Sex se nosí

Zatímco z našich ložnic se podle výzkumů sex vytrácí a jsme svědky moderního celibátu, do našich šatníků sex právě dorazil. Ne že by to bylo něco nového, ovšem v roce 2024 můžeme přihlížet vzestupu sex-appealem nabitých módních trendů, z nichž mnohé vzbuzují otázky. Není to už moc? Jak daleko to může zajít? A v neposlední řadě – kdo takové kousky nosí? Nebavíme se o odhalených siluetách či o naked dresses, které sofistikovaně odhalují tělo. Kus holé kůže už nikoho nevytrhne. Móda jde dál, až na samou hranici přípustného. Řeč je o módních trendech utkaných z vašich nejtajnějších sexuálních tužeb a snů. Tedy v případě, že máte slabost pro fetiš.

Mohlo by se vám líbit

Císařovy nové šaty aneb proč už nad naked dress ani nemrkneme?

Těžko říct, kde se vlastně původně vzaly. Naked Dress coby objekt vědomé a sofistikované sexualizace ženského těla jsou tu už od dob, kdy se odhalování stalo přijatelným. Ale zatímco tehdy byly výsadou jen pár nejodvážnějších žen, dnes už se nad nimi snad nikdo nepozastaví. A to ani navzdory tomu, že se staly velkým módním trendem. Proč?
elle.cz

Sado, maso, Alaïa

Sex byl odnepaměti nezbytnou esencí módy. Alespoň od dob, kdy žena mohla ukázat víc než jen kotníky. Svůj boom zažívala tato žhavá ingredience v devadesátkách, kdy například takový Tom Ford triumfoval během svého působení v Gucci originálními sexuchtivými tangy pro ženy i muže G-string. S myšlenkou sexuálního náboje pracoval ve své kolekci pro podzim a zimu 1996, ve které odhalil přiléhavé šaty v délce až na zem se sugestivními vystřiženými panely, které zvýrazňovaly detaily boků. Pak tu byl Thierry Mugler, jehož koketování s fetišem se propsalo do ženského oděvu prostřednictvím teatrálních siluet zhmotňujících utajené touhy. S erotickým nábojem pracuje i současný kreativní ředitel Casey Cadwallader, ovšem překládá jej pro generaci dnešní doby dychtící po diverzitě. Vyslankyní sexu v módě byla bezpochyby i Vivienne Westwood. Vždyť už jen její obchod na King’s Road doslova křičel „SEX“. Vzpomeňme si také na její kolekci pro jaro a léto 1994 nazvanou Café Society. Spoře oděné modelky na módním mole olizovaly zmrzlinu. Byla mezi nimi i Kate Moss. Se zmrzlinou v ruce, v klobouku, botách na platformě a minisukni, jinak zcela nahá. A mistrem erotického charakteru byl i mág Alexander McQueen. Jeho kolekce pro jaro a léto 1998 s kontroverzním názvem Golden Shower musela sice být po stížnostech sponzorů přejmenována, ovšem ikonický runway moment reprezentující extrémnější místa na škále sexuální touhy jí to neodpáralo. Erotický akcent jinak uhlazenému krejčovství tehdy dodaly kapky vody osvětlené žlutým světlem. Kinky!

Chcete pokračovat ve čtení? Článek v plném znění najdete v dubnovém vydání ELLE. Nenechte si jej uniknout, nebo si rovnou dopřejte předplatné magazínu. Obojí si můžete objednat až do své schránky za speciální cenu a s poštovným zdarma na tomto odkaze.

Mohlo by se vám líbit

5+1 důvodů, proč si koupit dubnovou ELLE zasvěcenou empowermentu

Na obálku dubnové ELLE se vrací hvězda historicky první obálky, se kterou ELLE už 30 let zažívá velkou lovestory o stylu, ženské síle, osobitosti a empowermentu. A zde je 5 + 1 důvod, proč si pořídit dubnovou ELLE, se kterou ve velkém stylu oslavíte empowerment i 30 let magazínu v Čechách.
elle.cz

Zdroj: Dazed Magazine a knihy The Fashion Book, 1997 Fashion Big Bang, Man Ray and Fashion