Nechce s vámi navázat vážný vztah? Znamení, podle kterých to poznáte

Lidské vztahy jsou více než komplikované. Ačkoliv si mnozí myslí, že milostné problémy se týkají jen náctiletých, realita je zcela jiná. Složité komunikování a těžké nejistoty se objevují i mezi staršími páry. Co bývá nejčastější příčinou odtažitého chování a nerozhodnosti při řešení zásadní otázky, zda se vztah stane jedinečným?

Pokud se jeden z dvojice dopouští těchto prohřešků, je jasné, že stojí pouze o nezávazné randění.

Nikdy neudělá první krok 

Velkým ukazatelem toho, že vás vysněný protějšek s vámi nechce započít vážný vztah, je skutečnost, že vám nikdy nenapíše první, nikdy jako první nenavrhne schůzku a celkově nechává veškerou iniciativu na vás. Tímto chováním jasně dává najevo, že chce být tou osobou, která nemá zapotřebí dělat cokoliv navíc a chce jen odsouhlasit či odmítnout vaše návrhy. Vztah je o společném úsilí, takže ve zdravém partnertsví toto chování vítané není.

 

Mohlo by se vám líbit

Anatomie nevěry: Podvádíme, protože může(me)?

Nic nebolí tak, jako nevěra. Hrozí od kohokoliv, dokonce i ze strany plně oddaného a po uši zamilovaného partnera. Naší první instinktivní reakcí je však pokaždé otázka „proč?” Pokud pochopíme důvody nevěry, budeme se moci následně rozhodnout, zda je lepší vztah opustit, nebo jej naopak zachránit. Druhů fyzické nevěry totiž může být hned několik. Charakter každé z nich vám pak napoví, jaké rozhodnutí přijmout.
elle.cz

 

Často ruší schůzky a nechává vás čekat 

Rušení schůzek též poukazuje na fakt, že to s vámi váš drahý bohužel nemyslí vážně. Pokud by si vážil vašeho času, rozhodně by se neuchýlil k častému náhlému odříkávání společného setkání. Člověk s opravdovým zájmem se vždy snaží udělat vše proto, aby mohl se svou drahou polovičkou trávit co nejvíce času. Pokud to tak není, něco je špatně. 

Váš vztah se točí pouze kolem sexu 

Občas se stává, že z pouhého sexu vznikne vztah. Ale skutečně jen občas. Věřit něčemu takovému je skutečně hodně naivní. Pokud se vztah točí víceméně jen kolem sexu, je více než jasné, že u něj to také zůstane. I když je sex důležitou součástí vztahu, neměl by být naprostým středobodem všeho. Pokud je ve vašem vztahu nereálné zajít si na jídlo, procházku či do kina a vždy se vaše schůzky konají výhradně v soukromí, je jasné, že půjde pouze o tento fyzický akt.

 

 

Nechce poznat vaše přátele či rodiče 

Randíte spolu už delší dobu a váš protějšek stále nechtěl poznat vaše přátelé a rodinu? Tak tady něco nehraje. Je více než pravděpodobné, že se s vámi nechce objevovat na veřejnosti a už vůbec netouží být s vámi spojován a spatřen. Z dlouhodobého hlediska to není dobré znamení. 

Nikdy nežárlí. Prostě nikdy

Zdravá a roztomilá žárlivost bez scén potěší snad každého. Pokud váš partner ani trochu nedává najevo, že by na někoho mohl žárlit a nevypadá to, že by se o vás nechtěl dělit, též to značí problém. V těchto případech se ze sexu vážný vztah nevyvine.  

Jasným znakem nevázanosti je též skutečnost, že se váš milý nikdy nezmiňuje o tom, že by se váš vztah mohl někam posunout a hovoří s vámi jen o věcech, které se dějí v přítomnosti.

