Meghan Markle porodila dceru! Jaké jméno s Harrym vybrali?

„S velkou radostí princ Harry a Meghan Markle, vévoda a vévodkyně ze Sussexu přivádí na svět svou dceru Lilibet 'Lili' Diana Mountbatten-Windsor. Matka i dcera jsou zdravé a právě se zabydlují," stálo v prohlášení organizace Archewell, založená princem Harrym. Tisková mluvčí dále uvedla, že se holčička narodila v pátek ráno v nemocnici Santa Barbara Cottage v Kalifornii a vážila 7 liber, 11 uncí.  

 

 

Jak Harry a Meghan vzdali svým oznámením o dítěti hold princezně Dianě

elle.cz

Vznešené jméno zdědila holčička po své prababičce, anglické královně Alžbětě II., které se přezdívalo Lilibet. Prostřední má pak po své babičce, princezně Dianě. Porod malé holčičky přichází po nešťastné zprávě z minulého roku, kdy Meghan podle informací páru potratila. Manželé to sdělili v show Oprah Winfrey a na Valentýna tohoto roku přišla zpráva o novém těhotenství. 

Lilibet je osmá v řadě coby následnice na trůnu. Děti Harryho a Meghan nemají tituly „princ“ nebo „princezna“, protože tyto tituly mají pouze vnoučata monarchy. Nicméně královna Alžběta udělala pro děti Williama a Kate výjimku, protože jsou v přímé linii posloupnosti. „Vévoda a vévodkyně vám děkují za vaše vřelá přání a modlitby, protože si tento speciální čas užívají jako rodina,“ stálo rovněž v prohlášení. Nicméně žádnou aktuální fotografii pár nepřidal. 

Tah Meghan: Z nenáviděné ženy autorka dětské knihy

elle.cz