Sebevzdělávání? S knihami tak snadné

Ne nadarmo se říká, že lidé, kteří čtou, jsou chytřejší, mají větší slovní zásobu a umí se lépe vyjadřovat i vyprávět. Někteří psychologové dokonce tvrdí, že si na návštěvách nejdříve všímají knihovny. Právě ta podle nich o člověku vypoví nejvíc. Kromě sběratelských výtisků, podepsaných autobiografií, série Shakespeara a nějaké té klasiky byste si v nich měla udělat místo i na sebevzdělávací knihy. Ty vás můžou naučit něčemu novému, zamyslet se nad vlastním přemýšlením a inspirují vás zkrátka ve všech ohledech. A kdo by nechtěl být o něco chytřejší a motivovanější? Přinášíme výběr podle ELLE.

 

  • Jak na sítě od Michelle Losekoot a Elišky Vyhnánkové

Kdo z nás nepoužívá sociální sítě? I když nepatříte mezi marketingové experty, je dobré využít tolik populární Instagram, Facebook i Twitter ke svému prospěchu. Jak toho docílit? Kniha Jak na sítě vám vysvětlí čtyři principy, které musí ovládnout každý, kdo chce být na sociálních sítích úspěšný. Vždyť na nich každý den tráví svůj čas více než polovina světa. „Naučíme vás o sociálních sítích přemýšlet tak, abyste už žádné další návody nepotřebovali,“ lákají autorky.

 

  • Myšlení rychlé a pomalé od Daniela Kahnemana

Americký bestseller od nositele Nobelovy ceny za ekonomii by vám v knihovně jistě neměl chybět. Zcela změní způsob, jakým přemýšlíte o přemýšlení. „Je to přelomová kniha v oboru sociálního myšlení, patří do stejné ligy jako Bohatství národů Adama Smithe nebo Výklad snů Sigmunda Freuda,“ sděluje své nadšení autor knihy Černá labuť Nassim Nicholas Taleb. A jak znějí ty dva zázračné systémy myšlení? Dočtete se v knize...

 

  • Jak získávat přátele a působit na lidi od Dalea Carnegieho

Když jsem tento název knihy spatřila poprvé, přišel mi poněkud... nešťastný. Asi nechcete při jízdě metrem sledovat pohledy ostatních na tu chudinku, co nemá kamarády a doufá, že jí je zvláštní kniha přičaruje. Kniha ale skrývá mnohem více. Obsahuje praktické příklady, historky o tom, jak zvýšit vaši popularitu, ať už je to správné zdravení nebo naslouchání ostatních. Chcete se navíc vyhýbat sporům a najít inspiraci pro neotřelé myšlenky? Pak je tato kniha tím správným tipem na sychravé večery.

Které knihy vybrat?