Vše o pozdravu slunci: kde se vzal a jak působí na naše tělo?

Surya Namaskar, v překladu ztělesnění vděčnosti za nový den. Stačí opravu jen pár chvil. Zastavit se, pozvednout ruce k nebi a pozdravit slunce, aby nám dodalo energii, optimismus a mnoho dalšího, co v daném období sami sobě manifestujeme. Ve sluneční energii je toho tolik, z čeho můžeme čerpat a inspirovat se.

Pozdrav slunci, dobré ráno tělu

Lze jej praktikovat venku nebo kdekoliv ve vnitřních prostorách. Tato praxe obsahuje 12 ásan (pozic) spojených do plynulé flow. Každá ásana má svůj význam, pořadí a samozřejmě přináší i mnoho zdravotních benefitů pro fyzické tělo i mysl. Vše má svůj důvod. Díky pozdravu slunci můžete zlepšit flexibilitu, sílu a stabilitu těla.

Office jóga: Cvičte a posilujte v pohodlí kanceláře

elle.cz

Sbohem stresu a úzkostem

Jedním z hlavních důvodů, proč nabírá pozdrav slunci na své oblíbenosti, je jeho pozitivní vliv na mysl a emoční stav. Pravidelná praxe pozdravu slunci může pomoci snížit stres, uvolnit napětí a zlepšit náladu. Když se během pozdravu slunce opravdu soustředíte na dýchání a pohyb, stáváte se o to více přítomnými. Existuje snad něco víc „real“, než je přítomnost? Jako byste sami sebe alespoň na chvíli odpojili od každodenních povinností a přenesli jste se do svého nitra. Je důležité se zastavit, všimnout si, jak se opravdu máte, jaké emoce uvnitř sebe nosíte, jak se v určité části těla cítíte. Dalším významným benefitem je jeho dopad na fyzické zdraví. Tato série ásan posiluje svaly, zlepšuje trávení, podporuje správnou funkci orgánů a tím i průchodnost energetických drah (meridiánů). Pozdrav slunci podporuje cirkulaci krve, prokrvení, což může zlepšit celkové zdraví oblasti srdce.

Obličejovou jógou proti vráskám a únavě: Face yogou omládnete

elle.cz

Probuďte tělo i mysl

Pokud jste ráno nebo během dne unavení a ospalí, pozdrav slunci vám může dodat potřebnou energie. Tato praxe probouzí tělo a mysl. Vyměnili byste ranní kávu na pozdrav slunci? Pokud byste si přáli vyzkoušet pozdrav slunci, doporučujeme zkušeného lektora. Poradí krok po kroku, jak na bezpečný pozdrav slunci, tak abyste ho mohli praktikovat v pohodlí domova. Bude to něco, co budete mít stále s sebou, ať už budete kdekoliv. Důležité je začít pomalu a postupně přidávat na obtížnosti. Ať už jste zkušený jogín nebo začátečník, pozdrav slunci je jednoduchý a efektivní způsob, jak přinést do svého života harmonii a pohodu!

Tip: Říká se, že bychom každé ráno měli udělat tolik pozdravů slunci, kolik je nám let.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Zdroj: autorský článek