A co když to není ten pravý? Signály, které vás mohou varovat...

Špatné vztahy s rodinou

Jste spolu už nějakou dobu a stále se neměl k tomu představit vám svou rodinu? Navíc pokaždé, když o ní mluví, máte nepříjemně vtíravý pocit, že takhle by o svých blízkých mluvit neměl? Pak se mějte na pozoru. Určitě pro vás má srdceryvnou historku o tom, jak mu zbytek rodiny nerozumí, popřípadě mají všichni tolik práce, že se zkrátka nestíhají vídat... Sama ale v hloubi duše víte, že nikdo není natolik zaneprázdněný, aby si neudělal čas na setkání s těmi nejbližšími. Jiná situace je samozřejmě tehdy, pokud bydlí na opačné straně zeměkoule, jestli ale vašeho milého a jeho rodinu dělí jen pár desítek kilometrů, výmluvy by zde neměly mít místo. Rodina a vztahy v ní jsou stavebními kameny pro vztahy budoucí. Tak to je, bylo a bude. Pokud tedy vztahy v rodině vašeho drahého nejsou ideální nebo jsou dokonce nefunkční, zkuste nenápadně zapátrat po příčině. Ve vztahu jste proto, že dříve nebo později rodinu plánujete a bezesporu ji chcete mít stabilní a fungující.

Zjistěte, kolik sexu byste měla mít a jak se bránit, když je ho příliš

elle.cz

Drobné věci, které řeknou mnoho

Jedná se o drobnosti, které se zprvu mohou zdát zcela nepodstatné. To, že „zapomene“ dát dýško v restauraci ( v horším případě vás nechá už na prvním rande zaplatit půlku, popřípadě celou částku), že základy gentelmanského chování jsou pro něj španělská vesnice (to, že vám už po několikáté nepodržel dveře či vám nepomohl z kabátu opravdu není roztomilá roztržitost), neomalenost na veřejnosti, hrubé jednání či vyjadřování, nevhodné zacházení vůči vám i druhým, agrese, která se projeví vždy, když není po jeho, arogance, zesměšňování, nadřazenost… Maličkosti, které se dají přejít? Nemyslíme si. Žádná maličkost není natolik malá, abyste si mohla dovolit ji ignorovat. Jde o vás a vaši budoucnost. A v té byste měla být princeznou, jejíž život má být především pohádkou, nikoliv noční můrou.

On, ona, ono... Mění se mužské a ženské role?

elle.cz

Nátlak nikam nevede...

„Jestli mě miluješ, tak nikam nepůjdeš.“ „Kdo ti zase píše a proč se usmíváš, když ti přijde zpráva?“ „S tím kolegou z práce by ses neměla tolik bavit a už vůbec ne s ním chodit na obědy...“ „Kde jsi? A pošleš mi fotku, co zrovna děláš?“ „Jestli přede mnou nemáš tajnosti, proč máš zamknutý mobil?“ „Kdo je ten muž, který ti likuje už třetí fotku na Instagramu?“ Jsou vám tyhle věty povědomé? Pozor! Ve zdravém vztahu se nemusíte omluvat, vymlouvat se, ani se bát jít s kolegou na oběd. Vztah, který stojí na pevných základech, nemůže cítit otřesy v momentě, kdy žijete váš běžný život na který jste zvyklá.

Jste společenská a váš partner má problém pokaždé, když trávíte čas s kýmkoliv jiným než s ním? A to i přesto, že mu svou lásku dáváte dostatečně najevo? Cítíte se provinile pokaždé, když jdete ven s přáteli, ale bez něj? Zamyslete se. Vaši přátelé tu pro vás byli dávno před vaším panem Dokonalým a dost pravděpodobně tu budou i po něm – nebo přinejmenším během každého vašeho nedorozumění… Nikdy je proto neodsouvejte na druhou kolej, a to ani ve fázi největší zamilovanosti. Vaši přátelé jsou něco jako zrcadlo. Pokaždé, když mu nastavíte tvář, dostane se vám toho, čeho je v dnešní době velmi málo – pravdy a upřímnosti.

Milujete víc než on? Pak co nejrychleji zatáhněte za brzdu

elle.cz

Nedostatek komunikace a respektu

Ve všech vztazích se občas objeví dny, kdy není nálada na sáhodlouhé vyprávění historek z práce, detailní popisování kávy s kamarádkou nebo řešení vztahu vašich blízkých přátel. Občas zkrátka přijdeme z práce a jsme vděční za „klidné ticho“. Takové to ticho, kdy víte, že i když společně mlčíte, je vše v pořádku a nic to neznamená. Už vůbec ne to, že by se mělo něco dít či že by se měla nad vašim vztahem stahovat mračna… Jste prostě jen spolu a užíváte si vzájemné blízkosti. Pokud ovšem vy mluvit chcete a toužíte s partnerem komunikovat a setkáváte se pouze s nepochopením a dalším mlčení, které už tak prohlubuje propast mezi vámi dvěma, je na čase vzít věci do vlastních rukou.

Může se stát, že máte partnera, kterému komunikace dělá problém. Pak se nejspíš ocitnete v roli speakra a otěže vaší komunikace převezmete. V takovém případě ale musí spolupracovat obě dvě strany… Jestli máte pocit, že krom komunikace postrádáte i respekt vůči vám – či vůči lidem kolem vás – pozor! Pokud zaznámenáte i to, že s vámi váš partner nesdílí úspěchy a neraduje se z vašich splněných snů, je na čase vymotat se z labyrintu tohoto prazvlášntího vztahu. Nezapomínejte na to, že každý další den v nefunkčním vztahu nebrzdí jen vás. Podle mínění doktora Ivana Younga, vztahového experta, je špatný vztah zkázou nejméně pro čtyři lidi. Vás, vašeho partnera a další dva lidi, které máte potkat...

Zdroje: Elle.com, CNN Health, Vice.com