REKLAMA

Sedmero užitečných rad, když randíte s jiným etnikem

REKLAMA

 

Zbavte se předsudků

Teď si asi klepete na čelo. Dle vašich měřítek neexistuje předsudek, který byste zvládla vůči partnerovi, například asijského původu, pojmout. Jste žena vychovaná západoevropskou vzdělaností injektovanou přes sociální sítě do postkomunistické společnosti, a proto vás nic nedokáže zaskočit. Na Instagramu vám z minula visí fotka s hashtagem BLM, tak jaképak předsudky. Jenže dokážete přesně specifikovat, co je předsudek? Když totiž přijde na řadu intimita, dosud nezažité detaily vás mohou překvapit. Od mnohých evropských žen je v Reddit fórech slyšet různá upozornění, v drtivě většině i bez rasově nesnášenlivého podtextu. Chtě, nechtě se k vám jedna z takových „urban legends“ donese. Zkuste ji nebrat vážně.

Nebojte se humoru

„Hyperkorektnost existuje, abychom vzdělávali hloupé lidi.“ Arogantní, nicméně velmi přímočarý a charismatický citát komičky Amy Schumer by měl v ideálním případě odrážet váš skutečně vzdělaný nadhled ve vztahu k multikulturálnímu prostředí partnerských vztahů. Nenabádáme vás teď, abyste se k partnerovi chovala hrubě, ale neexistuje přesvědčivější boner-killer (vím, že víte o čem mluvím) než přehnaná úzkoprsost.    

 

 

Zeptejte se

Trocha zvědavosti ještě nikoho nezabila. I v mé bublině se mihnul „multi-kulti“ vztah. Thung nám všem připadal sympatický, jenže jeho protějšek, náš blízký kamarád, se paličatě snažil předvídat jeho reakce na základě domnělé představy o životních standardech plynoucích z jeho původu. Vztah skončil. Nesnažte se všechno pojmout sama. Když nevíte, klidně se ptejte a z počátku klidně často.

Zajímejte se

Kulturní dědictví nás definuje i deformuje. Nechte se tím svým pozitivně formovat a když už jste u toho, zkuste se formovat s partnerem, který třeba pochází z jiných podmínek než vy. Přináší to osvobozující nadhled a pokud se potkáte v zakřiveném prostředí globální metropole, kde je synonymem kávy Starbucks, přestože on pochází ze Sri Lanky, motivujte se navzájem k poznávání sebe samých přes vzpomínky z dětství a své rodinné zázemí. Takhle se do sebe dva dokáží ještě více zamilovat.  

etnická láska
Info ikona

 

Mějte skutečné pochopení

Pochopení a tolerance je důležitou ingrediencí každého vztahu. Mějte na paměti, že můžete strávit život vedle někoho, komu od dětství vykládala maminka úplně jinou pohádku o životě. Žádný ze zdánlivých přestupků vůči vaší integritě a názorům tak nemusí znamenat zlý úmysl, ale možná jen nedostatečnou zkušenost. Tak mějte pochopení, trpělivost a dotčené já vždy raději hned vysvětlete.  

 

Upřímnost a neomalenost není totéž. Pokud však přeci jen přešplápnete, nejlepší nápravou je omluva. Nejhorší je však úzkoprsost.

 

Žijte

Potkáte se ve městě, které je pro oba cizí. Domov v nedohledu a možná to s onou stáží či výměnným pobytem jednou skončí. Neřešte to. Tak jak strach z budoucnosti formuje vztah i požitek z věcí přítomných. Zkuste jej přijmout tak, aby nebyl důvod k loučení. Obecná rada, říkáte si teď, ale kolikrát jste se přistihla přitom, že na ni zapomínáte. Přijímám sázky.   

Sdílejte

V neposlední řadě je tu to snad nejdůležitější doporučení. Své pozitivní zkušenosti sdílejte s ostatními. Budete tím šířit ještě víc lásky, a to prostě chcete.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sledujte nás na Instagramu @elleczech

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA