ELLE KVÍZ: Kolik romantických komedií uhodnete podle slavných hlášek?

Stále dokola

Díky romantickým komediím utíkáme do světa, kde láska sice není jednoduchá, ale na rozdíl od reality všechno vždycky zaručeně dobře dopadne. Příběhy plné romantických omylů, trapných chvilek a neuvěřitelných zvratů nás baví. A nedělá nám problém je vidět hned několikrát. Tak schválně, vzpomenete si, kolikrát za život jste už viděli Pretty Woman, Prázdniny, Bridget Jonesovou nebo třeba takové potrhlé Prcičky? A co všechno z nich dokážete odcitovat zpaměti?

Odmítání, temný závěr a spousta dalších skandálů z Pretty Woman

elle.cz

Temná Pretty Woman

Přitom o tom, jestli se film stane nebo nestane úspěšným, rozhodují velmi často náhody. Víte, že třeba právě komedie Pretty Woman měla původně vypadat úplně jinak? Roli Vivian měla hrát Meg Ryan a místo Richarda Gerea měl excelovat Al Pacino. Také scénář měl být dost rozdílný. Původní scénář s názvem 3000 dolarů (částka, za kterou si Edward najal Vivian) byl mnohem temnější a zaměřoval se na tematiku prostituce a drog v Los Angeles. Ve zdrojovém scénáři byla hlavní postava prostitutky Vivian na konci příběhu zabita.

Všechno jinak, díky bohu

Nicméně, když se projekt dostal do rukou jiných producentů a režiséra Garryho Marshalla, rozhodli se, že příběh přetvoří do romantické komedie. Ve scénáři provedli spoustu zásadních změn a z temného příběhu o prostituci v LA vytvořili komedii, která už přes dvě desetiletí vede žebříčky oblíbenosti romantických komedií. Ideální příklad toho, jak se přehlédnutý projekt může stát jedním z nejslavnějších a nejoblíbenějších filmů všech dob. „Svině klouzavý,“ také nejsou jedinou hláškou, která zcela zlidověla. Vybavíte si ještě nějakou? Vyzkoušejte to v našem kvízu.

Zdroj: Autorský článek