Stále single? No a co. 7 skvělých argumentů, které umlčí všechny okolo

Každý na to má svůj názor, ať se ho ptáte nebo ne. Dokonce i cizí lidé mají jasno v tom, co si musíte přiznat, přijmout a nechat jít, jak vykročit ze své komfortní zóny nebo se otevřít neznámým věcem. Protože je přece povinností nezadané osoby přijímat a zkoušet jakékoli pokyny od časopisů, přátel, spolupracovníků, tetiček a babiček, lidí v autobusech, taxikářů i kurýrů Woltu. „Proč jsi pořád single?" nevěřícně nebo podezřívavě naléhají. Odpovědět „protože chci“ je ne-mož-né. Rady, jak nevzdávat chození na rande, jak se vyhýbat mladým mužům, kteří se nechtějí vázat, jak pomocí psychoterapie odbourat traumata z minulosti a obavy z připoutání se k někomu, už vám lezou i ušima.

A zkoušíš aplikace?

Každý zná někoho, kdo díky seznamovací aplikaci našel svou životní lásku. Dokonce i ti, kteří ji nikdy nezkoušeli osobně, vám radí, abyste si na nich vytvořili profil. Pravdou je, že vy už jste to samozřejmě zkusili. Ale poté, co vám denně přijde několik zpráv s otázkou „čau, jak je“, nebo vám potenciální budoucí partner pošlé své foto se zbraní v ruce či z koupelny od pasu dolů, už se vám nechce svěřovat svůj milostný život do algoritmu světa, ve kterém se vyskytují individua, se kterými ani nechcete jet MHD, natož utvořit partnerskou dvojici.

Pár důvodů, proč byste možná neměli mít vztah

elle.cz

Pod tlakem společnosti

Jak byste se asi chovali a cítili, kdyby neexistovaly filmy neustále řešící toto téma, články, jak se zadat a všechny ty soustrastné pohledy, jako by váš život bez partnera sám o sobě neznamenal nic? Proč vám neustále někdo říká, co si máte přát? A kolik z lidí, kteří pitvají vaši „osamělost“, je ve vztahu šťastných? Kdo z nich si o vás myslí, že jste případ pro psychoanalytika, zatímco se doma hádá a žije v toxickém vztahu? Až to s vámi a vaší budoucností někdo zase bude myslet „dobře“, odkažte ho na následující fakta.

Zachovejte si úroveň

Lidé, kteří žijí sami, dělají pouze svá vlastní rozhodnutí. Vede to k větší svobodě, protože se můžete soustředit na to, co doopravdy chcete, bez jakéhokoli ovlivňování ze strany partnera. Udělat si čas pro sebe by mělo být chápáno jako příležitost poznat, kdo skutečně jste a co potřebujete. Spěchat do vztahu, protože se vám jiní snaží vnutit, že byste měli, zavání průšvihem – rizikem opakování chyb z předchozích vztahů nebo ke snižování svých požadavků a své úrovně. Spousta lidí skončí ve špatném vztahu ze strachu a někdy dokonce ze studu, že budou sami. Jenže ve skutečnosti není nic osamělejšího, než žít s nesprávnou osobou.

Slavné ženy o samotě a životě jako single

elle.cz

A kromě toho také platí...

Singles mají více pohybové aktivity. Častěji je potkáte v posilovně, na kurzu salsy nebo venčit psa.

Být single znamená trávit více času s přáteli. Lidé v milostných vztazích investují většinu svého času a energie do svého partnera, ale přijdou o přátelství, které nakonec vydrží déle než partnerství.

Pokud jste single, utrácíte pouze za vás a rozhodujete si o svých vydělaných penězích pouze vy sami. Lidé žijící sami mívají nižší míru zadluženosti než páry nebo páry s dětmi.

Svoboda dopřává lidem větší kariérní flexibilitu. Při rozhodování, jestli si můžete dovolit přijmout časově náročný job nebo vzít místo na druhém konci světa, se nemusíte omezovat ohledy na partnera.

Být sám a být osamělý jsou dvě zcela odlišné věci. Zatímco osamělost je charakterizována tím, že vám něco nebo někdo chybí, samota je emocí spokojenosti a vyrovnanosti.

PROČ JE PO ROZCHODU TAK DŮLEŽITÉ VĚNOVAT ČAS SÁM SOBĚ?

elle.cz

Zdroj: Insider.com, thehealthyjournal.com, hellogiggles.com