Co vše víme o Met Gala 2021?

Nové datum 

Za normálních okolností se Met gala, které je zároveň sbírkou pro kostýmní institut Metropolitního muzea umění, koná vždy první pondělí v květnu, ovšem pandemické klima není velkým eventům zrovna dvakrát nakloněno. O tuto slavnost módy však letos nepřijdeme zcela. Nové datum bylo stanoveno a připadá na 13. září a žádné koronavirové restrikce zatím nejsou známy. Doufejme však, že s tempem očkování v Americe jich bude již na podzim co nejméně. A event v roce 2022 prý již opět proběhne v květnu tedy konkrétně 2.5. 

Met Gala 2019: nejbizarnější looky slavnostního večera

elle.cz

Téma 

Každé Met gala má své speciální téma a často se stává, že z něj vznikne celosvětový trend – z historie vzpomeňme například na “Camp: Notes on Fashion" (2019) či “Heavenly Bodies: Fashion and the Catholic Imagination” (2018)... Vždyť se rozhlédněte kolem sebe, kolik “camp” kousků zaplavilo butiky i online shopy. Letošní event bude mít značně patriotický nádech. Jeho leitmotivem se totiž stala americká móda jako taková. Svlékne tedy tentokrát Lady Gaga americkou vlajku? 

Fashion výstava, která se tradičně ke gala večeru pojí, byla rozdělena na dvě částí. První “In America: A Lexicon of Fashion” odstartuje v září a uctí 75. výročí kostýmního institutu. Té druhé se návštěvníci dočkají až v roce 2022 a bude mít název “In America: An Anthology of Fashion”. 

"Za poslední rok jsme s našimi domovo propojeni více emocionálně, stejně tak s naším oblečením. Pro americkou módu to znamenalo větší zaměření na sentiment před praktičností. V rekci na tyto změny se zaměří první část výstavy na moderní slovník zaměřený na výrazové kvality oděvů stejně tak jako na hlubší módní otázky, jakými jsou diverzita, inkluze a začlenění. Druhá výstava bude nadále zkoumat stále se vyvíjející jazyk americké módy prostřednictvím spolupráce s mnohými americkými filmovými tvůrci, kteří budou vizualizovat jednotlivé nedokončené příběhy...” uvedl kurátor Andrew Bolton v oficiálním prohlášení.  

Intimní atmosféra 

Davy hostů a zástupy fotografů...To na letošním Met gala rozhodne nečekejte. Z důvodů pandemie bude celý event značně komornější než kdy jindy. Ovšem přesný seznam hostů pro vás zatím nemáme. Můžeme vám ale prozradit, že celý večer bude v režii Timothée Chalameta, Billie Eilish, Naomi Osaky a Amandy Gorman! A na toto mladé a nadějné složení se již teď těšíme!

Manikúra z červeného koberce. Co nás kromě šatů zaujalo na Met Gala?

elle.cz