On si sex užívá. Já už tolik ne...

On si vaše postelové hrátky užívá na maximum a nemá problém je provozovat i několikrát denně. Vy ovšem nesurfujete na stejné vlně vášně jako váš drahý. Čím to je a jak se z téhle zapeklité situace dostat?

Pokud jste na začátku vztahu, nejspíš tenhle problém neřešíte. Veškerou „práci“ za vás odvádějí hormony a vaše ložnicové hrátky jsou pro vás stejně vzrušující a žádané jako pro vašeho milého. Odborníci však tvrdí, že tato jízda plná sexuálního vzrušení a napětí trvá nanejvýš rok. Po roce sexuální frekvence klesá a mohou za to především hormony. Není to tedy vina vaše, ani vašeho partnera, avšak hormony zkrátka fungují podle svých vlastních pravidel.

Prvotní zamilovanost opadne a do koktejlu plného sexu a vášně se začínají přidávat ingredience jako stres, přemíra práce, problémy v rodině, žárlivost… Ženy jsou na všechny tyto vjemy citlivější, proto je přirozené, že první, co dáváme na vedlejší kolej, je naše potěšení, ke kterému samozřejmě patří i sex. Pánové to ovšem mají jinak. Problémy v práci či kdekoliv jinde většinou jejich libido neovlivní. Jak dát tedy partnerovi najevo, že si neužíváte hrátek stejně jako on?

Randit s mladším mužem není hřích Aneb důvody, proč se toho nebát

elle.cz

1. Buďte upřímná

Pokud vám není z nějakého důvodu dobře, řekněte to na rovinu. Mít chuť na sex 24/7 není vaše povinnost a pokud tohle váš partner nechápe a neakceptuje, je nejvyšší čas vyložit karty na stůl. Buďte maximálně upřímná a nenechte se zatlačit do kouta. Ne, sex není vaše povinnost a už vůbec ne, pokud na něj nemáte chuť nebo náladu. Sex je vždy dobrovolná aktivita obou z páru. Tedy vaše a vaší lásky.

2. Nastavte si pravidla

Ano, pravidla vztahu jsou něco jiného než pravidla sexu – byť spolu úzce souvisí. Sex by měl být spontánní záležitostí obou partnerů. Pokud tomu tak není a musíte se do čehokoliv nutit, je na čase si s vaší drahou polovičkou promluvit. Nebojte se barvitého popisu toho co cítíte a co se ve vás děje. Lepší je jít s upřímností ven hned než později hledat složité slovní smyčky, které omluví vaši absenci touhy…

3. Určete si čas jen pro vás dva

Vypadá to jednoduše, ale není. Čas pro vás dva není čas, kdy sedíte vedle sebe a oba dva sledujete všechny notifikace a nové posty na Instagramu. Mluvíme o času, kdy jste jen vy dva a nic kolem neexistuje. Žádné telefony, počítače, nic, co by vás zbytečně vyrušovalo. Věnujte tento čas opravdu jen sobě a svému vztahu. Nic vám neuteče, věřte nám. Uvidíte, že se vám tahle „aktivita“ milionkrát vrátí a váš vztah bude jen vzkvétat.

4. Nemáte chuť? Nic se neděje

To, že nemáte chuť na sex ve stejný čas jako vaše drahá polovička nic neznamená. Nejste o to horší partnerka, milenka, žena, manželka… Prostě máte své city, hodláte respektovat své tělo či jeho chutě a tím se řídíte. Není nic špatného na tom, když doma oznámíte, že dnes opravdu nemáte chuť být femme fatale, ale že ji brzy zase budete a vše své lásce vynahradíte! Nemít chuť, necítit se, nebo prostě chtít být jen sama se sebou není hřích. Naopak…