Zuzana Kubíčková vrací ženy zpět do korzetů. Bohudík.

Zuzana Kubíčková je jedním z těch návrhářských tvůrců, kteří se kolekci za kolekcí skutečně překonávají. Před rokem, kdy odhalila svou Couture a zároveň jubilejní kolekci v Křižíkově pavilonu, mohli jsme si myslet, že šlo o skutečně dokonalou podívanou. O rok později sedíme pod klenbami Klementina a obklopeni barokem, a Zuzana přichází s další kolekcí, která má dost silné ambice na to, aby byla zas o mílový krok dál, než ta předchozí.

Hybaj zpátky do korzetů

Kolekci návrhářka rozdělila do tří kreativních linií. První linie se zaměřuje na elegantní drapérie z jemných hedvábných tkanin, které jemně objímají postavu a zdůrazňují ženské tvary. Tyto látky vytvářejí zajímavý kontrast s téměř celoplošným zahalením těla. Druhá kreativní linie se věnuje róbám z pevnějších tkanin, které vytvářejí objemné a pevné struktury, přičemž zároveň působí volně a plynule při pohybu. Silueta je záměrně narušována asymetrií, která dodává róbám dynamiku jak v klidu, tak při pohybu. Třetí kreativní linie se zabývá motivem květů, který se prolíná celou kolekcí. Nachází paralely mezi drapérií a aranžováním látky a přírodními tvary. Řasené látky připomínají struktury, tvary a záhyby okvětních plátků. Květy jsou v různých třetím rozměru ztvárněny ručně šitými 3D aplikacemi, o potisky na tkanině se pak postaral textilní designér Juraj Straka. Významným prvkem prolínajícím se kolekcí jsou korzety. Zuzana Kubíčková s lehkostí sobě vlastní navrací ženy do korzetů, ovšem odpírání svobody v tom nehledejte. Uzavírá je sice do korzetů, ale dává jim tím mocnou zbraň. Takto vypadá power dressing v praxi jedenadvacátého století.

Mohlo by se vám líbit

V zákulisí přehlídky Couture 2024 návrhářky Zuzany Kubíčkové

Nahlédněte do backstage Couture Show 2024 návrhářky Zuzany Kubíčkové jen pár minut před velkolepým odhalením v prostorách impozantního Klementina. Je tu vše, ale ticho jako v knihovně rozhodně ne. Nahlédněte.
elle.cz

Návrat k barvám

Návrhářka jako kdyby chtěla po před rokem představené kolekci oděné v černé a bílé nastolit nový řád. Řád plný pečlivě komponovaného barevného chaosu. Neutrální tóny černé, antracitové, stříbřitě šedé, karamelové, bílé a barvy slonové kosti vytvářejí napětí s výraznými až jedovatými odstíny zelené, žluté, lila, lososové a červené. Vybrané modely doplňují jemně pletené hedvábné svetříky ve žluté, lila a tyrkysové barvě. Poněkud netradiční barevnost však dokonale funguje a zaručuje skutečnost, že od té barevné palety nemůžete oči odtrhnout. Ve světě, kde se všichni halí do černé, oživuje návrhářka barvy, které jsme opomněli. Zřejmě k oživení šatníku přiměje i vás. 

Couture 2024 Zuzany Kubíčkové

Japonská inspirace

Dokonalé módní podívané by nebylo bez péče celých týmů kadeřníků, vizážistů a stylistů. Například originální look modelek zajistil tým profesionálních hair stylistů značky Syoss a inspiraci k tomu hledal v magickém Japonsku. Barevné šaty dívek tak doplnily uhlazené pony tails proplétané barevnými provázky. Něco, co vypadalo na modelkách jednoduše, však vyžadovalo těch nejšikovnějších rukou kadeřníků. Výsledným pár minutám slávy na módním mole předchází hodiny a hodiny práce a součinnosti kreativních týmů, ovšem s jistotou víme, že tato kolekce nebude mít na výsluní jen svých pár momentů. Potvrdí se nám to ve chvíli, až ve společnosti potkáme ženy v barevných šatech s důmyslnými korzety. 

Syoss
Mohlo by se vám líbit

Co oblékli návštěvníci Couture 2024 show Zuzany Kubíčkové

U módní události této velikosti nemohli chybět významní hosté. Prohlédněte si to nejlepší, co návštěvníci na show Couture 2024 Zuzany Kubíčkové oblékli.
elle.cz

Zdroj: Autorský článek