Tohle jsou nejlepší modely z Met Gala 2021

 

Ač se koná vždy první květnové pondělí, díky zásahu pandemie byla odložena na září. O to více jsme na přehlídku těch nejzářivějších modelů s napětím čekali. Výsledek nezklamal. Bulvární titulky plnila skoro nahá modelka Irina Shayk. Komentátoři se plameně zamýšlí nad manifestem Kim Kardashian, která se na akci ukázala zcela zahalená – včetně tváře – v modelu Balenciaga. Krize Identity? Možná... Přes zahalený obličej na koberci několikrát nebezpečně klopýtla a skoro spadla. A diskutovaní jsou letos i gay pionýři černé hudby: Frank Ocean a Lil Nas X.  

Frank se objevil sice ve střízlivém modelu Prada, avšak celou dobu mu společnost při zběsilém focení dělalo mimozemsky vyhlížející robotické batole. Je to příspěvek k diskuzi o adopci stejnopohlavních párů? Lil zas ‚‚pro změnu” vynesl něco zcela excentrického, a to sice tělo odhalující a pozornost poutající třífázový model. Pod ‚‚pseudobiskupskou‘‘ róbou skrýval zlaté brnění – připomínající legendární kostýmy Michaela Jacksona z éry alba History – a pod brněním ještě velmi přiléhavý overal v němž se nestyděl fotografům ukazovat hlavně zezadu.  

Motivem byla americká móda, přesto mnoho celebrit vyneslo modely evropských haute maisons. Esprit amerického venkova ve svých modelech zodpovědně akcentovali pouze Jennifer Loper a Shawn Mendes v cowboy/cowgirl modelech. Mimo ně bodovaly róby Valentino, které v doprovodu kreativního ředitele značky Pierpaola Piccoliho oblékly Whoopi Goldberg a Carey Mulligan (ta se nám osobně líbila snad nejvíce).

A cestu si tentokráte do Metropolitního muzea v New Yorku našel i aktivismus. Cara Delevingne vynesla model kritizující patriarchát a kongresmanka za demokraty Alexandria Ocasio-Cortezová zas na bílých šatech nesla nápis ‚‚TAX THE RICH”.  

Prohlédněte si všechny modely v naší velkorysé galerii!    

Met Gala 2021