První příjemkyní stipendia Future Frames je Amalie Maria Nielsen

Stipendium je v rámci programu Future Frames udělováno letos vůbec poprvé, a to díky úzké spolupráci Allwynu s talentovou agenturou UTA, společností Range Media Partners a Mezinárodním filmovým festivalem Karlovy Vary (MFF KV). Amaliin film The Shift byl na letošním Berlinale nominován na Křišťálového medvěda i na cenu Teddy. Krátký film zkoumá křehkost genderové identity a zároveň se zamýšlí nad tím, jak je důležité mít zdroj podpory v době, kdy se mění naše vnímání sebe sama.  

Od roku 2015 podporuje program Future Frames sdružení EFP nadějné začínající evropské režiséry a pomáhá jim v začátcích jejich filmové kariéry. Cílem nově vzniklého partnerství mezi Future Frames a společností Allwyn je začínajícím filmařům poskytovat další příležitosti, jak zúročit svůj talent a prosadit se na mezinárodní scéně. Díky získanému stipendiu bude mít Amalie příležitost učit se a spolupracovat se špičkami v oboru během stáže, jejíž součástí bude mentoring, stínování i praktická průprava.

Mohlo by se vám líbit

ELLE Movie Check: KVIFF je za námi. Na co se těšit už brzy v kinech?

57. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech byl slavnostně zakončen, ceny byly předány, raut sněden. Ale nic nekončí – naopak. Putování filmů kinosály teprve začíná, protože mnoho zde představených snímků už se chystá na to vstoupit do běžné distribuce. Na některé se můžeme těšit už během léta, na jiné až na podzim. Každopádně – je na co se těšit.
elle.cz

Amalie Maria Nielsen k udělení stipendia řekla: „Jsem získáním stipendia zaskočena i poctěna zároveň a chci za tuhle jedinečnou životní příležitost karlovarskému festivalu, agentuře EFP a společnosti Allwyn poděkovat. Bylo mi potěšením být součástí projektu Future Frames – možnost sdílet tady v Karlových Varech zkušenosti s tolika talentovanými režiséry byla ohromně inspirující. Future Frames vysílá silný vzkaz o síle filmu v propojování lidí napříč hranicemi a já jsem nadšena, že budu moci odcestovat do Los Angeles, abych se tam učila od těch nejlepších filmařů a zároveň reprezentovat evropský film ve světě.“  

„Jménem celé skupiny společností Allwyn bych chtěl Amalii Marii Nielsen k získání vůbec prvního stipendia programu Future Frames do Hollywoodu poblahopřát. Jeho udělení odráží nejen vysokou úroveň filmu The Shift, ale také filmařské a tvůrčí kvality autorky. Allwyn je hrdý na své partnerství s programem Future Frames, jenž začínajícím filmařům poskytuje příležitosti k tomu, aby se v oboru prosadili. Chci všem nominovaným poděkovat za jejich účast v letošním ročníku. Těšíme se, co každému z nich budoucnost přinese. A těšíme se i na to, že budeme dál svým malým dílem podporovat ty, kdo mají ambici stát se budoucími filmaři světového formátu.“ Uvedl Robert Chvátal, generální ředitel společnosti Allwyn.

Mohlo by se vám líbit

ELLE Beauty Lounge Red: Ty nejlepší beauty looky

Po devět dní týmy předních odborníků pečovaly o záři filmových hvězd. Nyní je čas připomenout si, které z looků zabodovaly nejvíce. Jemné denní líčení i večerní full glam, lehký styling vlasů i do posledního vlásku vyladěný účes, v ELLE Beauty Lounge Red bylo k vidění od každého trochu.
elle.cz

Kryštof Mucha, výkonný ředitel MFF KV, udělení stipendia komentoval slovy: „Chci poblahopřát Amalii Marii Nielsen, která se svým filmem The Shift získala první stipendium z programu Future Frames. Letošní ročník doslova odrážel mimořádnou pestrost talentů, které utvářejí evropskou kinematografi. Budu s nadšením sledovat, co budoucnost všem zúčastněným režisérům přinese, a samozřejmě jsem nesmírně zvědavý na to, jak stipendium od Future Frames a stáž v Los Angeles Amalii Marii Nielsen na její vlastní cestě inspiruje.“  

Prezidentka EFP Markéta Šantrochová řekla: „Jsme velice vděční, že nám nová spolupráce umožnila rozšířit působnost programu Future Frames do zámoří. Nemáme nejmenších pochyb, že se Amalie Maria Nielson do Evropy vrátí s úžasnými zážitky a především s nedocenitelnými zkušenostmi.“

Mohlo by se vám líbit

ELLE Beauty Lounge: Nejlepší róby 57. ročníku MFF Karlovy Vary

Po dlouhé měsíce připravované róby i šperky za miliony, 57. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech byl opět přehlídkou elegance a sérií módních momentů.
elle.cz

Zdroj: Allwyn, Future Frames