Královská rodina si neví rady. Žádá o pomoc s návratem Kate

Kauza Kate, která nabobtnala do obřích rozměrů

Zmizení princezny Kate a důvod, proč k němu došlo – kauza, která týdny hýbe královskou rodinou, britskou i světovou veřejností, a ke které se dokonce už vyjadřují i celebrity, které jindy nemají myšlenky na nikoho kromě sebe. Zatímco si celý svět láme hlavu, co se kolem princezny z Walesu odehrává, rychle se blíží termín, kdy se má Kate opět vrátit ke svým pracovním povinnostem a hlavně – před zraky veřejnosti. Podle původního oficiálního prohlášení Kensingtonského paláce se tak má stát po Velikonocích. Naposledy byla Kate oficiálně viděna na vánoční mši v prosinci. Je tedy možné, že si pro svůj comeback vybere opět podobnou příležitost, a to nedělní velikonoční mši v Kapli Sv. Jiří. Deník The Mirror navíc přišel s exkluzivní informací, že v Kensingtonském paláci začal působit tým expertů zodpovědných za Katin návrat na veřejnost. Tito osvědčení odborníci na styk s veřejností byli najati kvůli napjaté situaci posledních týdnů.

Kate poprvé od operace na veřejnosti. Britové si mohou oddechnout

elle.cz

Královská rodina je bezradná

Podle The Mirror probíhá v rámci přísně tajného projektu konzultace Katina návratu s týmem, jehož členy jsou nejbližší pobočníci Kate a prince Willliama, jejich komunikační tým a bývalí zaměstnanci paláce. Zdroje uvedly, že královská rodina požádala o pomoc a radu kvůli bouřlivému období spojenému s nepřítomností princezny v královském životě. Původně nebylo oslovení expertů v plánu, ale William a zbytek rodiny asi nečekali, že se kvůli absenci Kate ve veřejném životě zvedne tak obrovská vlna pochybností, otázek a konspiračních teorií. Urputnou snahou ochránit soukromí jen přispěli k o to větší snaze se v jim v něm šťourat.

Každý detail musí sedět

Dva bývalí asistenti mají za úkol navrhnout Katin nový rozvrh po týdnech její absence. Jedním z těchto asistentů je její nový osobní tajemník, podplukovník Tom White, který se ke královskému týmu připojil v lednu. Od listopadu 2020 až do její smrti v září 2022 sloužil u zesnulé královny Alžběty II. Nový soukromý tajemník prince Williama, bývalý diplomat Ian Patrick, který dříve pracoval pro bývalého vůdce liberálních demokratů Paddyho Ashdowna, je druhým členem týmu s důležitým úkolem. Jeden ze zdrojů z okolí královské rodiny uvedl: „Týmy nepřetržitě pracují na vymýšlení plánu návratu princezny z Walesu do práce po týdnech nesmírného tlaku. Všichni vědí, že svět bude sledovat každý detail a rozpitvávat každou maličkost po všech těchdivokých spekulacích.“

Catherine, jsi crazy! Princ William nemá pochopení pro sport své ženy

elle.cz

Série špatných rozhodnutí

Rozhodnutí, které schválil princ i princezna z Walesu, následuje po týdnech chaosu v Kensingtonském paláci, který se tímto snaží vypořádat s bizarními konspiračními teoriemi o princeznině stavu a místě pobytu. Nutno ale říct, že jim palác jde přímo naproti, když v důležitých chvílích zarputile mlčí nebo vydává fotky, u nichž musí zpětně přiznávat, že byly značně upraveny. Několik hodin poté, co se fotka Kate s dětmi objevila na sociálních sítích a na zpravodajských stránkách po celém světě, internetoví detektivové identifikovali více než šest bodů, na kterých byla fotka zjevně upravena. Šest z největších světových fotografických a zpravodajských agentur, včetně Associated Press, Reuters a Getty Images, následně oznámilo, že snímek ze svých archivů smazaly s tím, že byl „zmanipulován“.

Britský gentleman? Spíš pěkný pruďas. Princ William prý klame tělem

elle.cz

Bujení konspirací

Zmatená a po relevantních informacích toužící společnost se pak snaží stůj co stůj vymyslet, co za tím stojí a vymýšlí nejrůznější teorie, proč tomu tak je. O víkendu se objevilo nové video, jak princ a princezna navštívili farmářský obchod ve Windsoru. Pár se pár usmíval a povídal si při procházce s nákupními taškami. Už nyní ale opět internetem kolují teorie, že nešlo o princeznu Kate, ale o její dvojnici. Lidé poukazují na rozdílný tvar brady a uší, který má domnělou Kate odlišovat od té skutečné. Zatímco Kensingtonský palác včera večer zopakoval, že se princezna vrátí ke královským povinnostem až po Velikonocích, padl návrh, aby se připojila ke své rodině a dalším členům královské rodiny v kostele na Velikonoční neděli. Jiné zprávy naznačovaly, že se Kate nemusí účastnit žádných veřejných akcí až do 17. dubna, kdy se její děti po prázdninách vrátí do školy Lambrook poblíž Ascotu v Berks. V zájmu královské rodiny a toho, aby si konečně mohla užívat více klidu, by už Kate měla důvěryhodně vystoupit a veřejnost uklidnit, jinak plodné konspirace nikdy neskončí.

 

Zdroj: Mirror.co.uk, twitter.com