anna, která stála o to, aby hosty na prestižní akci byli pouze lidé, kteří jsou talentovanými a uznávanými osobnostmi, velmi těžce nesla, že se jí nepodařilo ubránit brány jejího pomyslného hradu a ten byl dobyt hvězdičkou reality show. Útěchou jí mohlo být alespoň to, že tehdy těhotná Kim dorazila na akci v šatech, které se u veřejnosti staly terčem spousty vtipů. Anně pocit zadostiučinění ale nevydržel dlouho.

Jedenáct nejpikantnějších skandálů z historie Met Gala

elle.cz

Haló, může Kim taky?

Jako šéfredaktorka má Anna Wintour důležitou povinnost – zajišťovat vysokou čtenost a prodeje svého magazínu. S tím také souvisí volba osobnosti na obálku. V dubnu 2014 se na obálce objevili Kanye a Kim. Zdroje ze zákulisí tehdy informovaly o tom, že umístění dvojice Kimye na dubnový cover magazínu předcházel velmi úpěnlivý telefonát Anně od Kanyeho, který ji údajně prosil, aby spolu s ním dala na obálku také Kim. Spousta komentářů na toto téma tehdy zaplavila také Twitter. Anna ve svém úvodníku nicméně obšírně vysvětlila, proč se rozhodla dvojici na obálku umístit. A US Weekly tehdy řekla: „Drby by se mohly číst lépe, bohužel je ale prostým faktem, že to není pravda.“ Někdy ani nejtvrdší šéfredaktorka na světě neustojí tlak světové celebrity a vydavatelů časopisu, pro který dýchá už pětatřicet let.

Tohle už nezkoušejte

Wintour ovšem není zvyklá kapitulovat a to, že musela Kim už dvakrát ustoupit, jí rozhodně nezapomněla. V roce 2016, kdy se Kim (tentokrát už oficiálně) stala opět hostem Met Gala, došlo mezi těmito dvěma k další nepříjemnosti. Královna selfies Kim si neodpustila dělat fotky na červeném koberci Metropolitního muzea. To Annu, která si přeje, aby její akce byla na nejvyšší úrovni a která každý rok akredituje desítky profesionálních fotografů, natolik rozčílilo, že po Met Gala neváhala a dvojici poslala dopis, ve kterém je důrazně upozornila, že příště nechce mobily v jejich rukou vůbec vidět. Zdroj také dodal, že pokud by Kardashian znovu vzdorovala přáním šéfredaktorky, nastalo by „peklo“.

Co se děje za zdmi přísně tajného Met Gala večírku?

elle.cz

Ztracená Anna

Když se daří, tak se daří. V tom samém roce, aby Kanye urovnal vztahy, pozval Annu Wintour na svou módní show pořádanou v Madison Square Garden. Během následného rozhovoru v pořadu Late Night With Seth Meyers ovšem Wintour barvitě popsala, jaké příkoří tam zažila. Podle svých vlastních slov prý Wintour dorazila na akci brzy a zjistila, že je tam zatím sama a na příchod klanu Kardashianových musí teprve počkat. Když si po 45 minutách všimla, že někteří z dalších hostů odcházejí, rozhodla se jejich příkladu následovat. Bohužel se ztratila a zabloudila v suterénu Madison Square Garden. „Byla jsem tam půl hodiny ztracená a žádala jsem různé lidi, aby mě pustili ven,“ prozradila Wintour a dodala, že ji ten debakl rozplakal. Naštěstí nakonec slavná šéfredaktorka narazila na spásu v podobě laskavého člena ochranky, který ji vyvedl ven. Inu, to vzájemné vztahy také rozhodně neohřálo.

Kim Kardashian & Met Gala: tak šel čas

elle.cz

Konec Kymie, konec příměří?

Loni koncem roku se dvojice Kim a Kanye oficiálně rozvedla, proto si Anna už nemusela dělat žádné násilí, aby udržela společenské příměří a před letošním Met Gala se dokonce objevily zvěsti, že vyškrtne Kim a její sestry ze seznamu pozvaných. K tomu nakonec nedošlo a všechny K-Jʼs měly možnost se předvést v plné kráse, složit poctu Karlu Lagerfeldovi a na nějaký čas zase naplnit společenské a módní rubriky většiny světových médií. Těžko říct, jestli Anna opět musela ustoupit tlaku shůry nebo si sama spočítala, že Kim a její rodina jsou navzdory jejímu názoru těmi, kdo k akci přitahují pozornost. Možná se jí také nechtělo veřejně vykopávat válečnou sekeru.

Nicméně své pocity už nedokázala tak dobře ukočírovat na nedávné přehlídce Victorie Beckham během pařížského fashion weeku. Anna zde během módní show usedla na čestné místo v první řadě hned vedle Davida Beckhama a jeho rodiny. Začátek přehlídky se ale zpozdil a ukázalo se, že na vině je Kim, na jejíž příchod se čekalo. Ta o dvacet minut později nakráčela na své místo vymezené hned vedle Anny, aniž by jakkoli dala znát, že ji zpozdění mrzí. Polibkem se přivítala s Davidem a bez toho, aby Anně věnovala pozdrav, zasedla vedle ní. Vytočená Wintour se zvedla ještě dřív, než došlo na závěrečné defilé Victorie Beckham a odešla. Údajně proto, že musela být na dalších módních přehlídkách a kvůli zpoždění je nestíhala, což takto činí často. Ačkoli fotografové zachytili Annu, jak s Kim prohodila několik vět, nedá se očekávat, že by se vztahy mezi oběma módními titánkami jen tak ohřály.

Beckhamova terapie: zpověď o nenávisti, nevěře i životě s paparazzi

elle.cz

Zdroj: Page Six, dailymail.co.uk, abcnews.com, nickiswift.com