Přejít k hlavnímu obsahu

Horoskop na leden: Střelce omámí láska, Vodnáři by měli více plánovat

Beran (21. 3. - 20. 4.)

Nic nebude tak, jak jste si ve svých snech o novém roce představovali. Od začátku ledna se vám bude všechno zadrhávat a ani vy nebudete při síle potížím vzdorovat a prát se s osudem. Je to tím, že konstelace, zejména Slunce, se nenachází v příznivém postavení k vám. Všechno půjde hůř, nepropadejte však beznaději nebo dokonce vzteku. To by se všechno jen zhoršilo. Nic není ztraceno, jen máte před sebou nejhorší měsíc z celého tohoto roku. Zejména váš partnerský vztah projde velkou zkouškou, nakolik jsou vaše city stálé a nakolik je kvalitní váš partner. Zvlášť pozor u těch z vás, kteří pobíhají od jednoho partnera ke druhému a nemohou se rozhodnout, ti by měli zaujmout pozici mrtvého brouka, jinak jim hrozí, že spláčou nad osudem, budou sami a opuštěni. 

Rada: Neříkejte si, že ráno je moudřejší večera, teď to platit nebude. Ráno může naopak přinést konec všech nadějí.

Lednová afirmace pro Berany: Držte se hlavně veselé mysli. Pokud se budete vztekat, daleko nedojdete.

Býk (21. 4. - 21. 5.)

V průběhu měsíce dostanete několik dobrých šancí, jak si své zdraví vylepšit a zbavit se svých zlozvyků nebo posílit svou imunitu. Je ale pravděpodobné, že těchto šancí naplno nevyužijete, bude vám v tom bránit pohodlnost, kterou byste měli překonat. Měli byste se aspoň pokusit zapracovat na své kondici, začít sportovat nebo se zabývat nějakým novým koníčkem, který by vás stimuloval k větším výkonům jak fyzickým tak duševním. Nepodaří se vám zlomit své nedostatky nebo zlozvyky ze dne na den, s tím nepočítejte, musíte jít za svými cíli trpělivě krok za krokem. Tento měsíc bude vhodný k práci na psychice, na místě bude relaxace a hlavně umění.

Rada: Hledejte alternativní možnosti, jak si vylepšit svou kondici a posílit zdraví. 

Lednová afirmace pro Býky: Nic nezavrhujte, ale vyzkoušejte všechno.

Blíženci (22. 5. - 21. 6.)

Můžete se těšit na zlepšení nejen zdraví, ale také na posílení imunity a celkovou regeneraci organismu. Budete sršet optimismem a chutí do života. Leden vám bude přát natolik, že máte šanci zbavit se dokonce svých dlouhodobých zlozvyků. Vhodná doba bude ke změnám životosprávy, k novým sportům, které jste si ještě nevyzkoušeli, k pravidelné návštěvě posilovny. Naleznete v sobě velkou sílu a motor, který vás požene k vylepšení se po všech stránkách. Půjde vám to téměř samo, protože budete mít k příznivým změnám velkou inspiraci – nejspíš v lásce a rodinné pohodě. Tento měsíc bude pohlazením, a váš pocit štěstí se projeví nejvíce právě na vašem zdraví a psychické pohodě. Podaří se vám udělat takové zásahy na sobě, že starší Blíženci mohou omládnout, a ti mladí se stanou sex symboly pro široké okolí. 

Rada: Zkoušejte nové alternativní metody, jak si své zdraví vylepšit. Zvlášť vhodná by mohla být jóga nebo masáže. 

Lednová afirmace pro Blížence: S pozitivní myslí se váš život změní k lepšímu.

Mohlo by se vám líbit

Čeká nás rok Dřevěného Draka. Co přinese nový Čínský rok?

Sobota 10. února 2024 je dnem, kdy začne Čínský Nový rok. Datum se řídí dle lunárního kalendáře a připadá na 15. den prvního měsíce podle čínského lunárního kalendáře. Pojďme se blíže podívat, na co se můžeme těšit v nadcházejícím roce ve znamení Dřevěného Draka.
elle.cz

Rak (22. 6. - 22. 7.)

