Princezna Kate leží v nemocnici a princ William zrušil svůj program

Vše podle plánu

Byla to prý déle plánovaná operace břicha, kterou si nevyžádal žádný úraz ani náhlá zdravotní indispozice. Kate ji prodělala v úterý na luxusní zdravotní klinice v Marylebonu. Tam princezna z Walesu stráví ještě zhruba dva týdny, než ji propustí do domácího ošetřování. Nejen po dobu pobytu v nemocnici, ale také během dalších týdnů rekonvalesence Catherine zrušila veškeré své pracovní aktivity a hodlá se k nim vrátit až po Velikonocích, tedy na začátku dubna. K práci by se ráda vrátila co nejdříve, o ní i princi Williamovi je známo, že svým povinnostem a charitativní činnosti se věnují svědomitě a neradi své aktivity zanedbávají.

Catherine, jsi crazy! Princ William nemá pochopení pro sport své ženy

elle.cz

William je hlavně manžel a táta

Kromě Kate zrušil velkou část svých povinností i princ William. Úterý strávil s Catherine na klinice a od té doby ji denně navštěvuje. Nechal se slyšet, že když je jeho žena v nemocnici, nebude vykonávat oficiální povinnosti. A to dokonce i poté, co se Kate vrátí z kliniky domů. Princ William nechce jezdit na státní návštěvy sám, zatímco se Kate bude zotavovat. Kromě oficiálního programu na něj padly i běžné rodinné povinnosti, které za normálních okolností zajišťuje Kate. Jejich děti George, Charlotte a Louis nemají kvůli zdravotním komplikacím Kate žádné úlevy a musí pokračovat ve svých povinnostech jako obvykle. William je ráno odveze do Lambrook School v Berkshire jako obvykle a následně se v doprovodu ochranky vydává se svém voze za Kate do nemocnice. Prince zachytily kamery deníku Independent, jak za volantem svého elektrického Audi E-Tron GT následován bodyguardy v Range Roveru opouští kliniku.

Na operaci se chystá i král Karel III.

Návštěvy nemocnice budou Williama čekat i v dalších dnech, protože na operaci se chystá i jeho otec král Karel III. I on jako spousta mužů ve vyšším věku musí řešit problémy s prostatou a příští týden se svěří do rukou chirurgů, kteří mu vzniklý nezhoubný útvar odstraní. Doufejme, že i jeho operace dopadne stejně dobře jako ta Catherinina. Králi je 75 let a jeho zdraví už nemusí být tak pevné jako u vysportované snachy Kate, která je navíc o více než třicet let mladší než její tchán. Věřme ale, že i v případě Karla III., který dostane tu nejlepší možnou péči, bude všechno v pořádku.

Karel III. volá Harryho zpět, potřebuje se s ním nutně smířit

elle.cz

Vyvrácené spekulace

Kensingtonský palác vydal ohledně zdravotního stavu Kate jasné prohlášení a dokonce vyloučil, že by se jednalo o operaci nádoru. Veřejností ale přesto prosakují obavy o princeznino zdraví. Fanoušci královské rodiny do komentářů na Instagramu píší své pochybnosti. „Pokud by se jednalo o banální operaci, proč by v nemocnici zůstávala tak dlouho?“ uvedl jeden z komentujících. Další se připojil: „Čtrnáct dní se v nemocnici zůstává pouze v případě velmi těžkých a komplikovaných operací.“ Další důvod k obavám přinesla i sama klinika. Má totiž špičkové onkologické pracoviště a mezi lidmi se okamžitě začaly šířit informace, že právě nádorové onemocnění by mohlo za operací Kate stát. Podle všeho jsou ale všechny obavy liché. Klinika byla vybrána pro svou špičkovou pověst, vybavenost i dlouhou historii péče o významné pacienty. A délka hospitalizace je také s největší pravděpodobností zvolena tak, aby si všichni byli jistí, že Kate odejde do domácího léčení ve stavu, kdy už nebude hrozit žádné riziko pooperačních komplikací. Kensingtonský palác ostatně přislíbil poskytovat další aktuální informace o zdravotním stavu princezny Catherine. Tedy za předpokladu, že „půjde o nové významné informace, o které by se sama chtěla podělit“.

Princ William má nový titul. Stal se nejvíc sexy holohlavým mužem roku

elle.cz

Zdroj: Instagram, PageSix.com, Independent.co.uk, YouTube