Super Bowl 2024: Taylor Swift skákala radostí, prsten ale nedostala

Lístky za milion, celebrity na ochozech

Na zápas roku se sjely tisíce fanoušků, které neváhaly za lístky zaplatit až 60 tisíc dolarů (1,4 milionu korun). Kromě nich se nechaly vidět i celebrity, které se už den předem zúčastnily exkluzivní Super Bowl Party v Sin City. Na každoročním večírku party-meets-music se sešlo více než 1 000 hostů a nechyběli mezi nimi ani Kim Kardashian a její sestry Khloé a Kendall a hráč NFL Odell Beckham Jr., o kterém se spekuluje, že s Kim randí. Spolu s Kar-Jenʼs přiletěl private jetem i zpěvák Justin Bieber, kterého s klanem slavných sester pojí dlouholeté přátelství. Jeho manželka Hailey Bieber je blízkou kamarádkou Kendall Jenner. Na party pro VIP hosty vystoupili Travis Scott, The Chainsmokers, Ciara, Fat Joe, E-40 a další. Zápasu samotnému přihlíželi z ochozů Allegiant Stadium třeba Beyoncé a Jay-Z, Leonardo DiCaprio, Lady Gaga, Blake Lively, Jimmy Kimmel a – samozřejmě – Taylor Swift. Oba týmy se fanouškům odměnily strhující podívanou s vyrovnaným skóre, v níž muselo být o vítězi rozhodnuto v nervydrásajícím prodloužení. Z vydřeného vítězství se nakonec radovali Kansas City Chiefs, za které bojoval právě přítel Taylor Swift Travis Kelce. 

Mohlo by se vám líbit

Skromná miliardářka Taylor Swift: láme rekordy a zachraňuje ekonomiku

Taylor Swift se stala hudebním fenoménem, jehož vliv zasahuje za hranice jednoho žánru i národnosti. Zpěvačka, která před pár dny dosáhla čistého jmění 1,1 miliardy dolarů láme rekordy, zachraňuje ekonomiku, bojuje za ženy a má za zády jedny z nejloajálnějších fanoušků z celého světa. Ale co způsobuje, že Taylor Swift je jednou z nejvýraznějších postav showbyznysu?
elle.cz

DJ Tiesto to zabalil

O hudební show se měl na Super Bowl postarat světoznámý DJ Tiësto jako vůbec první oficiální DJ této sportovní události roku. Plány na jeho vystoupení ale byly ve čtvrtek zrušeny. „Já a můj tým jsme celé měsíce připravovali něco opravdu speciálního, ale naléhavá rodinná záležitost mě nutí vrátit se v neděli ráno domů,“ napsal Tiësto na X. „Bylo to těžké rozhodnutí vynechat zápas, ale rodina je vždy na prvním místě. Děkuji @NFL za spolupráci a těšíme se na další, abychom v budoucnosti společně vytvořili něco neuvěřitelného!“ uzavřel své prohlášení. Nejslavnějšího DJe světa nahradil známý americký DJ Kaskade, který působí jako rezident v klubech ve Vegas. „Jako dítě, které vyrostlo v Chicagu a každý rok se svou rodinou sledovalo Super Bowl, je tato šance být jeho součástí naprosto ohromující,“ uvedl nadšeně Kaskade v reakci na své angažmá.

Mohlo by se vám líbit

Fenomén Taylor Swift: Proč je tak slavná a úspěšná?

Také stále dokola posloucháte nové album Taylor Swift? Nejste sami, my se vydání nemohli dočkat a od té doby ho máme ve sluchátkách alespoň jednou denně. Taylor opět potvrdila, že je královnou popu. Jak se dostala na vrchol? Rozebíráme v článku.
elle.cz

Taylor to stihla!

Ještě větší pozornost než na hřiště se upírala na čerstvou držitelku cen Grammy a americkou megastar Taylor Swift. Její přítel Travis Kelce nastoupil za Kansas City Chiefs a bylo jasné, že ho bude chtít při nejdůležitějším zápase roku podpořit. Taylor uzavírala své celosvětového turné The Eras Tour koncertem v Tokiu. Pak následoval rychlý přesun na letiště a přelet do Spojených států. Některá média s ohledem na časový posun panující mezi Asií a USA, dokonce rozebírala i teorii o cestě časem. Taylor to stihla a zasedla v lóži vedle svých kamarádek, herečky Blake Lively a raperky Ice Spice.