Tohle období nebude vůbec dobré, čeká vás velmi nepříjemný měsíc, který můžete považovat za nejtěžší v tomto roce. Můžete očekávat zejména zkoušku kvality dosavadního vztahu. Pokud bude stále hodnotný, pak touto krizí projde, pokud však nikoliv, s největší pravděpodobností se právě v tento čas rozpadne, aby na jeho místo mohl nastoupit vztah nový, lepší. Tranzit Slunce v opozici může znamenat také omezení v mnoha směrech, potíže ve financích, v zaměstnání a v neposlední řadě i nebezpečí pro vaše zdraví. Kulminovat bude především vaše přecitlivělost, zátěž pro vaši psychiku a také rozčarování z partnera. Osud bude chtít přehodnotit vztah. Buď se smíříte s tím, co máte, nebo si pořídíte partnera jiného. Lepší období na řešení partnerských vztahů bude v březnu. Každopádně byste si měli dát pozor na problémy.

Rada: Nebuďte povýšení a popudliví. Raději mnohé překousněte a nekomentujte. Snažte se maximálně předejít potížím.

Lednová afirmace pro Raky: Za každou cenu buďte sami sebou.

Lev (23. 7. - 22. 8.)

Měli byste zaujmout pozici mrtvého brouka a vyčkávat. Sázejte nyní na vztahy, tam se vám bude dařit nejvíce. Buď se objeví nějaký obdivovatel, nebo narazíte na přítele, který nebude skoupý, protože přišel k penězům. V zaměstnání vám projde hodně, okolí vás má nyní rádo a nedá na vás dopustit. Hlavně toho nezneužijte. Až přijdou horší doby, mohl by to na vás někdo vytáhnout, a nebylo by to příjemné. Zejména vaše pracovní morálka by byla terčem kritiky. Nepouštějte se v tomto období do nejistých transakcí, a hlavně si neberte pokud možno žádné půjčky. Raději se uskromněte a šetřete. I pouhá chvilková přeháňka, kdy byste s penězi zatočili, by vás mohla vehnat do nejistoty a potíží. 

Rada: Nenechte se nachytat na hezké řeči a smlouvy podepisujte zásadně s právníkem! Ve financích se držte pevně reality. V lásce ale můžete popustit uzdu svým vášním!

Lednová afirmace pro Lvy: Milujte vášnivě, ale s rozumem.

Panna (23. 8. - 22. 9.)

Pokud se budete jenom trochu o své zdraví zajímat a nebudete pokoušet osud, pak vás bude provázet jen samá pohoda tělesná i duševní. Leden bude vhodný k tomu dále pracovat na tom, co dobrého jste započali. Pokud jste se tedy pokusili vypracovat své tělo k dokonalosti, pak máte všechny předpoklady k tomu být ještě úspěšnějšími než dosud. Konstelace je nakloněna veškerým změnám v životosprávě, ke zbavování se zlozvyků a k úspěšnému uplatnění alternativních disciplín. Nejedna Panna by si měla vyzkoušet nějakou orientální metodu zdokonalení svého těla – mohli byste začít s jógou, pokud jste akčnější, pak pro vás bude vhodné aikido nebo možná dokonce karate. Rozhodně byste se neměli nyní šetřit, ale naopak věnovat pohybu maximum svého volného času. Ženy si budou užívat velmi dobré fyzické kondice. Budou se cítit tak dobře, jak už dlouho ne.

Rada: Leden zasvěťte pohybu a tělesné aktivitě. Nemusí to být pouze sport, ale i pořádná práce, jako je štípání dříví. Nebojte se nasadit tvrdou ruku – nešetřete se!

Lednová afirmace pro Panny: Mějte tělo jako dělo.

Mohlo by se vám líbit

Numerologie: Čísla a vibrace. Zde je výpočet osudového čísla

Čísla jsou všude kolem nás, ať se nám to líbí nebo ne. Představují hodnotu peněz a jsou páteří veškeré technologie. Koncept numerologie pracuje s čísly trochu jinak, než jak je běžně známe. Dává jim duchovní povahu a vnímá je na astrologické úrovni. Kam až sahají historické kořeny numerologie? A jaký mají čísla vliv na naše osudy? A co vibrace? Čtěte dál a vypočítejte si osudové číslo vaší životní cesty.
elle.cz

Váhy (23. 9. - 23. 10.)

Můžete očekávat starosti jak v zaměstnání, tak finanční. Jste i vy, na koho má tato konstelace, zejména postavení Slunce, spadeno. Společně s Plutem si vás hodně nepříjemně podá. Bude vás nutit k přehodnocení situace a k vyvození důsledků z nastalé situace. Mnohé Váhy se budou muset poohlédnout po dalších příjmech nebo po lepším zaměstnání, budou vystaveny nečekaným výdajům nebo větší investici. Ti, kteří hodně pracovali, se nemusí tranzitu tolik obávat, konstelace hovoří o tom, že budou koncem ledna náležitě odměněni a někteří se mohou dopracovat i velkého ocenění u svých nadřízených nebo dokonce slávy. Poněkud na pozoru by se měly mít Váhy povaleči. Dramatické postavení Slunce hovoří o možných růžových brýlích, které máte na nose a které vám události následujících dnů srazí na zem. Pozor na smlouvy a na půjčky. Není vhodná doba na hypotéky nebo velké investice.

Rada: Potlačte svou hrdost a sebevědomí. I když vám to nebude příliš příjemné, zkuste tu a tam „hodit“ po někom raději očkem, než se ohánět vysokou inteligencí.

Lednová afirmace pro Váhy: Pro růžové brýle neztraťte svou hlavu.

Štír (24. 10. - 22. 11.)

Nejdůležitější pro vás bude láska a vztahy. Ty budete prožívat v běžných dimenzích. V tomto směru by vás nemělo nic zaskočit nebo překvapit. To, co jste si vybojovali nebo získali v roce minulém, to si podržíte i na začátku tohoto. Pokud jste si neudělali v minulém roce ve svých citech jasno, pak jej nebudete mít ani v lednu. Tyto dny byste měli hodně přemýšlet a udělat si jasno, co od života vlastně chcete. Nic by nemělo ohrozit vaši pracovní pozici, kterou jste si vybudovali. Tento měsíc byste měli vsadit na získané, a nikoliv se snažit dělat ve svém pracovním zařazení změny nebo dokonce riskantní počiny. Vhodná doba bude k přemýšlení o expanzi. Tento měsíc bude velmi vhodný ke studiu, k dokončení dlouhodobých vědeckých studií, k společenským aktivitám, které by mohly přinést zajímavé a hlavně vlivné kontakty. Vhodný čas nebude k půjčkám, ale k jejich promyšlené přípravě.

Rada: Zapněte své mozkové závity, žádný nápad nenechejte bez povšimnutí, ale každý si pečlivě zapište. 

Lednová afirmace pro Štíry: Tento měsíc vás osvítí zázračná myšlenka nebo možná dokonce políbí Múza.

Střelec (23. 11. - 21. 12.)

Doba bude vhodná k drobným, nenásilným změnám životosprávy nebo k omezení svých zlozvyků. Není ale rozhodně dobrá doba k tomu dělat zásadní razantní změny ze dne na den. Na to není toto znamení obecně stavěné. Bude na vás trochu nepříjemně dorážet Saturn z Ryb a Neptun tam je také. Ve svém spojení by vám mohly přivodit nečekané komplikace, přinést nemilé překvapení, něco, o čem jste neměli ani ponětí. Pozor tedy na drobné zdravotní problémy a nenápadné indispozice. Není dobré je přecházet, je třeba vyhledat lékaře a nenechat se rozhodně odbýt bez řádného vyšetření příčiny. Zejména starší Střelci by se měli v první polovině ledna opatrovat a hýčkat především svou psychiku. Pravidelně dbát na relaxaci a věnovat se takové činnosti, kterou mají rádi. Rozhodně by se neměli nechat deprimovat tím, že nestíhají. Co vám ale udělá jistě radost, je Venuše. Jako symbol lásky vás zahrne city! 

Rada: Nenechte se vyvést s rovnováhy, mějte vždy po ruce něco, co vás příjemně rozptýlí – při nejhorším zásobu hořčíku nebo chroupejte zelí na posílení nervů. Dopřejte si masáž!

Lednová afirmace pro Střelce: Nechte se krásně hýčkat!

Mohlo by se vám líbit

Velký horoskop pro znamení Vah

Komplexní horoskop pro znamení Vah, který se zaměřuje nejen na obecnou charakteristiku daného znamení, ale mimo jiné i na méně obvyklé oblasti jako jsou erotika, zdraví, vhodné bylinky, poslání a finance.
elle.cz

Kozoroh (22. 12. - 20. 1.)

