REKLAMA

ČERVNOVÝ ÚVODNÍK ŠÉFREDAKTORKY VALENTINY NÍZKÉ

REKLAMA

 

Když jsem dospívala, všechny lifestylové časopisy před létem poutaly na svých titulkách na zázračné hubnoucí návody. Uctívání štíhlého těla zažívalo velký boom. Tehdy mi to naštěstí žádné trauma nezpůsobilo, protože do svých dvaceti jsem měla velikost XS, a to jsem mohla spořádat i pytel brambůrků denně. Po započetí třetí dekády života ovšem můj metabolismus neúprosně zařadil zpátečku. Přibrala jsem. Pak jsem zase zhubla, ovšem bez využití zázračných návodů. Nepočítala jsem si kalorie, nedávala si za cíl přesný počet kilogramů, který se mi musí za přesný počet měsíců objevit na váze. Vlastně jsem se navážila vůbec. Jen jsem si jednou za čas změřila obvod pasu a boků. A ten byl postupně menší a menší. Stačilo jednoduše zařadit do života více pohybu a jíst zdravěji. Nic objevného, vím. Ale tak to jednoduše funguje.

Po roce covidové pandemie, ačkoli stále doma nemám váhu, podle oblečení jasně poznávám, že moje postava opět vypadá trochu jinak, než bych si přála. Ale nehroutím se z toho, ono se to zase srovná. Když budu chtít. To, jak vypadám, mě totiž nedefinuje. Definuje mě to, jestli si jdu za tím, co já opravdu chci. A rozhodně to není velikost XS, kterou jsem mívala jako teenager, není to vlastně žádná velikost. Jde mi jen o to, znovu se cítit dobře ve svém vlastním těle. Nestydím se koupit si kalhoty větší velikosti, protože mám od přírody širší boky. Stydím se ale, když sabotuju svoje vlastní zdraví a týden jím převážně junk food a nehnu se z gauče. Jde jen o mě, stejně tak jako ve vašem případě o vás. Ostatně za celou historii lidstva se ideály krásy mění jak na běžícím páse, což dokazuje, že žádný reálně neexistuje. Před pár stovkami let bych byla v podstatě uctívaná bohyně, v éře Twiggy bych asi vyvolávala pozdvižení. My ale naštěstí žijeme v době, kdy se konečně přemýšlení ve společnosti začíná měnit a pojmy jako osobitost a jedinečnost se zařadily do naší běžné slovní zásoby. A to v případě čehokoli, co se týče vzhledu, nejde jen o kila. Klidně si oholte hlavu, jako to udělala Eva Che tři dny před plánovaným focením jejího šatníku do ELLE. Vaše tělo je jen vaše. Stejně tak jako pocity, které v něm prožíváte.

Valentina Nízká podpis
Info ikona

Vydání až ke dveřím zdarma

Červnové vydání si můžete objednat až do své schránky za speciální cenu a poštovným zdarma na tomto odkaze. Nově si ELLE můžete také přihodit k nákupu na Rohlik.cz.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA