KVIFF News: S KVIFF.TV zažijete festival doma, naživo v KVIFF.TV Parku

Na karlovarském festivalu se děje jeden významný moment za druhým a nikdo nemůže být všude. S výjimkou KVIFF.TV LIVE. KVIFF.TV v pozici oficiální festivalové televize nevynechá žádný z klíčových momentů 58. ročníku karlovarského festivalu. Přenese naživo dění z červeného koberce, z pódií i ze zákulisí na obrazovky rozeseté po dějišti největší filmové události ve střední Evropě, jakož i všem fanouškům, kteří se na KVIFF.TV zdarma připojí odkudkoli po celém světě. Postará se o to více než 50členný štáb za účasti oblíbených moderátorských tváří. Rozhovory s filmovými delegacemi, tvůrci a hosty z české i mezinárodní scény povedou Čestmír Strakatý, Ian Willoughby, Kovy, zprávami bude provázet Saša Michailidis, svůj nový pořad představí Věra Míšková a festivalovým životem návštěvníky provedou Gabriela Heclová a Janek Rubeš.

Pro návštěvníky vedle hotelu Thermal potřetí vyroste elegantní, multifunkční červený pavilon KVIFF.TV Parku od Studia CHYBIK + KRISTOF, určený pro celodenní setkávání s hvězdami, zábavní soutěže i stand-up comedy. Po setmění se promění ve středobod festivalové párty a o program se postarají přední DJs i tři živá koncertní vystoupení.

KVIFF.TV již v týdnech před zahájením festivalu nabízí filmovým fanouškům online obsáhlou kolekci filmů, které plnily sály 57. ročníku. „12. června se diváci dočkají exkluzivní online premiéry poetického filmu Wima Wenderse Dokonalé dny, který Japonsko vyslalo jako svého zástupce do klání o Oscara. Toto dílo německého režiséra, japonského spoluscenáristy, obsazené známými japonskými herci a veskrze americkým soundtrackem, povýšeným na jednu z hlavních úloh, je především univerzálně lidské, stejně jako legendární Wendersovo drama Paříž, Texas, jehož nově restaurovanou verzi uvádíme v programu MFF KV,“ sdělil Karel Och, umělecký šéf festivalu a hlavní drama- turg KVIFF.TV. Film je situovaný do ulic Tokia a do soukromí hlavní postavy uklízeče veřejných toalet (Kôdži Jakušo), který nachází štěstí v jednoduchosti a v každodenních rituálech. Ve stejné kolekci jsou k vidění cenami ověnčené filmy Anatomie pádu, Fremont a Minulé životy. V průběhu týdne bezprostředně před začátkem festivalu KVIFF.TV zveřejní další čtyři tituly: Útěk z Utopie, Kos v ostružiní, Povaha lásky, zahrnuty v předplatném, a Club Zero jako prémiovou exkluzivní novinku.

Mohlo by se vám líbit

KVIFF News: Karlovarská klasika a program Kafkovy retrospektivy

Světová premiéra dokumentu Janžurka a vůbec první uvedení digitálně restaurované verze Truffautova dramatu Dvě Angličanky a kontinent ozdobí tradiční program Návraty k pramenům, zatímco do exkluzivního výběru filmové reflexe kafkovského díla přibyla jména jako David Lynch, Jean Marie Straub a Danièle Huillet nebo Peter Capaldi.
elle.cz

Živé vysílání KVIFF.TV LIVE bude neustále hvězdám nablízku a vydá až 40 původních epizod pořadů denně

Živé přenosy slavnostních úvodů filmových premiér, příjezdů delegací na červený koberec i krátké rozhovory s tvůrci před filmy budou diváci moci sledovat v reálném čase online v lineárním vysílání KVIFF.TV LIVE nebo si je ze záznamu pustit kdykoli později. Veške- rý videoobsah z festivalu je zdarma – na rozdíl od filmů dostupných na stejné adrese nevyžaduje registraci ani předplatné – a je geograficky zpřístupněný divákům po celém světě, a to v českém a/nebo anglickém jazyce s titulky.

Přes dvacet pořadů se věnuje filmovému umění i dění na festivalu. Dvakrát denně se v KVIFF.TV Parku uskuteční Meet & Greet s delegacemi soutěžních filmů, které se představí vždy následující den po premiéře ve velkém sále Hotelu Thermal. První setkání bude v neděli 30. června. Vysílání přinese rozhovor Erika Taberyho s Ivanem Troja- nem, laureátem Ceny prezidenta MFF Karlovy Vary. Čestmír Strakatý bude zvát hosty do debatního křesla pořadu s novým názvem Strakatý Vary, jehož první díl proběhne v KVIFF.TV Parku v sobotu 29. června. Kovy ve Varech se naopak bude pohybovat co nejblíže kinosálům a bude zjišťovat první dojmy z uvedených snímků. Janek Rubeš se vrátí jako KVIFF Guide s ověřenými tipy, které ocení pravidelní návštěvníci i ti, kdo na festival přijeli poprvé.

