Nejkrásnější modelky 90. let kdysi a dnes

Upsaly se ďáblu? 

Smlouvu s ďáblem musela uzavřít Cindy Crawford, která ve svých 57 letech vypadá jako o něco málo starší sestra sebe samé z 90. let. Stále stejná dokonalá postava a krásná tvář, která nevykazuje známky plastických úprav, jako kdyby ani nebyly o třicet let starší, než když zářila v kampaních Pepsi nebo Revlon. Jejím perfektním klonem je dcera Kaia Gerber, která je Cindy nejen neskutečně podobná, ale stejně jako ona kdysi je dnes velkou modelingovou hvězdou. Další modelkou, která popírá pozemské zákony stárnutí, je Claudia Schiffer. Devadesátkové ztělesnění panenky Barbie nosí stále stejnou velikost jako v době své největší slávy, stejný účes a ani na jejích rysech zub času nijak výrazně nezahlodal. Kvíz „Najdi deset rozdílů“ by se nedal hrát ani v případě třiapadesátileté Naomi Campbell, která prostě vypadá stále stejně. Jako jedna z mála se stále objevuje na módních molech a v reklamních kampaních, nejnověji je například jednou z tváří nové podprsenky The Icon Bra od Victoriaʼs Secret.

Mohlo by se vám líbit

ELLE KVÍZ: Jak dobře znáte světové topmodelky?

Světové supermodelky - znáte jen jejich tváře nebo jsou vaše znalosti o nich rozsáhlejší? Otestujte své znalosti o hvězdách přehlídkových mol od 90 let až po současnost.
elle.cz

Odchod do ústraní

Velkou proměnou naopak prošla Linda Evangelista, modelka, která v dobách své největší slávy prohlásila, že za méně než 10 000 dolarů ani ráno nevstane z postele. V roce 2021 se po dlouhé pauze opět dostala na titulky časopisů, ale tentokrát kvůli žalobě o 50 milionů dolarů, kterou podala na kosmetickou společnost Zeltiq Aesthetics Inc. V ní tvrdila, že série sedmi sezení procedury CoolSculpting neboli zmrazování tuku, kterou podstoupila v ordinaci dermatologa v letech 2015 a 2016, ji zanechala „trvale deformovanou“ a „brutálně znetvořenou“. Linda, místo toho aby se tuku zmražením zbavila, začala po proceduře nekontrolovatelně přibírat. Stáhla se kvůli tomu na pět let do ústraní, než našla odvahu o tom mluvit a něco se svým životem začít dělat. V roce 2022 se triumfálně vrátila na přehlídková mola, když se v září prošla na přehlídce Fendi během New York Fashion Weeku.

Mohlo by se vám líbit

40 modelek, jejichž street style stojí za to okopírovat

Téměř celý jejich život je spojen s módním průmyslem. I díky tomu jim nechybí vkus a staly se královnami stylu. Řeč je o světových modelkách, které zazářily během mnohých slavných přehlídek i kampaní. Zatímco dnešní modelky podlehly spíše sportovnějšímu a oversized stylu, tváře devadesátých let se přiklánějí hlavně k nesmrtelné klasice. Která z těchto div by se mohla stát vaším módním vzorem?
elle.cz

Nový život v novém těle 

Také Adriana Lima, dřívější andílek Victoria’s Secret, na letošním festivalu v Cannes u přihlížejících vyvolala lehce zvednuté obočí. Její tvář působila otekle, jako by si nechala čerstvě aplikovat výplně a ještě to s nimi trochu přehnala. Adriana, které je 41 let a je matkou tří dětí, se po porodu posledního dítěte, syna Cyana, také musela srovnat se svým novým tělem. „Každý den si musím připomínat: ‚Poslouchej, přijmi, kdo jsi. Přijmi své tělo‘,“ řekla letos na jaře časopisu People. Podívejte se v naší galerii na nejkrásnější topmodelky kdysi a dnes...

Slavné topmodelky kdysi a dnes:

Zdroj: ELLE.com, Popsugar, People