Unikátní výstava FASHION POLAROIDS vzdává poctu módním velikánům

Originální výstavní koncept představí 51 polaroidů osobností módního průmyslu, které fotografka vytrvale dokumentovala v zákulisí nejprestižnějších módních show v období mezi lety 2007 – 2011. Anna Bauer vytvořila encyklopedii jedné generace návrhářů, fotografů, módních editorů a „front row“ celebrit, která ovlivnila vývoj světových trendů. Diváci uvidí intimní portréty hvězd jako Rihanna, Tom Ford, Manola Blahnika, Vivienne Westwood, Pharrell Williams nebo Cate Blanchett.

Ženy v umění #13: Abstraktní světy Julie Kopové

elle.cz

 

Výstava FASHION POLAROIDS vzdává speciální poctu velikánům, kteří nás nedávno opustili, ale jejich dědictví jim zaručilo vstup do této černobílé „síně slávy“, které kraluje bývalý kreativní ředitel značky CHANEL – Karl Lagerfeld. Diváci také v mozaice objeví portréty legendárních redaktorů jako Franca Sozzani či André Leon Talley, topmodelku Stellu Tennant, fotografa Patricka Demercheliera i návrháře jako Albert Elbaz či Alexander McQueen.

„Polaroid je protipólem doby instagramových filtrů. Pracovali s ním velikáni jako Andy Warhol, či Helmut Newton a v kontextu chaosu, jaký zákulisí módní show doprovází, se portrétování světových celebrit přístrojem, který vyžaduje tři sekundy bez pohybu, aby byl záběr ostrý, mění v lov. Anna Bauer na pár vteřin zpomalila životy desítek prominentních osobností, aby jí na okamžik věnovaly upřený pohled o kterém se říká, že je „oknem do duše“,“ vysvětluje producent a kurátor výstavy Milosh Harajda, který talent Anny Bauer objevil během London Fashion Week v době, kdy série vznikala.

 

Rihanna
Info ikona

 

„Výstava FASHION POLAROIDS vznikala na míru pro Westfield Chodov a volně navazuje na sérii uměleckých projektů na téma udržitelnost jako byla výstava archivů Alexandra McQueena, návštěva a přednáška Daniela Lismora nebo projekci filmu MINAMATA s Johnnym Deppem, které jsme v minulosti exkluzivně realizovali. Jsme rádi, že můžeme další zajímavý projekt, který se dotýká umění ve spojení s pro nás zásadním tématem udržitelnosti v Praze představit,“ uvedla Petra Valentová, marketingová manažerka obchodního centra. Výstava zde bude k vidění až do 1. května.

Anna Bauer během čtrnácti let, které prožila v New Yorku, svou práci publikovala v editorialech magazínů L'Uomo Vogue, Interview, W, WSJ, Neon, Die Zeit, T Style a GQ. Úzce spolupracovala s Victorií Beckham nebo značkami CELINE, UNIQLO, ZARA a AUDI. Její osobní tvorba byla vystavována v National Portrait Gallery v Londýně.

 

Předplaťsi & Ušetři

Elle cover
REKLAMA