Virální vystoupení dcery Westa a Kardashian: Nepotismus či marketing?

Virální vystoupení malé West

Desetiletá North West, dcera Kim Kardashian a hudebníka Kanye Westa, si odbyla svou veřejnou pěveckou premiéru. Vystoupila v představení muzikálu Lví král, které se odehrálo k 30. výročí tohoto populárního Disney příběhu. Malou star přišli do hlediště Hollywood Bowl podpořit slavní rodiče i další členové prominentní rodiny. A ještě že tak. Kromě nich z výkonu North nikdo nadšený nebyl. Některá americká média sice informovala, že výkon dcery profesionální celebrity a cenami Grammy ověnčeného rappera byl fenomenální a že lidé byli jejím výkonem nadšeni, ale videa, která natočili diváci na místě, ukazují zcela jinou realitu. To znamená: velmi chabý pěvecký výkon a rozpačitý potlesk diváků. Jediný, kdo North West nadšeně aplaudoval, byla Kim a její sestry. Na sociálních sítích se o jejím výkonu okamžitě začalo bouřlivě diskutovat.

Golden kids: Nejhýčkanější děti slavných párů. Co jim můžeme závidět?

elle.cz

Ukázkový nepotismus

Kim na Instagramu uveřejnila fotku North v kostýmu Lva Simby a ani pod její příspěvek se komentující nebáli napsat své mnohdy drsné názory. „Ani jsem tam nebyla a stejně chci odškodné,“ napsala jedna z followerek. „Talent v této rodině rozhodně chybí,“ pronesl další sledující. „Nesnáším, když nepotismus bere šance těm, kdo jsou skutečně talentovaní,“ vyslovil jiný „fanoušek“ myšlenku, která se v případě vystoupení North skloňuje nejčastěji. A to že kdyby nešlo o dceru dvou tak slavným rodičů, nikdo by jí v tak významném představení roli nedal. Neuspěl ani argument, že je to desetileté dítě, které ještě není vyzpívané a jehož projev na jevišti není sebejistý. „Kdyby tuto roli svěřili desetileté Miley Cyrus, vypadalo by to jinak. Ta ve věku North West předváděla úplně jiné výkony...“ poznamenl kdosi trefně na sociální síti X. Je pravdou, že v nejrůznějších pěveckých soutěžích a představeních jde vidět mimořádně talentované děti. Ale ty bohužel pro ně nemají tak známé rodiče. Vystoupení North West ve Lvím králi je naprosto ukázkovým příkladem nepotismu.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Hollywood plný nepo babies

Dcera Kanye Westa a Kim Kardashian ale není zdaleka jediným dítětem, který těží z nepotismu, tedy příbuzenské protekce. Nepo baby neboli protekčním dítětem byla i zmíněná Miley Cyrus, jejímž otcem je známý country zpěvák a držitel Grammy Billy Ray Cyrus. Ta svou protekci ale dokázala zužitkovat a všem dokázala, že talent skutečně má. Potvrdila to i tím, že letos sama získala ocenění Grammy. Podobným případem může být Sofia Coppola, dcera geniálního hollywoodského scénáristy a režiséra Francise Forda Coppoly. Ta byla v prvních letech své herecké kariéry pod těžkou palbou kritiky jako nepo baby, ale vše ustalo poté, co se etablovala jako talentovaná scénáristka a režisérka. Synovcem Francise Forda Coppoly je také herec Nicolas Cage, který si ale raději změnil jméno, aby mu jeho příbuzenský poměr se slavným hollywoodským filmařem nikdo nemohl vyčítat a podezřívat ho z protekce.

Za svůj herecký výkon byl chválen i Jaden Smith, syn Willa a Jady Smithových. Ten získal roli v remaku The Karate Kid z roku 2010, a ačkoli film byl hodnocený rozporuplně, kvůli hereckým výkonům syna slavné dvojice to prý rozhodně nebylo. Výčet nepo dětí tím rozhodně nekončí, připomeňme si například herečky Kate Hudson, Dakotu Johnson, Lily-Rose Depp nebo Zoë Kravitz, které jsou dcerami hereckých (a pěveckých) hvězd. Timothée Chalamet je synovcem vlivného producenta, Gigi a Bella Hadidovy dcery známé modelky, stejně jako Kaia Gerber nebo Leni Klum. Pravdou ale je, že snad nikdo ze zmíněných si za své působení v showbusinessu nevysloužil tolik kritiky jako North West. Na druhou stranu se o ní po tomto virálním vystoupení hojně mluví, což je přesně strategie, kterou pro své PR využívá celý Kardashian - Jenners klan.

Slavná matka, slavnější dcera. Které mladé hvězdy překonaly rodiče?

elle.cz

Zdroj: PageSix.com, Forbes.com, YouTube.com, Instagram.com