Kate poprvé od operace na veřejnosti. Proč to tak trvalo?

Mlčení vyvolává obavy

16. ledna tohoto roku podstoupila princezna Kate údajně plánovaný chirurgický zákrok v oblasti břicha. Veřejnost ji neviděla už tři týdny předtím. Naposledy byla princezna z Walesu viděna na Boží hod, kdy se s Williamem a dětmi vydala na tradiční mši. Zpráva o její hospitalizaci veřejnost velmi znepokojila, ale podle Kensingtonského paláce se mělo jednat o plánovaný zákrok, který proběhl velmi dobře a princezně se po něm mělo dařit skvěle. Zároveň královská rodina v čele s Williamem informovala, že ke Katině stavu nebude podávat žádné detailní informace, leda že by se vyskytl nějaký zásadní zvrat. Dva měsíce pak skutečně zarputile mlčeli, ačkoli tím dosáhli přesně opačného výsledku, než bylo původně záměrem. Pokud by alespoň občas updateovali informace o tom, jak se Catherine daří, nevznikaly by mezi lidmi takové obavy a spekulace, jak tomu bylo doteď.

Dojatý Harry doufá ve smíření. William od něj ale žádá víc

elle.cz

Karel III. je sdílnější

Veřejnost poukazovala na rozdíly v přístupu Catherine a krále Karla III. Ten podstoupil operaci prostaty krátce po Catherine a při tomto zákroku se ukázalo, že má král blíže nespecifikovaný nádor. Král okamžitě zahájil léčbu, a i když je unavený a tyto dny jsou pro něj nepochybně náročné, ukázal se na veřejnosti, aby pomohl uklidnit obavy o svůj stav. Nechal se vyfotit do médií, jak pročítá přání od Britů přejících mu brzké uzdravení a pak se po boku své ženy Camilly zúčastnil osobně jedné z oficiálních akcí. Ačkoli má být podle oficiálních vyjádření králova diagnóza závažnější než ta Catherinina, kolem krále se mlží rozhodně méně a toho si lidé samozřejmě všimli.

Britský gentleman? Spíš pěkný pruďas. Princ William prý klame tělem

elle.cz

Neoblomný William 

Několik stručných informací o zdravotním stavu manželky prince Williama jen posílilo spekulace. „Od začátku nám bylo jasné, že nebudeme poskytovat průběžné komentáře ke zdraví princezny z Walesu,“ uvedl už dříve palác s tím, že ani šílenství na sociálních sítích tento názor nezmění, protože i princezna má právo na soukromí. Po operaci, která proběhla na The London Clinic v Londýně, pouze uvedli, že se nejednalo o rakovinu. Přesto lidé poukazovali na to, že na zotavení z každé běžné operace jsou více než dva měsíce opravdu dlouhá doba a že pokud se nejedná o nic vážného, musela by být princezna v pořádku už mnohem dříve. Ani to ale s neoblomným Williamem nehnulo a svůj lid nechal ohledně stavu své manželky tápat.

Catherine, jsi crazy! Princ William nemá pochopení pro sport své ženy

elle.cz

Vyjížďka s mámou

Od 29. ledna, kdy byla Catherine propuštěna z nemocnice, což se opět událo tajně beze svědků i přítomnosti médií, ale na veřejnosti se ukázala až nyní. A je ještě nikoli oficiálně. „Byl krásný slunečný den a Kate vezla její matka. Princezna seděla na sedadle spolujezdce a měla tmavé sluneční brýle,“ popsal očitý svědek první moment od chvíle, kdy se princezna ztratila lidem z očí. Budoucí královnu vezla v autě její matka Carole Middleton a obě ženy spolu mluvily, Kate prý vypadala dobře. Oficiální Catherinin návrat k pracovním povinnostem byl ohlášen na období po Velikonocích, do té doby se bude muset veřejnost spokojit s paběrkováním informací a spoléhat na to, jestli Kate někde někdo opět náhodou nezahlédne.

Královská recyklace: Kate Middleton nosí šaty po mámě

elle.cz

Zdroj: Mirror.co.uk, PageSix.com