Jedna otázka pro redakci: Filmové lásky?

Milena Žuravljova

módní ředitelka

Atrej z Nekonečného příběhu (nevím, jak se ten herec jmenuje, bylo mi pět!), Mauglí, Aladin, Keanu Reeves (forever!), Michael Fassbender, Johnny Depp, Leonardo DiCaprio, Freddie Prince Jr., Ryan Phillippe ve Velmi nebezpečných známostech, Tom Cruise, kluk s hezkým úsměvem z Prci, prci, prcičky, Josh Hartnett, možná i Ben Affleck, Riccardo Scamarcio, Eric Bana, Javier Bardem, Louis Garrel, Vincent Cassel, Idris Elba, Taika Waititi, Ethan Hawke (zvlášť po loňských Varech) – a i Matyáš Řezníček.

Miroslav Romaniv

kreativa & komunita

Timothée Chalamet! Myslím, že ne­jsem jediný, koho scéna s broskví ve filmu Dej mi své jméno nenechala chladným. Anyway! Díky Bohu a Lucu Guadagninovi, že nám dali Timothéeho, který si nás všechny svou rolí mladého chlapce Elia zcela podmanil. Kdybych byl o pár let mladší, asi bych si jeho fotky tiskl a lepil v pokoji na zeď. Nicméně přiznávám, že i tak mám doma sbírku merche výše uvedeného filmu.

Mohlo by se vám líbit

Timothée Chalamet a jeho nejen filmové, ale především módní výstupy

Mladý Timothée je novodobou ikonou Hollywoodu. Od jeho prvního velkého vstupu na červený koberec uplynulo jen pár let, ale nazývat ho ikonou není unáhleným závěrem, nýbrž dobře míněným úsudkem. A to jak na poli filmovém, tak módním.
elle.cz

Barbara Häckelová

editorka

Heath Ledger ve filmu Deset důvodů, proč tě nenávidím. O tom, jak ve snímku dostává Shakespeare za uši, jsem vůbec nepřemýšlela, zato jsem si do života odnesla přesvědčení, že pokud chlapec nezazpívá ostraze navzdory do školního rozhlasu serenádu jen pro vás, nemá smysl o něm ani uvažovat. V pozdějších letech mě proto zas a znovu překvapovalo, že v reálu to funguje jinak, a vlastně to tak trochu nechápu dodnes!

Nicole Kudělková

vedoucí ELLE.cz

Od šestnácti let si pamatuji každou repliku ságy Stmívání, protože se mi dodnes zrychlí tep při pohledu na Roberta Pattinsona, podle něhož jsem si dlouho hledala své partnery. Znám dílo Jeana-Paula Belmonda i pozpátku, protože obzvláště v raných rolích jsem ho shledávala nesmírně hot. Povyprávím vám o hereckých výkonech Adama Drivera, o špatných i dobrých. Jamese Bonda mám nastudovaného díky Seanu Connerymu a Danielu Craigovi. V dalších Bondech mám značné mezery. Znalci odpustí, já filmy poznávám jen skrze své crushes.

Mohlo by se vám líbit

Všechny ženy Roberta Pattinsona

Milé dámy, v případě, že byste jej někdy potřebovaly, zde je dating list herce, který se už pár let objevuje na předních příčkách nejpohlednějších mužů Hollywoodu:
elle.cz

Thea Kučerová

šéfredaktorka

Je mi čtrnáct, chystám se do školy a v blaženém stavu zamilovanosti pohladím po cestě z pokoje tvář Ryana Phillippa – vytištěného ve špatném rozlišení na domácí tiskárně a přilepeného na dveře průhlednou izolepou. Potácím se jako v mátohách, ale jen do té doby, než se se o pár týdnů později zamiluju do Chada Michaela Murrayho! Ach, to teenage období, nikdy víc už člověk neprožívá růžolící chlapce s takovou intenzitou. Dylan z Beverly Hills 90210, Danny z Pomády, později Emile Hirsch v roli Jaye v Legendách z Dogtownu, nad kterými jsem si oči mohla vyplakat. Jaksi podivně i absolutní nerd Michael Cera v Juno, Joseph Gordon-Levitt v 500 Days of Summer, kterého bych uňuňala, zasmušilý Joaquin Phoenix ve Walk the Line, bláznivý Garrett Hedlund ve filmovém zpracování mé nejoblíbenější knihy On the Road a nakonec i sexy Travis Fimmel jako Ragnar Lodbrok v seriálu Vikingové. V září se mám vdávat, ale třeba se do té doby ještě potkáme, kluci!

Mohlo by se vám líbit

Joaquin Phoenix se bojí. Zajděte si do kina na nový film

Měli byste zavolat mámě, ale odkládáte to. Tlačí se na vás vlastní život – a taky víte, že to nebude jen tak jednoduché. Takže nevoláte, ale v hlavě se vám zároveň rozehrávají scénáře, co všechno se může stát. Jako kdyby vaše mlčení bylo tím mávnutím motýlích křídel, které někde jinde vyvolá katastrofu nedozírných rozměrů…
elle.cz

Anna Machová

kosmetická redaktorka

Nemůžu říct, že by se mi nelíbili prvoplánově krásní muži. Takový Tom Cruise v Top Gun: Maverick rozbuší moje srdéčko vždy, když nasedne na motorku nebo zasedne za knipl. Jeho vyrýsované tělo, thymolinový úsměv a srdce rebela dostane každou… Mě však mnohem víc oslovuje jeho kolega, kapitán Hondo, se kterým výcvik jednotky elitních letců vede. Ano, mám na mysli toho lehce obézního Afroameričana s brýlemi, ale taky neskutečným charizmatem. That’s my thing! Kéž by tam těch scén měl Bashir Salahuddin (jak se skutečně jmenuje) víc! Okamžitě musím nastudovat jeho filmografii.

Ondřej Liška

art director

Jako teenagera mě naprosto vyřídila Sophie Marceau ve filmu Veselé Velikonoce, ale motal se okolo ní ten otravný Belmondo. Proto jsem ji po letech vyměnil za virtuální JOI – Anu De Armas z filmu Blade Runner 2049. V těch japan-style šatech bych řekl, že je to až nefér jednání směrem k divákovi.

Tento článek najdete mimo jiné v tištěném vydání červencové ELLE. Ještě svůj výtisk nemáte? Objednat si ho můžete pohodlně až do své schránky za speciální cenu a poštovným zdarma na tomto odkaze.

Mohlo by se vám líbit

5 rolí, ve kterých zbožňujeme Toma Cruise

Náš oblíbený americký herec dnes slaví 58. narozeniny. Co je s ním oslavit pomocí jeho nejlepších filmů?
elle.cz

Zdroj: Autorský článek