Přijde velká úleva! Budete si moci konečně splnit nějaké své dlouhodobé přání nebo sen. Tento měsíc vám splní pomyšlení. Měli byste tedy popřemýšlet, jakou práci chcete ve skutečnosti dělat nebo zda se nechcete posunout ve své profesi na nějakou lepší, možná dokonce manažerskou pozici či zda si nechcete splnit nějaký takový sen, jakým je vydání knihy nebo natočení podcastu. Je tedy velmi vhodná doba k tomu chodit po různých konkursech a hodně se pohybovat ve společnosti vlivných lidí. Je pravděpodobné, že se vám naskytne nějaká zajímavá šance, o jaké jste nesnili. Dařit by se mělo ve finančních záležitostech, měli byste tedy popřemýšlet, kam nejlépe investovat, vhodná doba bude k prodeji nebo koupi nemovitostí, k hypotékám a k novému podnikání. Nejstabilnější období budou mít mladí. Pro ty bude lepší první polovina ledna, a pro ty starší pak bude výrazněji lepší druhá polovina.

Rada: Zbavte se pocitu nejistoty. 

Lednová afirmace pro Kozorohy: Věřte si a uvidíte, jak se vám bude dařit. Vsaďte na svůj smysl pro peníze a obchod.

Vodnář (21. 1. - 20. 2.)

Můžete se těšit na renesanci starého vztahu nebo na partnera svých snů v novém mladším sexy podání. Jen postarší muži by se měli mít na pozoru před selháním své mužné síly a hlavně se vyvarovat zvýšené konzumace alkoholu. Ti mladší se budou těšit klidu a pohodě. Ti mohou zalehnout na své otomany a věnovat se četbě novin a časopisů, tento měsíc jim rozhodně žádné nebezpečí nečekané partnerské krize hrozit nebude. Příznivé změny v citech přejí ovšem ženám Vodnářkám. Ty budou vystaveny mnohým milostným a citovým pokušením. Tyto ženy čeká muž jejich dalšího života, jeho získání však rozhodně nebude jednoduché, jejich vztah projde zkouškou, která nebude příjemná. Hvězdy však praví, že se jim v lednu podaří muže svých snů získat. Neznamená to ale, že si ho dlouho udrží. Vodnáři by měli ale v tento čas sednout v ústraní a o samotě a popřemýšlet, jak se vydat za svými sny. Šance se blíží!

Rada: Dopřejte si drobné radosti a nebraňte se flirtování.

Lednová afirmace pro Vodnáře: Mladší by se měli vrhnout do experimentů a změn, zatímco ti starší by se měli držet naopak zuby nehty při zemi.

Ryby (21. 2. – 20. 3.)

Tady vás čekají příznivé pracovní změny nebo vylepšení pracovních výsledků, pro podnikatele to znamená expanzi a rozšiřování svého působení. Ti, kdo jsou bez práce nebo nejsou v zaměstnání spokojení, mohou očekávat konečně úspěch nebo ocenění svých schopností. Měli byste proto vytáhnout své tajné plány na světlo a snažit se je prosadit. Osud bude nakloněn všem originálním nápadům a zajímavým myšlenkám. Pro starší Ryby může tato konstelace znamenat pracovní změny, které by rozhodně neměly brát jako nepříznivé, brzy se ukáže, že jsou nepostradatelné a dostanou nové zajímavé nabídky. Rozhodně nebude doba vhodná k riskantním činům a k arogantnímu jednání s nadřízenými. Ženy se nemusí o své zaměstnání obávat tolik, jako muži. Budou úspěšné a mohou se dočkat zajímavých pracovních nabídek. Neměly by si nechat uniknout příležitosti mezi prsty.

Rada: Vy mladí, můžete si vyskakovat, dokonce i riskovat. Házejte udici do všech vod – i těch bouřlivých. Starší to mohou zkusit taky, jen se více šetřit a odpočívat.

Lednová afirmace pro Ryby: Úspěch na sebe nenechá dlouho čekat.

Mohlo by se vám líbit

Filmový horoskop: Jaká filmová postava dle vašeho data narození jste?

… které filmové postavě se podobáte. Chcete žít život podle svého jako Rose z Titanicu, jste ostrov dobré nálady jako Natalie z Lásky nebeské, nebo realizujete plány stejně cílevědomě jako Buffy, přemožitelka upírů? Zjistěte, jaký filmový příběh se odehrává ve vašem světě.
elle.cz

Zdroj: Autorský článek