Naživo bude možné sledovat obsah KVIFF.TV LIVE také na uvítací stránce aplikace Vodafone KVIFF Guide, která je nepostradatelným pomocníkem všech festivalových návštěvníků. Gabriela Heclová popřeje Dobré ráno, Vary každý den ze sociálních sítí festivalu i ve vysílání KVIFF.TV LIVE.

Za jeden ročník festivalu celkem vznikne okolo 60 hodin originálního obsahu, který zůstává celoročně k dispozici jako doprovodný obsah k bohaté knihovně filmů divákům KVIFF.TV.

Mohlo by se vám líbit

5 filmů, které letos v Karlových Varech nesmíte vynechat

58. Mezinárodní filmovy festival Karlovy Vary opět nabídne plno atraktivních snímků. Pokud neplánujete strávit v kinech celé dny, aby vám žádný neutekl, máte před sebou náročný úkol vybrat z bohaté nabídky jen některé. Tady je alespoň pět filmů, které si nesmíte nechat ujít.
elle.cz

KVIFF.TV Park – prostor pro vše, co se do kina nevejde. Rozhovory, setkání s tvůrci, hudba a zábava

Letos už potřetí vyroste hned vedle srdce festivalu, Hotelu Thermal, KVIFF.TV Park. Multifunkční festivalové centrum nabízí od 11 hodin dopoledne do 3. hodiny ranní bohatý program, otevřený všem návštěvníkům festivalu. „Jsme rádi, že během dvou ročníků začali návštěvníci festivalu vnímat KVIFF.TV Park jako přirozenou součást festivalového dění. KVIFF.TV Park i letos nabídne celodenní bohatý program a prostor pro vzájemné setkávání filmových osobností různých profesí i běžných diváků. Pro návštěvníky je každý den připraveno až devět programových bloků, které tvoří rozhovory, kvízy či besedy. Nemalou radost nám dělá také to, že modulár- ní stavba KVIFF.TV Parku, kterou pro nás navrhlo architektonické studio CHYBIK + KRISTOF, je oceňovaná také pro svou estetickou hodnotu. Získala ocenění Grand Prix architektů 2023 a ucházela se i o prestižní titul Stavba roku globálně největšího archi- tektonického magazínu ArchDaily,“ říká výkonný ředitel KVIFF Kryštof Mucha. V rolích moderátorů se vrátí známé tváře jako Čestmír Strakatý, Kovy, Janek Rubeš, Gabriela Heclová a nově se ujme mikrofonu legenda filmové žurnalistiky, Věra Míšková.

Čtyřikrát během festivalu bude stage KVIFF.TV Parku patřit stand-up comedy a svou kůži tu dají všanc umělci z těch nejzvučnějších: Arnošt Frauenberg, Adéla Elbel, Dominik Heřman Lev i slovenský komik Jakub „Zitron“ Ťapák. Denně vpodvečer si publikum zasoutěží ve vědomostním KVIFF.TV kvízu by Campari o zajímavé ceny. Soutěže budou moderovat Kovy, Gabriela Heclová, Janek Rubeš a při jednom z dílů diváky prozkouší Jan Pokorný, známý hlas Radiožurnálu. Kvíz se bude taktéž přenášet ve vysílání. Na některých akcích z programu Parku se budou podílet mediální partneři festivalu, konkrétně ELLE, Reflex nebo Radiožurnál.

Po 20. hodině moderátory vystřídají DJs a KVIFF.TV Park se promění v epicentrum party. Třikrát během festivalu se uskuteční živé koncerty populárních interpretů, mezi nimi například Paulie Garand a Annet X spolu s NobodyListen. Středa bude patřit koncertu Tata Bojs. Od 11 až do zavíračky bude návštěvníky kvalitními drinky každý den záso- bovat centrální bar CAMPARI Lounge. Vždy od 17 hodin pak bude bar patřit pravému italskému aperitivo momentu, během kterého si návštěvníci budou moci k oficiálnímu drinku festivalu CAMPARI dopřát i vybrané pochutiny. Ve čtvrtek 4. 7. čeká návštěvníky KVIFF.TV Parku výjimečná noc. Během speciální Iluminate Night zahraje DJ Nobody Listen a živě vystoupí hudební skladatel a producent Karel Havlíček. Nově bude v KVIFF.TV Parku hokejová střelnice CCM, situovaná uvnitř prostoru, kde budou také malá bistra, a o kávu se postará značka Caffè Vergnano v mobilní kavárně v blízkosti KVIFF.TV Parku. Vše si budete moct vychutnat na stylovém posezení od Klaus Timber.

Mohlo by se vám líbit

58. Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary odhalil soutěžní filmy

Dnes byly slavnostně představeny dvě soutěžní řady filmů, zvláštní uvedení a poroty pro letošní 58. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. Festival, který patří mezi nejprestižnější filmové události ve střední a východní Evropě, opět přivítá filmaře a filmové nadšence z celého světa. Návštěvníci se mohou těšit na pestrý program plný kvalitních snímků, speciálních projekcí a inspirativních debat.
elle.cz

Zdroj: KVIFF.TV