ELLE x AMAZING PLACES: Butikové hotely

Moc ráda jezdím na místa, kde nejsou desítky hostů, uhoněný personál a anonymní atmosféra. Mnoho hotelů navštěvuji opakovaně, někdy i víckrát do roka. Tak aniž bych chtěla některé upřednostňovat, jsou místa, kde se už se zaměstnanci známe, oslovujeme se jménem a těšíme se na sebe. Podívejte se na pár butikových hotelů, kde je péče o hosta hlavním posláním a kde si možná i vy potykáte s personálem.

Amazing Places

Boutique Hotel Swisshouse

Butikový hotel na kraji Mariánských lázní mám ráda hlavně pro jeho rodinnou atmosféru. Ač poskytují nadstandardní služby, na nic si tu nehrají a já se vždy cítím, jako kdybych přijela k dobrým známým na návštěvu. Swisshouse obklopuje příjemná zahrada, na ní navazuje les a park s kolonádou. Báječně tu vaří a dávají si záležet i na pestré nabídce snídaně, kde nechybí domácí chléb, pomazánky nebo vynikající pistáciový cheesecake. Povinností je vyzkoušet místní spa, paní masérky mají zlaté ruce a sauna v sudu umístěná na zahradě je romantická i efektivní zároveň. Jednoduše ve Swisshousu pracují lidé, které starost o hosty baví a na atmosféře je to znát.

cara
Amazing places

Chateau Mcely

Mcely asi nemusím dlouze představovat. Hotel o necelých 25 pokojích je jedním z prvních, kdo v Česku nastavoval kvalitu hotelového ubytování na roveň těch nejlepších míst na západ od nás. Za více než 13 let své existence se v Chateau Mcely dopracovali k dokonalosti. Veškeré služby, které v hotelu nabízejí jsou na špičkové úrovni. Já tu krom nádherného designu obdivuji především neustále milý a pozorný personál. Všichni se upřímně zajímají o spokojenost hostů. Jeden příklad za všechny. Když jsme se tu letos v červenci trochu nečekaně zasnoubili, připravili nám zaměstnanci na druhý den večeři o 101 svíčkách v prezidentském apartmá Agape. Jen tak, na oslavu, protože host je tu na prvním místě. Jsem si jistá, že příjemně opečovávaný a rozmazlovaný se tu cítí úplně každý.

cara
Amazing places

Endemit Boutique Hotel & Spa

Na první pohled rozlehlý, na druhý relativně komorní hotel na okraji Beskyd patří mezi jedny z nejlepších butikových hotelů u nás. Mně tu vždy uchvátí nádherný výhled na okolní kopce. Sice si pro něj musíte vyjet pár serpentin, ale ten pohled stojí za to. Ať už si ho vychutnáte z restaurace, která mě upřímně mimořádně příjemně překvapila, nebo z wellness. Nevím proč, ale ty nejlepší spa hotely jsou na Moravě. Krásný bazén, vířivka, několik druhů saun, odpočinkových místností a terasa s pohledem na Beskydy. Odsud se vám nebude chtít odcházet. Navíc nemusíte mít výčitky svědomí, že se celý den jen válíte. Zacvičte si jógu nebo na TRX v pěkně vybavené fitness místnosti, nebo si zahrajte tenis na kurtu či si půjčte elektrokola. Za víkend to vše určitě nestihnete.

cara
Amazing Places

Hotel & Depandance Kopacka

Zvenku nenápadný dům v Lanškrouně, nedaleko Orlických hor, mate tělem. Neuvěřitelné prostory, který se skrývají uvnitř nadchnou nejen milovníky designu. Každý z pokojů je pojmenován po jednom z velikánů architektury, my jsme vyzkoušeli apartmá Corbusier a Mies. Do detailu promyšlené vybavení pokojů skládá dohromady pan majitel, který vášnivě sbírá historické kousky nábytku a vytváří prostory, ve kterých budete chtít sami bydlet. Nicméně to není vše. Majitelé jsou také neuvěřitelně milí a pozorní hostitelé. O své hosty se starají od A do Z. Poradí vám, kam v okolí na jídlo, jaký bar večer navštívit nebo co tu musíte vidět. Těšte se na jejich snídaně. Vše je tu domácí a podáváno s úsměvem. My jsme vyzkoušeli fantastické lívance, ale udělají vám tu i omelety, vejce Benedikt či jiné dobroty. Kopacka je skvost, který, doufám, objevíte spolu se mnou.

cara
Amazing Places

Mezi plůtky

Designová perla na Čeladné se od svého otevření setkala se samou chválou a posbírala i několik ocenění nejen za architekturu. Nádherné prostory, které tu majitelé díky rozsáhlé rekonstrukci vytvořili, jsou ovšem pouze jednou částí celku. Atmosféra naprosté pohody a soukromí je také tím, co sem láká hosty z celé republiky i ze zahraničí. Pouze čtyři pokoje zaručují maximální klid a přítomnost majitelů či téměř neviditelného personálu se zase postará o vaše pohodlí. V Mezi plůtkách se nemusíte o nic starat, jen si užívejte čas, který jste si pro svou dovolenou vyhradili a načerpejte tu tolik potřebnou energii.

cara
Amazing places