Troye Sivan: Čas, Generace Z a umění být sám sebou

Australský zpěvák, skladatel, herec a bezevšeho také influencer Troye Sivan stanul před pár měsící jako jedna z osobností po boku nové generace legendárního modelu hodinek Pascha de Cartier. Vedle herce Rami Maleka, herečky Maisie Williams, módní ikony Willow Smith a hudebníka Jackson Wang, má reprezentovat kreativní rozmanitost, otevřenou mysl a multidisciplinární přístup při své práci. Troye se vedle hudební a LGBTQ+ ikony stal pro současnou generaci vzorem, jak být sám sebou a nebát se negativních reakcí okolí. O tom, že do skupiny neohrožených a aktuálně velmi oblíbených multitalentovaných osobností tento self-made boy patří, se můžete přesvědčit sami v našem exkluzivním rozhovoru.

 

Cartier oživuje kultovní model Pasha s pěti jedinečnými talenty

elle.cz

Jak byste jako YouTuber, zpěvák a herec popsal vztah těchto odlišných identit a úspěch, kterého jste skrze ně dosáhl?

Myslím, že hnací silou pro mě vždy byla nenasytná touha po tvorbě, bez ohledu na prostředek. Tu jsem postupem času manifestoval několika různými způsoby a dodnes mě má práce opravdu vzrušuje. Společná linie mezi všemi těmi obory je láska a potřeba zpracovávat vlastní život skrze tvorbu a ta energie, kterou mi dodává jejich sdílení.

Jak byste popsal svůj osobní styl?

Ten se dost mění. Můj každodenní styl je o hledání správných klasik jako jsou skvělé džíny, boty a vintage triko. Když jsem ale na pódiu nebo focení a natáčení, jde mi mnohem víc o vytvoření fantazie a hraní si s příběhem.

Jak překračujete vlastní hranice? Co pro vás osobně znamená heslo #MakeYourOwnPath?

Neustále se snažím zlepšovat. #MakeYourOwnPath pro mě znamená důvěřovat vlastní perspektivě a být upřímný. Tvrdě pracovat na tom, co máte rádi, a vytvářet něco, v co věříte. Cesta se pak ukáže sama.

Troye Sivan / Pascha de Cartier

 

Mám pocit, že jste se stal idolem své generace také proto, že si vlastní úspěch budujete po vlastní ose, bez větší podpory značek či médií. Je to pravda?

Vzhledem k tomu, že jsem vyrůstal v Perthu v západní Austrálii, kde neexistoval téměř žádný zábavní průmysl, začal jsem přirozeně na internetu. Mám velké štěstí, že pracuji se skvělými lidmi i firmami, které mě skutečně podporují. S veřejným tlakem se vyrovnávám tak, že se nedívám příliš „ven“ a snažím se dělat něco, co mi připadá skutečně zajímavé.

Kdy jste si uvědomil, že jste se stal vzorem pro mladé lidi po celém světě?

Já jsem vlastně nejvíce hrdý, když na svých koncertech vidím ty tváře v davu. Cítím to tak, že mé publikum je mým vzorem. Vidím tam ty nejinspirativnější tváře, sílu, ale občas i znechucení.

Řídíte se v životě nějakým heslem?

Nejde ani tak o nějaké motto, opírám se o dobré vztahy. Rodina a přátelé jsou pro mě vším.

 

Troye Sivan / Pascha de Cartier

 

Co odlišuje vaši generaci od generace předešlé?

Myslím, že jsme generace nejvíce globálně propojená a postupuje to neskutečně rychle. Samozřejmě se to neobejde bez stinných stránek, ale fakt, že se můžeme spojit s lidmi z celého světa a mobilizovat se v otázkách, na kterých nám záleží, je skutečně inspirativní.

Jakou radu byste vzkázal generaci Z?

Buďte uvědomělý online. Nepodceňujte svou sílu. A vezměte si den nebo dva, než budete reagovat na projevy nenávisti na sítích.

Rok 2020 je při nejmenším komplikovaný, jaké dopady má současná situace na vaší hudební tvorbu?

Rok 2020 je jízda. Jsem doma v Austrálii a necestoval jsem už několik měsíců – jsem rád, že jsem nějaké skladby již složil, ale skládat další hudbu pro mě bylo docela těžké.

 

Troye Sivan / Pascha de Cartier

 

Poslední film, který jste viděl?

Byl to lrásný australský dokument In My Blood It Runs.

Právě rozečtená kniha?

The Course of Love od Alaina De Bottona

Který song vám aktuálně hraje na repeat?

Holding On’ od zpěvačky Tirzah.

Jaké je vaše tajné hobby?

Design! Miluji interiérový design, grafiku i typografii. Je to tak zajímavý obor.

Kdo je vaše style icon?

Mark Ronson!

 

Troye Sivan / Pascha de Cartier

 

Co pro vás znamená čas?

O čas se dá opřít. Změna může být strašidelná, já se ale snažím být přítomný a těšit se na budoucnost.

Jaká byla vaše reakce, když vás Cartier oslovil, abyste se vedle dalších osobností stal ambasadorem kolekce Pascha de Cartier?

Byl jsem poctěn. Tým a značku Cartier miluju a být mezi osobnostmi této kampaně a být součástí historie této kolekce považuji za opravdovou poctu.

Jaké máte plány do budoucna?

Připravuji několik filmů – některé za kamerou, některé před –, na které se skutečně těším. Opravdu rád bych letos napsal nové album. Práce v designu by mě taky bavila, je to taková vedlejší vášeň!