Stíny vašich ex: Ničí vám bývalý vztah ten nový?

Svěřit se vám s podobnou záležitostí vaše kamarádka, bez zaváhání byste se jí zeptala, co blázní? Proč si kvůli minulému vztahu, který je pasé, ničí ten současný, který má perspektivu? Sama u sebe ale ztrácíte soudnost a objektivitu. Necháváte se válcovat emocemi, které vyrůstají na základech z písku. Idealizujete si minulost a pozměňujete ve své mysli vzpomínky, které v dnešním světle vypadají růžovější, než kdysi byla skutečnost, na kterou teď vzpomínáte.

Se sklenkou v ruce se večer lítostivě utápíte ve falešných představách, popřípadě naživo srovnáváte to, co jste měla kdysi a máte teď. Svou náklonnost tak neustále dělíte mezi dva muže, z nichž ale ten současný nemůže nikdy vyhrát, ani kdyby se snažil sebevíc. Oproti vašemu ex má nevýhodu aktuálnosti, kterou nestačil zkreslit milosrdný čas. Pokud navíc často myslíte na svého bývalého partnera, ubíráte tomu aktuálnímu svou pozornost a neprožíváte s ním vztah tak intenzivně, jak byste měla.

Girl Power: 7 pozitivních věcí, které přináší rozchod

elle.cz

Otázkou je, proč jste ještě za minulým vztahem nezavřela dveře, i když už není dávno aktuální. Musíte zjistit, jestli je chyba ve vztahu minulém nebo v současném. Pokud nejste schopna si naordinovat generální úklid svých emocí sama o sobě, přizvěte na pomoc seznam, který srovná vaše vnímání. Zkuste si napsat na papír – podle pravdy – jaké vlastnosti se vám líbily a nelíbily na minulém a na současném partnerovi. Jak který reagoval v pro vás zásadních situacích, např. když jste udělala nějakou chybu, když jste začala mluvit o rodině, když jste chtěla někdy upřednostnit sebe nebo jak se k vám choval před přáteli.

Co vám přehled plusů a mínusů vašich partnerů ukázal? Jde o o minulost nebo o současnost? Zidealizovala jste si pouze minulý vztah? Nebo vám něco chybí v tom současném a proto stále utíkáte do minulosti? Podle výsledku jednejte. Pokud je chyba ve falešných vzpomínkách na minulost, nyní to vidíte černé na bílém a máte pádný argument, proč se jednou provždy od svého ex odstřihnout. V případě, že vám něco chybí na současném vztahu, podívejte se, co bylo špatně v tom minulém a zkuste to nyní vylepšit. Považujte to za motivaci, aby i vaše aktuální láska neskončila jako ta předchozí. Zjistíte-li ale, že současný vztah se ukázal jen jako nedostatečná náhražka toho předchozího, ukončete to. Není to fér k vašemu současnému partnerovi a okrádáte vás oba o čas. Jeho o šanci najít někoho, kdo s ním nebude jen napůl. A vás o možnost najít vztah naplňující vás natolik, že nebudete žít minulostí.

Zdroj: Lifee.cz, firstclass.cz