SEXUÁLNÍ UNIVERZITA: Hodina dějepisu při které se budete červenat

30 000 př.n.l. 

Nejstarší zobrazení mužských genitálií (a také prvních robertků) bylo z kamene a vědci ho objevili v německé jeskyni Hohle Fels.  

1600 př.n.l.

Egyptské ženy nasákly kus bavlny ve směsi ovoce, medu a datlů a vkládaly si ho do vagíny, protože věřily, že díky tomu neotěhotní.

700 př.n.l.

Když odcházeli starověcí Řekové do války, dali svým ženám “robertky” vyrobené z chleba neboli takzvané “olisbokollikes”, aby je uspokojily, zatímco budou pryč.

54 př.n.l

Říká se, že Kleopatra plnila papyrusovou krabici včelami a používala tento vynález jako vibrátor.

1450

První zmínky o takzvaných pubických parukách pochází právě z tohoto roku. Proč je lidé nosily? Existují dvě teorie. První tvrdí, že si prostitutky musely holit ochlupení, aby se vyhnuly vším. Druhá říká, že je tyto lehké ženy používaly, aby zakryly známky pohlavních chorob.

Mohlo by se vám líbit

Znáte tajemnou seznamku RAYA, kde hledají lásku celebrity?

Chcete vědět, jak vypadá Raya - seznamka pro elitu, do které je skoro nemožné se dostat? Nemá reklamu a její členové mají zákaz o ní vůbec mluvit... Poradíme vám, jak se do ní dostat. Máme vaši pozornost?
elle.cz

1762 –1796 

Císařovna Kateřina Veliká zaměstnávala na svém dvoře ženy a eunuchy. Ti měli za úkol ruskou panovnici lechtat na chodidlech a vyprávět u toho skandální sexuální příběhy, aby ji vzrušili. 

1790 – 1809

Existuje dopis, ve kterém píše Napoleon své ženě Josephine: “Jsem doma za osm dní. Nemyj se!”

1848 – 1880 

Když pomyslíme na sexuální komunity, pravděpodobně se nám vybaví 60. léta a hippies, ale takové skupiny se vyskytovaly již mnohem dříve. V 19. století existovali takzvaní Oneidové, kteří vyznávali volnou lásku. To znamenalo, že jakýkoliv člen mohl mít sex s jiným, pokud oba souhlasili.   

1894

Lékař John Harvey Kellog z Michiganu vynalezl Kellogovy cornflaky, aby zamezil časté masturbaci. Věřil, že chutnější jídlo způsobí, že lidé nebudou tak potentní...   

1900

Vibrátory byly vynalezeny za účelem léčby ženské hysterie. Jejich léčebné efekty byly nazývány “hysterické výbuchy úlevy” tedy dnes zkráceně “orgasmy”.   

 

 

1917

Tohoto roku byla vydána první LGPB publikace v severní Americe. Jmenovala se “Les Mouches Fantastiques” a napsaly ji Elsa Gidlow a Roswell George Mills.   

1920 

Ve dvacátých letech 20. století se rozmohly takzvané “mazlící” párty. Pořádaly je odvážné mladé ženy, které tak porušovaly striktní viktoriánskou etiketu. Tyto akce se konaly za účelem setkávání se s muži, kde byly dovoleny všechny možné dotyky, ale samotný sex byl tabu. 

1970

Čechoslováci Karl F. Koecher a Hana Kocherová byli špioni a agenti KGB, kterým se díky swingers party podařilo infiltrovat i CIA. Střídali partnery a dostávali se tak nejen k užitečným lidem, ale k ještě potřebnějším informacím. 

Mohlo by se vám líbit

Toxický pan Božský. Proč by takový muž neměl být vaším idolem?

Netrpělivě čekáme na nové díly Sexu ve městě a k příběhu nerozlučných kamarádek neodmyslitelně také patří pan Božský. Jak se na něj díváme současnou optikou?
elle.cz