Lekce stylu po pandemii podle Katharine Hepburn

 

Katherine byla součástí generace žen, která vydobývala volební právo. Proto se do jejího veřejného obrazu tolik propisovala odvaha, kuráž a suverenita – v životě tyto vlastnosti jednoduše potřebovala. Žádný z jejích stylingů tak nebyl manýristický a každá volba měla své opodstatnění a smysl.  

Mohlo by se vám líbit

Herečka, která překonala Batmana! Proč svět miluje Michelle Pfeiffer?

Protože nestárne... Jenže Michelle je jen člověk, a tak stárne, avšak s grácií, kterou by ji mohla závidět nejedna kolegyně. V devadesátkách si střihla kultovní role, za které ji milujeme, a nyní se vrací, aby dokázala, že i v Holywoodu může být věk jen číslo.
elle.cz

Když na konci 30. let 20. století paralyzovala válka světové módní centrum v Paříži, zaplnili hollywoodští návrháři mezeru na trhu s exkluzivním módou. Vzestup Američanů tak do světa katapultoval nedbalou eleganci a ležérní styl, oboje ztělesněno právě nejvíce obsazovanou herečkou té doby – Katharine Hepburn. „Zosobňovala  to, co se nosí za oceánem. Evropanky rozpoznávaly její styl, aby si jej osvojily,“ dodává Jean L. Druesedow ve své práci o Katharine Hepburn. Jean působí jako přední kostýmní odbornice, která v minulosti zpracovávala významné módní expozice, včetně té putovní s názvem „Katharine Hepburn: Dressed for Stage and Screen“. V ní mimo jiné dokazuje, jak rozmanitá a rafinovaná Katharine při oblékání byla. Na první pohled skryté finty a principy si tak lze osvojit i v jednadvacátém století.  

Mohlo by se vám líbit

Jaká byla Audrey Hepburn? Ptáme se svět, když se o ní chystá seriál.

Jaká skutečně byla křehká žena, která si vlastně moc nevěřila a po slávě možná ani tolik netoužila? Jaká byla ikona, kterou vnímáme jako symbol dokonalosti? Jaká byla herečka, která každou roli servírovala se samozřejmostí, přestože jí to ani nestálo tolik úsilí? Jaká doopravdy byla Audrey Hepburn?
elle.cz

 

Rolák jako nová košile 

Leč je klasická a nesmrtelná, může v některých kontextech vyznívat upjatě. Katharine proto bílou košili ve formálních kombinacích nahrazovala rolákem, mimo jiné i z toho důvodu, že neměla ráda svůj krk. Rolák coby oblíbený kousek normcoru ze začátku druhé dekády nového milénia symbolizuje jednoduchost, eleganci a výřečnost bez zbytečných frází.   

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Ať žije kostýmek!  

„Když jsem byla malá, měla jsem období, kdy jsem vážně moc chtěla být chlapcem. Myslela jsem si, že tolik zábavy si můžu užít právě jen jako chlapec,” nechala se v jednom z rozhovorů slyšet herečka. Kalhoty oblékala s pravidelností. Není pak překvapením, že ke sklonku své kariéry na Broadwayi ztvárnila postavu Coco Chanel v muzikálu Coco. Kalhotový kostýmek v klasickém pojednání ze začátku tisíciletí tak v soudobém šatníku nahrazuje skoro pánský oblek, kterému Katharine ve čtyřicátých letech minulého století dělala tak dobré PR.   

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Fyzička nade vše 

Katharine si vážila své fyzické kondice, a proto ji často akcentovala i při výběru oblečení. Bystrá kombinace formálních pánských kusů s těmi sportovními je přitom tak přiléhavá dnešní době. Principy hereččina šatníku by mohly hravě konkurovat influencerkám na TikToku.  

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu
Mohlo by se vám líbit

Mnoho nominací a žádná výhra. Tohle jsou největší oscaroví loseři

Pokud jste sledovali letošní předávání Oscarů opravdu pozorně, jistě vám neunikla prohra Glenn Close v kategorii “nejlepší herečka ve vedlejší roli”. Na tom by nebylo nic zvláštního, kdyby to nebyla její osmá neproměněná nominace. Tím se zařadila na první místo žebříčku filmových velikánů, kteří byli nejvícekrát nominováni a nikdy se zlaté sošky nedočkali. Pojďme se společně podívat na největší Oscarové smolaře.
elle.cz