Nejpodivnější diety, které přišly z Hollywoodu. Zn: nezkoušet!

Duhová dieta

Zní to slibně, ale nejde o žádný zázrak. Na talíři si musíte vytvořit z jídla duhu. Nebude ale z bonbonů Skittles, jak by se nabízelo, ale ze zeleniny, ovoce a také masa. Duha na talíři vás tak donutí zkonzumovat mnohem více zdravých a méně kalorických potravin než obvykle. Vitamíny, minerály, antioxidanty a fytonutrienty jsou navázané na pigmenty, které zbarvují ovoce a zeleninu. Čím je strava barevnější, tím spíše přijmete doporučenou denní dávku potřebných potravin a živin. Z celebrit duhovou dietu vyzkoušela například Christina Aguilera, která díky ní výrazně zhubla.

Grepová dieta

Grep se svého času stal svatým grálem vyznavačů diet. Obsahuje látku zvanou naringenin, což je flavonoid podporující hubnutí. Grep k snídani, k obědu a k večeři bylo všechno, co hollywoodské herečky držící grepovou dietu konzumovaly. Když měly hlad, mohly si dát černou kávu, samozřejmě bez mléka a cukru. Kofein ještě podpořil účinky grepu. Nutno říct, že jíst v tak malém množství cokoli, by vedlo ke zhubnutí. Později grep vystřídal také ananas, o kterém se traduje, že účinně spaluje tuky. Kromě toho, že je tato dieta dlouhodobě neudržitelná a hrozí raketový jojo efekt, je to také nejlepší způsob, jak si vypěstovat potravinovou alergii na určitý druh ovoce.

Mohlo by se vám líbit

Neuvěřitelné proměny celebrit, které shodily kila. Některé nepoznáte

Ačkoli absolutně podporujeme body positivity a milujeme každé kilo váhy našich oblíbených hereček a zpěvaček, které jim v mnoha případech dodávají na osobitosti, musíme přiznat, že při pohledu na některé proměny nám poklesla čelist.
elle.cz

Master Cleanse neboli Neera detox

Tato dieta spočívá v tom, že několik dní – 3, 5, 7 nebo 10, podle toho, jak dlouho jste schopní to vydržet a kolik kilogramů chcete zhubnout – smíte pít pouze nápoj z javorového sirupu Neera, šťávy z čerstvého citronu a kajenského pepře. Extrémní zastánci této diety ji ještě doplňují pitím sklenice osolené vody ráno a projímavým čajem večer. Z celebrit si ji chválí třeba Victoria Beckham nebo Beyoncé, která se díky ní dostává do formy před důležitými vystoupeními. Výhodou této diety je opravdu rychlý úbytek kil, řada nevýhod je ale o dost delší. Kromě slabosti, bolestí hlavy a svalových křečí, které tuto přísnou dietu provázejí, hrozí také zhoršení funkce střev, průjmy, a když zase začnete normálně jíst, výrazné rozhození, zpomalení metabolismu a následný velký jojo efekt. Striktně se jí musí vyhnout diabetici, protože kvůli velkému poklesu cukru v krvi je pro ně životu nebezpečná.

Dieta s dětskou výživou

Ta je populární v současnosti mezi českými influencerkami, ale proslavila ji kdysi herečka Jennifer Aniston. Ta vyzkoušela snad všechny možné hollywoodské diety, protože svou pevnou vůlí dokázala udržet na uzdě své chutě a také disciplinovaně cvičit. Její tělo je i po padesátce předmětem závisti mnoha žen na celém světě. Jak už jsme ale řekli, nemá to zadarmo. Měla také období, kdy konzumovala pouze dětskou výživu, které denně snědla pouze několik skleniček. A jinak už nic.


Kalkulačka procenta tuku v těle

Kalkulačka procenta tělesného tuku založená na statistických údajích
Jsem

Vaše procento tělesného tuku:

Hodnota postavy bez tuku:

Objem tělesného tuku:

Hodnota vašeho BMI:

Kalkulačka procenta tělesného tuku založená na tělesných proporcích
Jsem

Vaše procento tělesného tuku:

Hodnota postavy bez tuku:

Objem tělesného tuku:

Hodnota vašeho BMI:

Vaše procento tělesného tuku:

Pravděpodobný poměr tuku ve vašem těle vůči ostatním orgánům, svalům, kůži atd. Může se individuálně lišit dle vašeho věku, kondice, nebo daných tělesných proporcí.

Hodnota postavy bez tuku:

Pravděpodobná hmotnost těla - svalů, kostí, kůže, orgánů, tělesných tekutin atd. - bez tuku. Může se individuálně lišit dle vašeho věku, kondice, nebo daných tělesných proporcí.

Objem tělesného tuku:

Pravděpodobná hmotnost samotného tuku. Může se individuálně lišit dle vašeho věku, kondice, nebo daných tělesných proporcí.

Hodnota vašeho BMI:

Hodnota BMI je pouze orientační, berte ji vždy individuálně. Případně doporučujeme konzultaci s lékařem nebo odborníkem na výživu.


The Sleeping Beauty Diet neboli dieta Šípkové Růženky

Tato dieta zažila velký boom v 60. letech, kdy se v Americe běžně dostávaly na trh preparáty, které jsou dnes jen na předpis nebo rovnou zakázané. Tehdy bylo možné sehnat cokoli na povzbuzení i utlumení psychického i fyzického. Zářnou ukázkou byli Marylin Monroe, Elvis Presley, Judy Garland a další, kteří brali léky plnými hrstmi a s nimiž to kvůli tomu nedopadlo dobře. The Sleeping Beauty Diet spočívala v nadměrné konzumaci tlumících léků, které dokázaly člověka uspat na většinu dne. Když spíte, nejíte, jednoduché. Hladovění v kombinaci s braním tlumících prášků pochopitelně nevedlo k ničemu dobrému.

Kapačková dieta

The Sleeping Beauty Diet nahradila postupem času sofistikovanější metoda, kdy si hvězdy chodí „odpočinout“ do nemocnice. Nic nejedí a pouze přijímají živiny v infuzích. Jsou tedy pod dohledem lékařů, kteří spolu s přístroji hlídají jejich životní funkce, hladinu živin v krvi a doplňují jim kapačkami vše, aby jejich tělo mohlo bezpečně fungovat – samozřejmě, že zcela bez kalorií. Povoleno je pouze pít. Tuto dietu vyzkoušela třeba Melissa McCarthy, která díky ní zhubla za čtyři měsíce třicet kilo. Chystala se na roli v Gilmorových děvčatech a chtěla být v kondici. Sama ale zpětně řekla, že už by do toho nikdy znovu nešla. „Nikdy bych to už neudělala,“ nechala se slyšet, a pro časopis People k této zkušenosti dodala: „Polovinu času jsem byla hladová a šílená.“

Mohlo by se vám líbit

Pandemie Ozempic: zázračně s ním hubnou celebrity a cvičením to není

Co mají společného Elon Musk, Kelly Osbourne a její matka Sharon, Amy Schumer a další stovky známých i neznámých? Užívají lék pro diabetiky a neuvěřitelně díky němu zhubli. Jeho téměř zázračné účinky vzbudily šílenství mezi celebritami, modelkami i běžnou populací. Chce ho každý a poptávka je několikanásobně vyšší než jeho množství na trhu. Vše nezadržitelně spěje k jednomu – vlády různých zemí na světě chystají jeho silné restrikce. Co si svět počne pak?
elle.cz

Zdroj: People.com, cnbc.com, fitvit.cz, alfafit.cz