Výjimečná outsiderka Lady Gaga

I když věřila svému hlasu, podceňovala svůj vzhled. Bála se, že není pro showbyznys dost hezká. Komplexy ze své fyzické schránky sdílela Stefani Joanne Angelina Germanotta, známá pod přezdívkou Lady Gaga i se svou postavou z filmu Zrodila se hvězda. Za roli v této hudební romanci získala jako první osoba v dějinách během jednoho roku Oscara, Grammy, Zlatý glóbus i cenu Bafta.

Najít pozitivní vztah ke svému tělu se ale hvězdě dlouho nedařilo. Na střední byla Stefani terčem šikany, posmívali se jí za větší nos i králičí zuby. „Koukejte, šikanovali jste mě, ale teď jsem královna krásy," napsala, když se poprvé dostala na obálku časopisu.

Proměny Lady Gagy:

Ačkoliv Stefani vždy věděla, že je předurčená ke zpívání, od mládí krátce koketovala s herectvím. V 15 letech se dokonce objevila v epizodě seriálu Sopranos i reality show The Hills. Právě herecký talent dělá Lady Gagu výjimečnou i jako zpěvačku, její projev je zvláštně dramatický. „Inspiruji se vysokým uměním, které chci dělat přístupné všem," prohlásila zpěvačka v dokumentu Gaga: Five Foot Two, který můžete vidět na Netflixu.

 

 

Když ale otec Lady Gagy poprvé viděl dceřino vystoupení, na které si oblékla leopardí body a vysoké kalhotky, připadalo mu prý, že se úplně zbláznila. Stefani vždy ráda posouvala hranice v módních experimentech: ať už to byly šaty ze syrového masa či extravagantní róby od Alexandera McQueena, mašle z vlasů, opulentní šaty od Versaceho nebo ty klasicky krásné od Valentino Haute Couture. Na MET Gala si v roce 2019 vzala rovnou tři kostýmy, ze kterých se postupně svlékla až do spodního prádla.

Víte, jak vznikají výjimečné hudební hity? S notnou dávkou alkoholu a během deseti minut. Karel Svoboda napsal Lady Karneval po láhvi likéru „myslivec" za tak krátkou dobu a stejný osud měl i šlágr Just Dance od Lady Gagy. Na svět přišel jednoho rána během pár minut po velkém večírku. Stefani s ním ale měla ze začátku problémy, programoví ředitelé v rádiích prý song nechápali a chtěli, aby zněl více jako „I Kissed a Girl" od Katy Perry.

Lady Gaga ale trvala na svém a nakonec prorazila, Just Dance byl jedním z nejprodávanějších singlů. Její urputnost budila pozdvižení, například u kosmetického giganta Coty. Když v roce 2012 uvedla na trh svůj parfém Fame, přála si, aby tekutina ve flakonu byla černá, ale zároveň při aplikaci se měla proměnit na čirou. Vice prezidentka globálního marketingu společnosti Yael Tuil se prý orosila při takovém požadavku hrůzou. Ale pak najala vědce, kteří dokázali vizi Lady Gagy splnit. Díky tomu se celý parfumérský byznys výrazně posunul.

 

Fame

 

Jaký je recept na úspěch od ženy, která byla od začátku své kariéry odmítána newyorskými hudebními kluby, kterým nepřipadala dost cool a zajímavá? „Buďte vytrvalí a klepejte na všechny možné dveře jako já. Nic mě nezastaví a nemělo by ani vás, pokud si něco dostatečně silně přejete," prohlásila ve svém dokumentu.

Mohlo by se vám líbit

Proč milujeme zpěvačku Lady Gaga a herce Bradleyho Coopera?

Bradley Cooper a Lady Gaga září v remaku slavného filmu Zrodila se hvězda. Bradley jej i režíroval a na plátno se mu podařilo převést směs romantiky, atmosféru klasických hollywoodských trháků s nádechem rokenrolu.
elle.cz