Camille Razat, hvězda seriálu Emily in Paris, o francouzských klišé

 

Očekávala jsi po odvysílání Emily in Paris takový příval zájmu a popularity?  

Musím přiznat, že jsem počítala s tím, že seriál bude mít úspěch, protože za ním stojí Darren Star. Celý svět miluje Sex ve městě a tohle byl jeho další velký projekt. Zárukou toho, že se o Emily in Paris bude mluvit, byly i Lily Collins a Ashley Park – ta je mimochodem velmi známá na newyorské Broadwayi. Ale až takovou odezvu jsem nečekala. Je ovšem pravda, že v náš prospěch hrály i okolnosti okolo koronavirové pandemie, kdy lidi byli zavření doma a chtěli se podívat na něco nenáročného, vtipného a prvoplánově krásného. Paříž, tak jak ji ukazuje Emily in Paris, samozřejmě neexistuje. Šlo o ztvárnění milého a líbivého světa. Všechno přece nemusí kopírovat realitu nebo být depresivní a vážné. Všechna ta klišé o Pařížanech, za která seriál schytal kritiku, byla použitá s určitým záměrem. Navíc klišé mají vždy alespoň částečně základ v pravdě.  

Která z nich mají tedy nejblíže k realitě? 

Jednoznačně to, že jakmile se cizinec snaží mluvit francouzsky, Pařížan radši předstírá, že mu nerozumí, i když to není pravda. Stejně tak je trefné, že když ho někdo poprosí o radu na ulici, místní se většinou ani nezastaví a dělá, že nevidí a neslyší. A další klišé z Emily in Paris, které se může zdát přehnané, ale vlastně není, je to, když si Emilyina šéfová dává místo oběda radši jen cigaretu. Myslím, že celkem sedí i to, že Francouzi obecně jsou volnomyšlenkáři a nevěra pro ně není okamžitě důvod k rozchodu nebo rozvodu. Pak samozřejmě pití vína už od dopoledne… To by v USA nepřipadalo v úvahu. 

V Los Angeles bys okamžitě nastupovala na rehab! 

Přesně! To bych byla za alkoholičku. (smích) Ale v Paříži je půl dvanácté ideální čas dát si sklenku a cigaretu. A nikdo se nad tím nepozastaví, natož aby to vyvolávalo nějaké pozdvižení.  

A na závěr to nejpodstatnější. Co klišé týkající se francouzských mužů? Dokonalý milenec a romantik v jednom… 

S tím si dovolím nesouhlasit. (smích) Já mám sice štěstí, že můj přítel se řadí mezi romantiky, ale není to žádné obecné pravidlo. Pařížané navíc opravdu běžně nevypadají tak dokonale jako Lucas Bravo (Camillin herecký kolega z Emily in Paris, pozn. red.), ale v seriálu pro ženy bylo logicky potřeba, aby se bylo na co koukat. (smích) 

Celý rozhovor si přečtete v únorové ELLE, kterou si můžete objednat až do své schránky za speciální cenu a poštovným zdarma na tomto odkaze. Nově si ELLE můžete také přihodit k nákupu na Rohlik.cz a samozřejmě ji najdete i na stáncích.

Mohlo by se vám líbit

Díky únorové ELLE, si zamilujete francouzský "je ne sais quoi" styl

Únorová ELLE se na lásku dívá moderníma očima a nabízí inspiraci od těch nejpovolanějších: od Francouzů, mistrů na poli svádění i znalců nejnovějších módních trendů.
elle.cz