5 ikonických přátelství, která ovlivnila svět módy

Přátelé. Blízcí, se kterými trávíme rádi čas nás často inspirují i ovlivňují víc, než si myslíme. Koukli jsme se proto na známé návrháře a osobnosti, se kterými tráví nejvíce času. Jsou to právě ti, co ve světě módy tahají za nitky. Věděli jste, že se znali?

McQueen

Isabella Blow & Alexander McQueen

Málokdo ovlivnil slavného návrháře tak, jako módní editorka a stylová ikona Isabella Blow. Když uviděla jeho studentskou kolekci, oslovila ho, přemluvila ho, aby si nechal říkat jménem Alexander a nechala ho bydlet u sebe doma. Obětovala mu hodně času, svých kontaktů i peněz. Odměnou jí však bylo odmítnutí z jeho strany potom, co ho oslovil dům Givenchy, aby se stal jejím designérem. Smutné. 

cara
madonna

Madonna & Jean Paul Gaultier

Podobný styl, extravagance i humor. Přátelství královny popu s Gaultierem už se stalo součástí popkultury. Návrhář se nedávno dokonce přiznal, že byl do Madonny, i přes svou jinou sexuální orientaci, dvakrát zamilovaný. Chtěl si ji i vzít, ale ona řekla ne. Tak pro ni v roce 1990 vytvořil legendární kuželovitou podprsenku na Blond Blond Ambition Tour. Hezčí než zásnubní prstýnek, ne?

cara
Lagerfeld

Ines de la Fressange & Karl Lagerfeld

Jedna z Karlových miláčků si užila zářné kariéry na jeho mole v 80. letech. S designérem trávila hodně času a byli si inspirací jeden pro druhého. Jak to tak ale v některých kamarádstvích bývá, někdy to nedopadne. Lagerfeld o ní jednou dokonce řekl: „Přeji jí hodně štěstí, jen pokud ji už nebudu muset vidět, ani ji neuslyším mluvit.“ To se nakonec o deset let přece jen stalo a oni se společně prošli při defilé jeho show v roce 2010.

cara
givenchy

Audrey Hepburn & Hubert de Givenchy 

Pokud by se jen o jednom přátelství dalo říct, že je jako z pohádky, tak o tom, které prožívali Audrey Hepburn & Hubert de Givenchy.Seznámili se v roce 1953 při natáčení filmu Sabrina. Původně si myslel, že jeho ateliér má navštívit její jmenovkyně, také herečka, Katharine Hepburn. Místo ní ale do butiku vešla štíhlá dívka v klobouku s širokou stuhou a hustým obočím. Givenchyho okouzlila krása, osobnost i lehkost Audrey Hepburn tak jako všechny nás. 

cara
kate moss

Kate Moss & Marc Jacobs 

Kate Moss by nebyla Kate Moss bez Marca Jacobse. Co dodat. Když se setkají dvě ikony, nemůže to dopadnout špatně.