Nejvtipnější z Hollywoodu: 5 komiků, kteří zbořili hranice konvence

Sacha Baron Cohen

Mistr nekorektního humoru za svou kariéru stihl urazit snad všechny příslušníky nejrůznějších náboženských vyznání, sexuálních orientací, etnik a národů na celém světě. Stvořil  hned několik kultovních postav, které se navzájem předhánějí ve své bizarnosti a excentricitě. Ve svých filmech i skečích se nebál navážet ani do nejožehavějších společenských témat a z rukávu sypal jednu nekorektní urážku za druhou. Nešetřil přitom ani sebe – jako bílý rapper Ali G, kazašský reportér Borat, gay Brüno nebo diktátor Aladeen absolvoval tolik ponižujících i riskantních scén, až je to vlastně obdivuhodné. Pro část publika je geniálním komikem, jiným jeho vtipy připadají absolutně přes čáru. Je ale nutné přiznat, že každá z jeho postav se stala  populární a znají je všichni napříč oběma tábory.

Sacha Baron Cohen
Info ikona

Jim Carrey

Jeho obličej připomíná tvárnou gumovou masku, kterou je možné zformovat do těch nejneuvěřitelnějších grimas. Někdy nechává diváka pochybovat, jestli to, co zvládne provádět se svým obličejem, je ještě realita, nebo už počítačová animace. Poprvé svůj božský dar mimického komika předvedl v roli Ace Ventury, zvířecího detektiva a definitivně je potvrdil ve filmech Maska a Blbý a blbější. Tyto filmy se nezpochybnitelně zařadily mezi nejpopulárnější filmové komedie. Jim Carrey sice působí dojmem, že neumí být vážný ani v reálném životě, ale ve skutečnosti je komplikovanou osobností, která trpěla depresemi. Když v roce 2015 po rozchodu s ním spáchala sebevraždu předávkováním léky jeho expřítelkyně Cathriona White, její rodina ho označila za viníka její smrti a následně ho za to zažalovala. Pro Jima nastalo nejtemnější období v životě a úplně se přestal objevovat na veřejnosti. I když se z nejhoršího už dostal, po natočení posledního filmu Ježek Sonic 2 odmítá herecké role, zejména pak ty komické. Fanoušci tak jen mohou doufat, že jeho rozhodnutí o hereckém důchodu nebylo definitivní.

Jim Carrey
Info ikona

Zachary Galifianakis

Je nejmlčenlivější ze všech komiků a přece je jeho humor téměř zabijácký. Jeho postavy jsou ve většině případů nenápadní, lehce vyšinutí chlápci, kteří zrovna nehýří energií a ani toho moc nenamluví, ale když už něco řeknou nebo udělají, stojí to za to. Na svém kontě má rolí samozřejmě více, ale nejvíce se do povědomí diváků zapsal jako Alan Garner ze série „Pařeb“. Potenciál jeho vtipné podivnosti a to, že se do něj diváci definitivně zamilovali, pochopili i tvůrci série a ve třetím pokračování, Pařba na třetí, mu svěřili největší prostor. Legendární se stala scéna se žirafou, vystoupení Alana na pohřbu svého otce nebo zápas s kohoutem. Zachary je ale mistr pranku i mimo filmové plátno. Jednou například zavolal své sestře, že si vystřelí z nejmladšího bratra Grega. Celých pět následujících let mu říkali „Craigu“. Nejvtipnější na tom je, že on to nikdy nikomu nepřiznal.

Zach Galifianakis
Info ikona

Rob Schneider

Rob Schneider nemusí vlastně ani nic říkat. Stačí se na něj podívat a každému je jasné, že vidí dokonalý prototyp filmového loosera a smolaře. Jeho drobná postava, vykulené oči a přihlouplý úsměv v každé komedii skvěle fungují. Rob ví, že není typem hollywoodského krasavce, ale svou vizáž dokázal proměnit ve vítězné eso. Neváhá se nechat ještě více zošklivit a být na plátně spojován s poněkud neatraktivními nebo podivnými partnerkami, což vyvolává u publika žádoucí záchvaty smíchu. Toto spojení dokonale vytěžil ve filmu Deuce Bigalow: Dobrej striptér. Role čističe akvárií, který je donucen jako gigolo plnit touhy těm nejzvláštnějším typům žen, se stala jeho odrazovým můstkem pro úspěšnou kariéru hollywoodského komika. Perfektně sehrané komické duo tvoří především s Adamem Sandlerem, který ho coby producent obsadil do 15 svých filmů. V soukromém životě je Rob Schneider ovšem ženatý s krásnou mexickou modelkou a spolu s ní vdechl na Netflixu život sitcomu Real Rob, který odhaluje vzestupy a pády jeho osobního a profesního života a prokládá je vystoupeními ve stand-up komedii.

Rob Schneider
Info ikona

Jack Black

Syn satelitního inženýra a vědkyně v leteckém a kosmickém průmyslu je především velký hudební talent. Spousta z jeho komediálních rolí je spojena s hudbou a dává mu prostor předvést své hudební znalosti i umění. Svůj herecký průlom zaznamenal v roli prodavače gramodesek Barryho ve filmu Všechny moje lásky. Díky příznivým ohlasům kritiků pak následovala jedna role za druhou. Dostal se tak ke své ikonické roli kytaristy Deweyeho Fina z hudební komedie Škola ro(c)ku, která mu vynesla nominaci na Zlatý Glóbus v kategorii Nejlepší mužský herecký výkon v komedii / muzikálu. Svérázného hudebního skladatele Milese si pro změnu zahrál v romantické komedii Prázdniny. Kromě kytary Jack ovládá ještě hru na klávesy a perkuse. Nebo vtipnou hračkuSax-A-Boom, jak předvedl v show Jimmyho Fallona. Nesmíme opomenout ani to, že Jack Black skvěle zpívá a je frontmanem kapely Tenacious D.

Jack Black
Info ikona

Zdroje: Wikipedia Commons, YouTube, IMBd.com, ČSFD, Osobnosti.cz, Diply.com, Celebanswers.com, Cervenykoberec.cz, Lifee.cz

Předplaťsi & Ušetři

Elle cover
REKLAMA