Trooping the Hope: usměvavá princezna Kate zářila a šířila naději

Velký den pro royals

Trooping the Colours, velkolepá vojenská přehlídka pořádaná na počest narozenin britského panovníka už od roku 1820, byla odjakživa příležitostí, aby poddaní spatřili nejen dechberoucí show, ale také členy královské rodiny. Royal family se totiž vojenské parády v centru Londýna pravidelně účastní a její fotky v gala, jak přihlíží pochodu vojska a průletu stíhaček, každý rok plní přední strany novin. Letos se však královská rodina potýkala s mnohem vážnějšími problémy, než co si na tuto významnou příležitost obléknout. V zimě tohoto roku nejprve král Karel III. a posléze i jeho snacha, princezna Catherine, oznámili šokující zprávy. Oběma jim byla nečekaně diagnostikována rakovina a stali se onkologickými pacienty.

S Kate se už nepočítalo

Zdání, že král Karel snáší léčbu lépe než Kate, potvrdily jak jeho vystoupení na veřejnosti, tak zprávy z paláců. Na rozdíl od Catherine se král několikrát objevil na oficiálních akcích. Kate se zcela stáhla do ústraní a podle jejího nejbližšího okolí léčbu nesnášela příliš dobře. Oznámila proto, že se ani do konce tohoto roku nebude objevovat na žádných pracovních akcích spojených s reprezentací královské rodiny. Veřejnost už s ní nepočítala ani na Trooping the Colours.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Záblesky naděje

O to radostnější a dojemnější bylo, když se Kate na sváteční akci nakonec objevila, a to dokonce ve výborné kondici. Zprávy o jejím razantním hubnutí a vypadávání vlasů popřela tím, že vypadala naprosto bezchybně. Pro slavnostní den oblékla sněhobílé šaty s dlouhým rukávem a sukní v midi délceozdobené černobílými mašlemi. Ve stejném stylu a barevné kombinacibyl i jejíklobouček. Na nohy obula bílé jednoduché lodičky.Bílou přihlížející vnímali jako symbol naděje, že se všechno v dobré obrací a že se princezna zase zcela uzdraví. Na její tváři se také často objevoval úsměv, a to jak při komunikaci se jejími třemi dětmi, tak při konverzaci se svým tchánem bojujícím se stejnými útrapami. Zdroje z blízkého okolí královské rodiny tvrdí, že Karel III. se s Kate kvůli podobné diagnóze velmi sblížil a navzájem se velmi podporují. Král je prý na svou statečnou snachu velmi pyšný a má ji nyní v ještě větší oblibě, než tomu bylo předtím.

Mohlo by se vám líbit

Cancelled: Princezna Kate smazala diář. Do konce roku ji neuvidíme

Kate Middleton se stáhla z veřejného života, aby se mohla soustředit na své zdraví a rodinu. Přesto všichni doufali, že její boj s rakovinou bude probíhat natolik dobře, že ji uvidí alespoň na červnové slavnosti Trooping the Color, které celá královská rodina pravidelně přihlíží. Zprávy z Kensingtonského paláce ale potěšující nejsou.
elle.cz

Kate pomohla osvětě

A podobně to mají i britští poddaní. Obliba princezny Kate po odhalení její diagnózy velmi stoupla a všichni, dokonce i to, kteří britské monarchii jinak nefandí, s Kate soucítí a vyjadřují jí svou podporu a sympatie. Otevřená komunikace královské rodiny ohledně rakoviny krále i Kate navíc měla na veřejnost velmi pozitivní vliv. Britská zdravotnická zařízení hlásí strmý nárůst zájmu Britů o preventivní vyšetření na rakovinu. Kate navíc ve svých vzkazech veřejnosti vyjadřuje i podporu pro ostatní, kteří trpí stejnou diagnózou a nepřipouští, že by vše mělo dopadnout jinak než dobře. Za toto šíření naděje a pozitivní energie jsou jí lidé nesmírně vděční.

Mohlo by se vám líbit

Catherine, jsi crazy! Princ William nemá pochopení pro sport své ženy

Princezna Catherine, ačkoli žije v paláci a její chování je přísně vázáno protokolem u dvora, není žádná skleníková kytka. Už od dětství vášnivě ráda sportuje a i dnes si přes všechnu péči o tři děti a náročný společenský program nechává prostor pro své fitness koníčky. Ne každý z nich se ale setká s pochopením. Kvůli tomu nejnovějšímu ji princ William dokonce neváhal nazvat „šílenou“.
elle.cz

Zdroj: autorský článek za využití informací z Mirror.co.uk