Tah Meghan: Z nenáviděné ženy autorka dětské knihy

 

Začalo to už na pohřbu prince Phillipa, kterého se Meghan osobně nezúčastnila. Poslala ale věnec a speciální vzkaz. Vše bylo velmi promyšlené a dojemné. Poté, co byly na pohřbu také zachyceni v přátelském rozhovoru princ William a Harry, si veřejnost mohla oddychnout. Tak přece jen ono osudové interview s Oprah Winfrey královské bratry nerozeštvalo na dobro.

 

Tajné vzkazy na pohřbu prince Phillipa

elle.cz

 

Tato dáma nenechává rozhodně nic náhodě. Své kroky přesně promýšlí. To prohlásila v ELLE room na Clubhouse novinářka Barbora Dudinská Sosková, která měla možnost s Meghan, tehdy ještě Markle, se opakovaně setkat. Po březnovém rozhovoru u Oprah, ve kterém Meghan obvinila královskou rodinu z rasismu, její popularita ve Velké Británii klesla o 27%. Nic ale není tak staré, jako včerejší zprávy.

Nyní Meghan vydává knihu pod názvem The Bench, nad které nezůstane jedno oko suché. Je inspirována básní, kterou vévodkyně napsala pro svého chotě Harryho krátce po narození syna Archieho, jednalo se o dárek ke dni otců. Přečíst si ji můžeme od 8. června, kdy se dostane na pulty knihkupectví. Popisovat má vztah otce a syna očima matky. Nečekejte ale žádné archaismy, které by odkazovaly k tradičnímu rodinnému uspořádání. Spíš rovnostářský přístup, protože v anotaci na publikaci Meghan píše, že půjde o „zobrazení mnoha podob lásky, která je k vidění v moderních rodinách".

 

The Bench

 

Výraznou složkou celé knihy jsou půvabné ilustrace, které stvořil renomovaný umělec afro-americký umělec Christian Robinson, který pracoval například pro Sesame Street Workshop a Pixar Animation Studios. Vévodkyně podle svých slov doufá, že kniha může rezonovat s každou rodinou.

 

The Bench

 

Meghan se prostřednictvím knihy opět vrátila k psaní, před sňatkem s Harrym si vedla blog The Tig, eseje psala také pro ELLE a další média. Kniha je tak dalším přírůstkem do mediálního portfolia bývalých seniorních členů britské královské rodiny. Patří sem třeba ještě smlouva s Netflixem na produkování dokumentů a se Spotify na výrobu podcastů.

Summit, který rozhodne o budoucnosti královské rodiny

elle.cz