Taylor nosí #87

Na show oblékla černý crop korzet, džíny s dírami obšitými třpytivými kamínky a červeným bomberem Wear by Erin Andrews s logem Chiefs a číslem 60 na zádech, protože v tomto roce byl klub založen. Svůj look korunovala náhrdelníkem s číslem 87, které nosí její přítel Travis Kelce a kabelkou od Judith Leiber, také nesoucí číslo 87. Vysoký culík a pro Taylor typické rudé rty nemohly samozřejmě chybět. Taylor Swift, která svými návštěvami zápasů NFL přitáhla ke sledování i tisíce do té doby nezainteresovaných fanynek, významně přispěla ke zvýšení prestiže a sledovanosti Super Bowlu, který letos opět překonal historickou hranici sledovanosti. Důvodem nebyla pouze její účast, ale také fakt, že se před zápasem hojně spekulovalo to tom, že ji Travis Kelce po finále požádá o ruku.

Mohlo by se vám líbit

Nový vztah, nová image: celebs, které se z lásky mění jako chameleoni

Z lásky jsme schopni dělat různé věci. Přizpůsobovat se partnerovi je jednou z nich. Někteří slavní však po boku svých nových partnerů nejen kompletně mění image, ale i osobnost. Kdo se pod diktátem lásky stává někým úplně jiným?
elle.cz

Usher Justina nepřesvědčil

Kromě Taylor Swift si ale stejný díl pozornosti vysloužil i R&B zpěvák Usher, který vystoupil během poločasové pauzy Apple Music Super Bowl LVIII Halftime Show. Minulý týden se objevily zprávy, že Usher jednal s Justinem Bieberem, aktuálně si dávajícím od hudby pauzu, aby se k němu během Halftime Show připojil na pódiu. Ale nestalo se. Fanoušci, kteří se těšili i na „zázračné dítě“, jak se Biebrovi přezdívalo před 16 lety, kdy s ním Usher uzavřel nahrávací smlouvu, se svého idolu nedočkali. Usher ale předvedl show hodnou uznání. Při performance největších hitů ze svého repertoáru, které odzpíval i odtančil, vypotil litry potu. Vystřídal dva kostýmy. Jeden bělostný, který evokoval kabaretní éru dvacátých let minulého století, který nakonec svlékl a pouze do půl těla poskytl fanouškům pohled na svou vypracovanou postavu. Druhý, černo-modrý, dokreslil jeho vystoupení, na které obul kolečkové brusle a spolu se svými tanečníky po parketu působivě klouzal. Z hudebních stars ho na stage doprovodily Alicia Keys v nádherném rudém outfitu posetém kamínky, Lil Jon a Ludacris, se kterými odzpíval svůj megahit Yeah nebo H.E.R., která si střihla působivé kytarové sólo. 

 

Usher nedostal ani dolar

Usher stejně jako jiné hvězdy, které v poločasové show vystupovaly v předchozích letech, nedostal za svou show zaplaceno. Super Bowl je pro umělce lukrativní příležitostí, jak být viděn a udělat reklamu své osobě i hudbě. Po vystoupení na Super Bowl vždy dochází k obrovskému nárůstu streamování a prodeje těch songů, které tady zazní. Publikum čítající hodně přes 100 milionů lidí chce oblíbené hity zkrátka slyšet znovu. V loňském roce během Halftime Show vystoupila Rihanna a následný nárůst prodejů jejích skladeb během jediného dne dosáhl 390%. Některé z jejích písní – třeba Pour It Up a Where Have You Been – zaznamenaly nárůst prodeje dokonce až o 1 000 % a nárůst streamování o více než 400 %. I Usherovi se jeho vystoupení zlatě vyplatí.

Mohlo by se vám líbit

Kylie Jenner pod palbou kvůli výplním: Fanoušci tvrdí, že vypadá staře

Komentáře na Kyliin vzhled se začaly objevovat poté, co byly zveřejněny její fotky a videa z přehlídky Jeana Paula Gaultiera, které se během pařížského týdne módy zúčastnila. Okamžitě se staly virálními a ačkoli se většinou svět sociálních médií před Kylie a jejím vzhledem uznale sklání, tentokrát se objevily výtky.
elle.cz

Zdroj: Premier Sport, Nytimes.com, iSport.cz, PageSix.com, People.com, Forbes.com