Babí léto v glampu: nejkrásnější místa, kde si užít příchod podzimu

Šmírák, Zlatá Olešnice

Na zelené mýtince mezi stromky stojí vzdálená od ruchu civilizace moderní dřevěná chatka s obrovským oknem, které vám umožní sledovat život na loukách v okolí. Podle okna se této chatce říká Šmírák. Sami, ve dvou nebo i ve čtyřech si tu můžete užít malebný prodloužený víkend babího léta nebo také první chladné podzimní dny. Chatka je vybavena na teplé, ale i chladné počasí, během kterého se můžete zahřát u kamen.

Glamping Šmírák

 

V Bublině, Vlastislav u Aše

Toužíte usínat přímo pod hvězdnou oblohou za jakéhokoli počasí? Nemusíte pod širák, útočiště vám poskytne unikátní ubytování v Bublině. Ubytování v celoprůhledné Bublině působí jako z futuristického filmu, přesto vám nabízí dokonalý kontakt s přírodou jako za starých časů. Přes den můžete sednout na kola a projíždět se po okolních lesech a loukách, odpoledne si odpočinout v houpacích sítích nebo si roztopit saunu. Večer si u sklenky vína vychutnat západ slunce a po setmění hvězdy nad hlavou, a to bez jakéhokoli světelného smogu...

V Bublině

Oázy klidu v Česku. Místa, která vám udělají lépe než psychoterapie

elle.cz

 

Paseca, Pyskočely v Posázaví

Dřevěná útulná Paseca uprostřed lesa v sobě spojuje japonský zen a designový minimalismus. Na malém prostoru najdete maximální komfort, která vám poskytne všechno, co potřebujete ke strávení pár nádherných dní a nocí v přírodě. Ráno můžete pozorovat východy slunce přímo zpod peřiny, přes den lenošit v lehátkách s výhledem do lesa, večer si zatančit na dřevěné terase pod hvězdami, kde vám k tanci zahraje zvukový systém od Bang&Olufsen. Po vaší návštěvě bude navíc v lese vysazený nový malý stromek, a to se počítá.

Glamping Paseca

 

Posed Vinica, Modra na Slovensku

Nocovat na posedu je romantické, ale nepohodlné. V případě Posedu Vinica to ale neplatí. Posed je malý dřevený domeček v koruně stromu, ze kterého se vám otevře výhled rovnou na sluncem zalité vinohrady. Tohle romantické útočiště je určené pro dva, tak sem ideálně vyrazte se svou drahou polovičkou. Není tady elektřina, což vám zaručí opravdu harmonické splynutí s přírodou a jejím rytmem. Až si budete večer vychutnávat víno pocházející z vinic pod Posedem, možná se na vás přijdou podívat i srnky, zajíci nebo veverky.

Posed Vinica

Eklektický zámek plný umění i vesmírná loď. Kde v Česku přenocovat?

elle.cz

 

Treehouse Zvičina, Třebihošť

Ve starém lese kousek pod vrcholem Zvičina v malé roklince s prameništěm najdete vyvýšený dřevěný treehouse. Dobrodružství začíná už samotnou cestou na toto kouzelné místo. Jakmile se za vámi zavřou dveře od auta, vydáte se procházkou po lukách a lesích, na jejímž konci vás čeká Treehouse Zvičina. Nebojte se, že místo krásné vycházky budete nosit těžké tašky. Do Treehousu Zvičina nebudete potřebovat nic kromě pár kousků svého oblečení, protože je vybavený do posledního detailu. Najdete tu základní ingredience na vaření, za příplatek i něco na gril. Ze zahrádky i místních zásob si můžete vzít, na co budete mít chuť. A do wellness zóny tu máte připraveny pantofle i župany. Lenošit zas můžete ve venkovních hamakách nebo vevnitř v teple plynových kamen...

Treehouse Zvičina

Zdroj: Amazing Places, Airbnb