Flirtujte, i když jste ve vztahu. Vyplatí se vám to!

Snaha? Vyplatí se

Jen si vzpomeňte, jaké flirtovací taktiky jste uplatňovali na začátku vztahu a jak jste byli vynalézaví. Ano, argument může znít, že na začátku vztahu se snaží každý, protože chce svůj protějšek zaujmout a získat. Přestávat bychom ale neměli ani ve chvíli, kdy už máme „své jisté“. Každý máme rád své pohodlí a skotačit doma na jehlách v saténovém županu, ačkoli byste stokrát raději v UGG bačkorách sledovali Netflix, se chce jen málokomu. Ovšem převeďte si to na sebe. Neocenili byste, kdyby si partner jednou místo teplákovky nechal košili a nagelované vlasy a s trochu tajemným výrazem na vás zakýval dvěma skleničkami prosecca? Nikdo po vás nežádá žádné krkolomné sváděcí techniky a komedie, za které byste se před partnerem styděli. Jen mu občas dát najevo, že vám za tu námahu ještě stále stojí a že v něm ještě pořád vidíte objekt, o jehož pozornost a přízeň se chcete snažit. Udrží to mezi vámi nejen příjemný level jiskření, ale také vám to dá jistotu, že jste jeden pro druhého ještě pořád přitažliví.

Mohlo by se vám líbit

Miluji tě, ale při sexu myslím na jiného. Pouhá fantazie, či problém?

Ležíte s partnerem nazí tělo na tělo, ale vaše mysl je s někým jiným. Je tohle scénář i vašich milostných chvilek? Stejně je na tom 49 % zadaných lidí. Zbývá se jen zamyslet, jestli jsou to ještě pouhé neškodné sexuální fantazie, nebo jestli vašemu vztahu zvoní umíráček – a jestli to jde ještě nějak změnit.
elle.cz

Flirt mimo vaše území

Kromě flirtování ve vztahu je dobré si občas lehce zaflirtovat i mimo něj. Nemyslíme tím, abyste v kavárně nebo na benzínce rozdávali vizitky každému pohlednému člověku, který na vás mrkne. Ale tomu mrknutí se nebraňte. Tím, že jste s někým ve spokojeném vztahu, pro vás život nekončí. Stále jste svébytnou bytostí, která si zaslouží, aby jí bylo projeveno uznání a také si ho zaslouží přijmout. Že s vámi někdo prohodí pár laškovných vět, nebo vy se naopak na někoho vám sympatického usmějete, není žádný relationship crime. Pokud to zůstane v úrovni flirtu bez dalších následků, přinese vám to jen pozitiva. Ujištění, že nezávisíte pouze na jednom člověku, ale že se líbíte i jiným. Že kdybyste chtěli, stále byste to zvládli. Že jste spolu s nálepkou „ve vztahu“ nezískali také automaticky nálepku „nepřitažlivý“. Toto ujištění o vlastním sex-appealu, který je viditelný i pro ostatní, si přeneste do vztahu a zúročte ho tam. Vědomí, že po vás někdo touží, dokáže vystřelit vaše sebevědomí vzhůru a proměnit ho v koření vašeho vztahu s partnerem.

Mohlo by se vám líbit

Ženy chtějí lásku a muži sex. A co když je to právě naopak?

Romantické filmy a knihy mluví jasně – ženy chtějí prožívat lásku, muži si užívat sex. Byli byste překvapeni, kdybychom vám řekli, že to tak úplně není?
elle.cz

S bublinkami opatrně

Možná si říkáte, že nejste ten typ, který by dělal milostná divadýlka nebo sexuální role-playing, jen abyste udrželi ve vztahu jiskru. To, jak má flirtování vypadat, vám nikdo nemůže předepisovat. Protože skutečně – co je pro jednoho přirozené a vzrušující, může být pro jiného trapné nebo zahanbující. Můžete si koupit punčochy se švem a večer je svému partnerovi předvést v kombinaci s lodičkami. Ale možná vám bude příjemnější poslat mu přes den jen lehce flirtovní zprávu. Výsledek může být stejný. Pamatujte na to, že chcete udržovat jemné bublinky, nemusíte šampaňské vašeho vztahu násilně sytit. Pozornost ve vztahu dávkujte se střídmostí. I ona se, stejně jako všechno, co se děje pravidelně nebo je toho moc, dokáže stát rutinou nebo se dokonce začít zajídat.

Zdroj: bustle.com, psychologytoday.com