 

Mohlo by se vám líbit

Má váš on-line vztah budoucnost? Poznáte to podle 5 znaků

Už týdny si vyměňujete e-maily. Jenže povede to k něčemu?
elle.cz

 

Ve vašem životě je jen napůl

Pokud je váš partner v průběhu vaší schůzky neustále na telefonu, či se snaží vnímat spíše to, co se děje kolem vás, a zdá se vám, že vás vůbec neposlouchá, bohužel i toto je známkou toho, že o vážný vztah se v budoucnu pravděpodobně jednat nebude. Člověk, který je do vás zamilovaný, se vám snaží věnovat plnou pozornost a poskytovat vám pocit naprosté jedinečnosti.

Nikdy za vás nezaplatí 

Ukazatelem lásky, zalíbení a zájmu jsou také hezká gesta a milé dárky. Zamilovaná osoba se snaží svého partnera či milence hýčkat a nešetřit s milými gesty, které zaručeně zlepší i ten nejtemnější den. Vítaným gestem pak může být i drobný dárek ve formě květiny či pozvání na kávu. Úsměv na tváří vykouzlí jakákoliv maličkost prokazující zájem, péči a snahu udělat druhému radost. Pokud to tak není, je to další alarmující signál.

 

Mohlo by se vám líbit

Nejatraktivnější seznamky současnosti

Pokud se ve vašem životě ještě neobjevil ten pravý protějšek, nezoufejte. Tinder už totiž dávno není jedinou dating aplikací, možností je mnohem víc.
elle.cz

 

Má účet na seznamkách. A flirtuje

Co by mohlo být větším ukazatelem toho, že si osoba, se kterou randíte, chce nechat takzvaná „zadní vrátka“ než to, že má stále aktivní účet na seznamce, jakou je například světoznámý a oblíbený Tinder. Pokud si svůj účet na těchto platformách není váš milenec ochoten smazat, vemte nohy na ramena. Smysl postrádá také investování času do vztahu s člověkem, který flirtuje nebo si vyměňuje lechtivé zprávy s jinými dívkami. 

Ozve se vám jen večer. Případně o víkendu 

Zcela typickým znamením, že nepůjde o lásku na celý život, bývá také to, že se vám váš drahý ozve výhradně jen večer, a to především v pátek či v sobotu. V tomto případě jde jednoznačně o to, že se mu po vás zastesklo jen kvůli alkoholu. S drinky se totiž pojí větší sexuální apetit, takže jde vlastně jen o ukojení momentální sexuální potřeby.

 

Mohlo by se vám líbit

Vztah s narcisem vás zraní. Jak poznat, že jste uvízli v jeho spárech?

O této poruše osobnosti jste už nejspíš slyšeli. Není to obyčejné „jájínkovství", ani otravná sebestřednost. Projevuje se trvalou potřebou obdivu od druhých v kombinaci s nedostatkem empatie.
elle.cz

 

Jak se z toxického vztahu vymotat?

Pokud se z pouhého randění nestal vážný vztah ani poté, co jste vaše touhy o závazcích probrali s vaším partnerem, musíte si pořádně promyslet, zda jste v těchto nezávazných schůzkách schopni pokračovat a nebudete se tím více a více trápit. Pokud toužíte po plnohodném partnerství, ve kterém nechybí láska, sex, přátelství, oddanost, legrace i vzájemná pomoc, je více než nutné, abyste tento toxický vztah co nejdříve ukončili a zkusili ideální protějšek najít jinde.

Pokud se cítíte jako ve slepé uličce a nejste schopni si s tímto problémem poradit sami, neváhejte se obrátit na odborníka, se kterým vše můžete probrat. Velkou pomocí mohou být i rady kamarádek a rodiny. 

 

Zdroje: Modern Intimacy, Brides, Live About 

 

Mohlo by se vám líbit

7 znamení, že váš vztah ustojí cokoli

Navázat nový vztah v covid době není úplně jednoduché. Věnujte mu proto péči, aby se nerozpadl kvůli první hlouposti. Některý boj je ale předem prohraný. Jenže jak to rozlišit?
elle.cz