Proč kosmetické ošetření pomocí ultrazvukové špachtle potřebujete?

Nejspíše jste se již setkali s něčím, co fungovalo na bázi ultrazvuku. Velmi populární jsou ultrasonické kartáčky, které vám pomohou odstranit nečistoty a zubní plak. Kosmetická ultrazvuková špachtle funguje na stejném principu jako tyto kartáčky.

Proč ultrazvukovou špachtli používat?

Ultrazvuková špachtle produkuje rychlé oscilace a využívá nízkofrekvenční vibrace. To všechno zní velmi komplexně, každopádně zjednodušeně špachtle vytváří jemné vibrace, které napomáhají odstranit mrtvé buňky z povrchu pokožky společně s jinými nečistotami. Dále napomáhá dostat nečistoty a maz ven z pórů, díky čemuž se krásně vyčistí a na pokožce pak nejsou tak znatelné. Tento nástroj je tedy skvělým mechanickým exfoliátorem, který je ale velmi jemný a šetrný k pokožce.

Masáž pleti jako přirozený lifting: S pomůckami, nebo bez?

elle.cz

Benefity? Čištění pleti i lepší vstřebání produktů

Při pravidelném používání ultrazvukové špachtle lze pozorovat mnoho benefitů, jako je například zlepšení textury pokožky, její hloubkové čištění a zmenšení viditelnosti pórů. Póry naší pokožky se sice fyzicky nemohou zmenšit, každopádně při pravidelném čištění se z nich dostanou nečistoty a díky tomu se jeví menší. Zároveň při odstranění mrtvých buněk a nečistot se otevírá možnost pro různá séra a jiné treatment produkty penetrovat lépe a hlouběji do kůže.

Hýčkejte pleť v salonu i doma

Pokud o sebe necháváte rádi pečovat, tak ošetření pomocí ultrazvukové špachtle provádí mnoho kosmetických salonů a je snadno dostupné. Kosmetické ošetření si však můžete dopřát i v pohodlí domova – jednoduše si přístroj pořiďte. Zároveň, pokud si užíváte pečování o vaši pleť v pohodlí domova, tak máme pro vás návod, jak nejlépe tento přístroj využít. Přesné použití jednotlivých přístrojů se může lehce lišit od tohoto návodu, proto je velmi důležité si před prvním použitím tak jako tak pečlivě přečíst návod.

Skin fasting: Kdy je dobré dát si od kosmetiky pauzu?

elle.cz

Návod, jak na to

Před použitím je nezbytné navlhčit obličej a ponechat pokožku namočenou i během používání přístroje. Očistěte špachtli dezinfekcí a jemně přiložte na pokožku. Na špachtli rozhodně netlačte, pouze s ní lehce klouzejte po pokožce pohybem nahoru a do strany. Například při čištění čela začněte mezi obočím a postupně se propracujte nahoru a do stran. Při čištění nespěchejte, čím pomaleji půjdete, tím lépe se účinky špachtle dostanou hlouběji a budou efektivnější. Po vyčištění celého obličeje použijte váš obvyklý cleanser a dále pokračujte s vaší běžnou skin care rutinou společně s dezinfekcí špachtle. Mějte na paměti, že je jednoduché pokožku přeexfoliovat a proto přístroj používejte ideálně dvakrát až třikrát týdně.

Vyberte si svou ultrazvukovou špachtli

Zdroj: Byssine, ELLE.com