Vyražte na spacation! Dovolená v lázních u moře je nový letní trend

SHA Wellness Clinic v Mexiku

 

SHA Wellness Clinic v Mexiku

V klidné oblasti Costa Mujeres v Quintana Roo na východě mexického poloostrova Yucatán otevřela svou pobočku SHA Wellness Clinic. Vlajkovou lodí byla doteď wellness klinika SHA Španělsko založená před více než 15 lety u Alicante. Její průkopnický přístup v oblasti moderního wellness se zaměřuje na holistický, individuální přístup ke zdraví a na dlouhověkost. Novou kapitolu klinika otvírá v mexickém Karibiku. Wellness klinika SHA Mexiko se nachází na panenské pláži s bílým pískem naproti největšímu korálovému útesu severní polokoule, uprostřed sedmi hektarů nedotčeného ráje. Nabízí hostům harmonickou kombinaci luxusu, přírody a vědy. V komplexu se nachází 35 rezidencí a 100 pokojů a apartmánů, které mají soukromé terasy s panoramatickým výhledem na tyrkysové vody Karibského moře a luxusní koupelny vybavené sprchami s dešťovým efektem. Hosté si mohou vybrat z pěti individuálních zdravotních programů trvajících 4 až 21 dní pod vedením uznávaných odborníků. V nabídce jsou programy Znovunabytí rovnováhy a energie, Detoxikace a optimální váha, Intenzivní detoxikace a optimální váha, Dobré stárnutí a prevence a Výkonnost lídra. Každý program je navržen tak, aby splňoval potřeby a cíle hostů prostřednictvím devíti klíčových disciplín, které utvářejí metodu SHA: zdravá výživa, prevence a dobré stárnutí, celostní medicína, kognitivní stimulace, pokročilá preventivní diagnostika, pohoda a vnitřní rovnováha, fyzická výkonnost a akademie zdravého životního stylu. Všechny tyto disciplíny jsou kombinovány tak, aby bylo dosaženo optimálních a dlouhodobých výsledků. „Zveme hosty na cestu sebepoznání a zdraví. Otevřením nové pobočky v Mexiku oslavujeme harmonické spojení přírody, vědy a luxusu, které vytváří útočiště pro dosažení rovnováhy,“ říká Alejandro Bataller, viceprezident skupiny, která SHA kliniky provozuje.

St. Konstatin Hotel na Krétě

 

St. Constantin Hotel na Krétě

St. Constantin Hotel se nachází v blízkosti křišťálových vod Egejského moře a nekonečných zlatých pláží, což vytváří ideální prázdninové prostředí. Pokud si chcete navíc užít řeckou kuchyni a milujete wellness, zamiřte právě do tohoto krétského hotelu. St. Constantin Hotel je držitelem ocenění Tripadvisor Travellerʼs Choice za uplynulý rok. Nabízí spoustu relaxačních i omlazujících procedur. Dokonale si odpočinete například při krétské masáži, což je hloubková masáž na bázi krétského olivového oleje, výtažky z raki a pomeranče. Masáž s názvem Inner balance pomáhá uvolněnit stres a obnovit rovnováhu pomocí levandule z oblasti Kozani. Hotel nabízí také párové masáže, například tu s názvem Aphrodite a Apollo, po níž byste se měli cítit jako starověcí řečtí bohové. Tento rituál čerpá inspiraci ze starověké řecké mytologie a nových forem wellness, aby vám přinesl relax a povzbuzení.

Mohlo by se vám líbit

Dovolená v Česku. Poznejte krásy Karlových Varů, mají co nabídnout

Máte rádi spíš exotickou dovolenou v dálkách, dáváte přednost klasice a nejdál se vydáte tam, kam jde dojet autem nebo milujete městskou turistiku a obcházení památek a zajímavostí?
elle.cz
Falkensteiner hotel Sardinie

 

Falkensteiner Resort Capo Boi na Sardinii

Divoké hory, rozsáhlé písečné i oblázkové pláže a bohatá historie – to jsou hlavní důvody, které vás přimějí se zamilovat do italského ostrova Sardinie. Kromě toho také výjimečná gastronomie a krátká letová vzdálenost. Není divu, že Sardinii někteří nazývají Karibikem Středomoří. „Dovolená na Sardinii spojená se spa treatmenty se stane zážitkem, na který nikdy nezapomenete,“ ujišťuje expertka na cestování a obchodní ředitelka CK Blue Style Lenka Pátek. To ale nejsou všechny důvody, proč se na Sardinii budete rádi vracet. Hotel Falkensteiner Resort Capo Boi a jeho Acquapura Cocoon Spa si vás získají relaxem na sardinský způsob. Místní spa vás vrátí k tomu podstatnému ve vašem životě, k soustředění se na nejdůležitější osobní věci a perspektivy. Inspiruje vás k tomu, abyste se cítili uvnitř sebe ve velmi tiché a útulné atmosféře, a znovu našli svou vnitřní rovnováhu. Ukazuje vám sílu, krásu a veškerou citlivost obklopené sardinské přírodní rezervace pomocí jedinečných procedur a rituálů. Relaxační, detoxikační, omlazující, posilující, to je nabídka ošetření pro tělo i pleť.

Fort Arabesque Resort Spa & Villas v Egyptě

 

Fort Arabesque Resort Spa & Villas v Egyptě

Klid, historie, nádherný podmořský svět a dokonalý odpočinek pro tělo i mysl v hotelovém spa. Užijte si své spacation v hotelu Fort Arabesque Resort Spa & Villas na riviéře Rudého moře v Makadi Bay. Obklopení klidnou atmosférou se zrelaxujete na soukromé písčité pláži s pozvolným vstupem do moře. Líbilo by se vám začít den ranní hodinou jógy, pak si dopřát některý z bohaté nabídky treatmentů? Odpoledne se potápět nebo šnorchlovat a obdivovat přitom nejkrásnější korálové útesy a mořské živočichy? Potom nabrat nové síly ve wellness a večer si užít nákupy v nákupní galerii v areálu hotelu nebo v některé ze sedmi hotelových restaurací a barů? Jestli odpovědi na naše otázky jsou převážně kladné, zabookujte si své spacation právě v této egyptské baště klidu a lázeňského odpočinku.

Mohlo by se vám líbit

5 krásných a budget-friendly evropských měst na okouzlující víkend

Barcelonu znáte jako své boty, v Římě už vás nic nepřekvapí a v Berlíně už jste také všechno prošli křížem krážem. Hledáte nové nápady, kam se podívat na prodloužený víkend? Přinášíme tipy na evropská města, která jsou nádherná, nejsou tolik zprofanovaná a zároveň nezruinují váš cestovatelský budget. Zabalte si a vyrazte!
elle.cz
Atlantica Marmari Beach na Kosu

 

Atlantica Marmari Beach na Kosu

Řekové jsou odborníci na život. Umí si užívat všechnu jeho pestrost a divokost, stejně jako si vychutnat jeho pokoj a klid. Chcete-li načerpat něco z jejich umění žít, vydejte se na ostrov Kos do wellness hotelu Atlantica Marmari Beach. Ocení ho především ti, kteří hledají tiché místo. Ostrov Kos je proslulý nejen antickými památkami, ale také přírodními krásami jako solné jezero a termální prameny. Nabízí idylické pláže u otevřeného moře i v zátokách a díky rovinatému terénu a síti cyklostezek je ideálním místem pro cyklistiku. Místní kuchyně, obohacená o tymiánový med a kvalitní olivový olej, udělá dobře vašemu zažívání. Hotel Atlantica Marmari Beach patří k nejlepším na ostrově a nachází se na hlavní třídě nedaleko centra Marmari. Hoteloví lázeňští terapeuti nabízejí osobitý přístup ke každému návštěvníkovi, který zohledňuje věk, typ pleti i postavy a úroveň stresu, který klient prožívá. A když slunce zapadne, ponořte se po dni v lázních ještě do luxusních denních bazénů nebo do vířivky a relaxujte.

Mohlo by se vám líbit

Tipy na letní destinace, které potěší milovníky hor i pláží

Začínáte pomalu přemýšlet nad letní dovolenou? Pokud ještě nemáte svého favorita, přinášíme vám několik tipů na místa, kde si na své přijdou milovníci sportů, wellness i nekonečných písečných pláží.
elle.cz

Zdroj: informace ze zmíněných hotelů a cestovních kanceláří