ELLE & Amazing Places: Kam v létě na chalupu

Možná si většina z vás myslí, že na konci července je na shánění chalupy na léto pozdě, opak je ale pravdou. Většina míst je samozřejmě dlouho dopředu rezervovaná, ale já jsem pro vás našla pět chaloupek, kde ještě pár volných termínů o prázdninách najdete. Tak se na ně pojďte podívat a užijte si léto jako u babičky.

AMAZING PLACES

Chalet Eisner

Česko-rakouský manželský pár vždy toužil vybudovat místo podobné alpským chaletům, a tak se rozhodli postavit hned dvě chaty přímo v Peci pod Sněžkou, které si můžete celé pronajmout. Tedy vybudovali vlastně rovnou tři, ale v jedné z nich sami bydlí. O Chatu Petru a Elisabeth se stará jedna z dcer majitelů (podle níž se chalet Elisabeth jmenuje), která je snad neustále dobře naladěná, usměvavá a především ochotná. Provede vás po celém objektu, vše detailně popíše, vysvětlí a když budete chtít, ráda vám svěří jejich rodinný příběh. A musím říct, že ten se odráží snad v každém rohu chalupy. Občas přemýšlím, jak bych zařídila svou vytouženou chalupku, říkám si, na kolik věcí bych neměla zapomenout a co by hosté mohli potřebovat. A v Chaletu Eisner všechny drobnosti zvládli perfektně a samotnou by mě zajímalo, zda byste objevili něco, co by vám tu chybělo. Horské chaty mají svá kouzla, o téhle to podle mě platí dvojnásob.

cara
amazing places

Brejlovka

První, co mě překvapilo když jsem vstoupila do Brejlovky, byly velké místnosti a spousta prostoru. Často si všímám, že se lidí snaží nacpat spoustu zbytečného vybavení do malého prostoru s tím záměrem, že to bude působit útulněji. Tady na to šli ale majitelé jinak. Celý interiér je zařízen v bílo šedé spolu s všudypřítomným dřevem a musím říct, že mě tahle kombinace vážně baví. Co ale bude bavit vás, pokud dorazíte na chatu s dětmi, bude to určitě herna ve sklepě Brejlovky. Ti nejmenší si můžou zalézt do koutku, který je vymalován nejoblíbenějšími dětskými postavičkami, a dovádět tam celé dny. Ani o nich nebudete vědět a můžete si tak užívat chvilku klidu nahoře v chalupě. Přeci jen byste na děti raději dohlíželi? Zahrajte si vedle nich kulečník nebo si pustě váš oblíbený film a dávejte na vaše nejmenší pozor z baru, kde budete mít k dispozici vinotéku, plnou těch nejlepších vín.

cara
amazing places

Koškovka

Miluju překvapení. Zvlášť ta v podobě na první pohled nenápadného ubytování, od kterého nemám žádná očekávání, ale nakonec se ukáže být vážně „amazing“. Jedním takovým se pro mě stala chata Koškovka na kraji Bedřichova. Když jsem poprvé přijela na místo, uvítala mě neuvěřitelně vřelá majitelka Katka, z které je už na první pohled znát, že vše pro své hosty chystá s láskou a péčí. A už při vstupu do chalupy mi došlo, jak skvělé místo jsme objevili. Co mě na první pohled dostalo a věřím, že to ohromí i vás, je prostorná světnice se zelenými kachlovými kamny. Jednak vám krásně vytopí celý dům, ale hlavně si za ně můžete lehnout a jen tak lenošit. Třeba s kakaem v ruce, které si zásadně dávám na takovýchto místech. Nemůžu si pomoct, ale chutná tam zkrátka nějak líp. A až vás přestane bavit lelkování, vyrazte poznávat okolí. Jizerské hory jsou v tomhle období nádherné a není tu alespoň takové horko jako ve městě.

cara
amazing places

Chalupa Sihelné

Pokud se chystáte vyrazit do Beskyd s partou kamarádů včetně všech vašich dětí, Chalupa Sihelné má ještě posledních pár volných termínů na toto léto. Můžete vzít všechny své známé, protože se vás do ní vejde až dvacet. Vždy když takhle vyrážím ve větší skupině lidí na chalupu, očekávám, že v místě bude společný prostor, kde můžeme po večerech všichni hrát karty nebo jen tak vysedávat se skleničkou v ruce. A naštěstí tady na to majitelé mysleli a zřídili tak velký obývák s krbem, kam se všichni pohodlně vejdete. Nevím jak to máte vy, ale já ráda na letních dovolených dlouho vyspávám, hodně snídám, odpočívám, ale taky ráda chodím po okolí a zkouším všechny možné atrakce. Pokud jste ještě nejezdili na elektrokolech, na chalupě si je můžete půjčit. Kam s nimi potom vyrazit? Hezký výlet je do Valašského Meziříčí nebo trochu stoupání na Velký Javorník, což s elektrokolama zvládnete jak nic. A můj osobní tip co nevynechat? Zeptejte se majitelů na projížďky na koních, budete mít zážitek na celý život.

cara
amazing places

Roubenky pod Oborou

Naprosto zbožňuju roubenky už jen proto, že můžu cítit dřevo na každém kroku. A možná právě i díky tomu si mě získaly i Roubenky pod Oborou v Jeseníkách. Majitelé ve dvou sousedících chalupách vybudovali čtyři apartmány, kterým dali názvy podle okolních vrcholů. Nechybí tak apartmán pojmenovaný podle nejvyšší hory v Jeseníkách – Praděd, následně Kluč, Šerák a Vozka. Obě chalupy mají krásnou zahradu s posezením a houpačkami pro děti. V tomhle horkém počasí, co u nás panuje, se tak můžete poflakovat v trávě a koukat do stráně, jestli náhodou nebudete mít štěstí jako my a nezahlédnete pasoucí se srnky. Musím se přiznat, že jsem se zprvu trochu bála společné zahrady se sousedním apartmánem, jestli si nebudeme náhodou překážet, ale bylo to zbytečné. Celý den jsme se nepotkali a jeden večer dokonce poseděli s moc milým párem u lahvinky vína.

cara
amazing places
REKLAMA