Welcome to Barbieworld: Premiéra Barbie ve znamení růžové a třpytek

Hello Barbie, let’s go party

Panenka Barbie se světu poprvé představila na veletrhu hraček pořádaném v roce 1959 v Americe. Od té doby se stala ikonou mezi hračkami a její vliv se promítl i do skutečného světa. Okouzlilaněkolik generací dětí, inspirovala vizážisty i světové módní návrháře. O dokonalé panence vznikly spousty kreslených filmů, ale na hrané zpracování jejího příběhu jsme si museli počkat dlouhých 64 let. Snímek Barbie k sobě přitahuje pozornost už od chvíle, kdy bylo zveřejněno, že se začne natáčet. Když se navíc ukázalo, že se v hlavních rolích objeví Margot Robbie a Ryan Gosling, zájem publika ještě vzrostl. V našich kinech bude mít dychtivě očekávaný růžový snímek Grety Gerwig premiéru 20. července, ale vy se můžete pokochat róbami ze světových uvedení filmu v L.A. a v Londýně už nyní.

Mohlo by se vám líbit

Film Barbie brzy spatří světlo světa. Co vše o něm nyní víme?

Natočit film o Barbie je jedna věc, ale natočit film o Barbie v režii miláčka nezávislé filmové scény Grety Gerwig, která má na kontě snímky Lady Bird a Little Women, je jiná. Mattelova superstar velikosti nula ožije na hollywoodském plátně a humbuk kolem ní roste s každým novým detailem. Co vše o ní nyní víme?
elle.cz

Dokonalí Barbie a Ken

Na obě významné premiéry dorazili oba hlavní protagonisté Margot Robbie a Ryan Gosling a v obou případech bylo jejich vzezření velkolepé. Robbie na premiéry vynesla šaty ve stylu panenek Barbie, Gosling oblékl obleky v pastelových barvách s rozhalenkou.

Premiéra v Los Angeles

Na premiéře v Shrine Auditorium and Expo Hall v Los Angeles byl nepsaný dresscode v růžové barvě. Sama hlavní hrdinka ale překvapila, když dorazila v černé róbě. I navzdory tomu ale její outfit odpovídal tématu večera. Na růžový koberec vykročila v černých haute couture šatech značky Schiaparelli posetých flitry a vzdala tím hold ikonické módní panence od Mattela z šedesátých let nazvané Solo in the Spotlight. Růžovou oblékl alespoň představitel Kena Ryan Gosling. Herec byl v odstínech růžové oděný od hlavy až k patě a jeho minimalistický oblek ještě více zdůrazňoval jeho aktuální opálení. Podobný outfit jako Ryan zvolil i herec Michael Cera, který si zahrál roli nejlepšího Kenova kamaráda Allana.

Premiéra v Londýně

Na londýnské premiéře se Margot převlékla za Enchanted Evening 1960 Barbie. Měla na sobě světle růžové vypasované korzetové šaty od Vivienne Westwood s bílým nadýchaným výstřihem, vlasy vyčesané do elegantního drdolu a na krku výrazný perlový choker. Ryan Gosling obměnil barvu obleku a tentokrát zvolil odstín mentolové.

Na premiéře se Margot Robbie nechala slyšet, jak moc je nadšená, že svět konečně uvidí film, ve kterém nejen hrála, ale který také produkovala. „Jsem tak nadšená,“ řekla. „Chystáme se sdílet to se světem. Když děláte film, tolik vám na něm záleží a doufáte, že ho lidé uvidí a bude se jim líbit. Mám pocit, že tento film uvidí hodně lidí, že je opravdu vzrušující.“

Mohlo by se vám líbit

Tik Tok ovládl trend barbiecore. Získá si i vás?

O barbiecore, hyperženské růžové estetice, propagované naší oblíbenou panenkou Barbie, ještě hodně uslyšíme. S příchodem stejnojmenného snímku režisérky Grety Gerwig v podání Margot Robbie a Ryana Goslinga barbiecore trend ale rozhodně nezačal. Tato módní tendence je všem na očích už od minulého roku a stále nabývá na oblíbenosti. Neříkejte, že jste si v jeho zajetí něco růžového ještě nepořídili?
elle.cz

Hvězdy v duchu Barbie

Také ostatní hosté premiéry zvolili outfity odpovídající tématu filmu. Herečka Shay Mitchell v Los Angeles vynesla panenkovské šaty, které zvýraznily její postavu a zalichotily jejím dlouhým nohám. Zpěvačka Dua Lipa oblékla třpytivé šaty, které jí lichotily střihem, a díky své transparentnosti odhalily i naprosto všechno pod nimi. Billie Eilish si na premiéru vybrala oversized model sestávající z košile, širokých kalhot a obří ugly sneakers. Velmi překvapila rapperka Nicki Minaj, která ač často nosí šokující outfity v zářivých barvách, dorazila v umírněné kombinaci bílé a šedé, která jí velmi slušela. Herec Will Ferrell, který si ve filmu taktéž zahrál jednu z důležitých rolí, na premiéru filmu dorazil i s rodinou. Všichni zvolili primárně odstín tmavě modré, ale dresscode Ferrel dodržel svou růžovou kravatou. Na tyto i další přítomné celebrity se podívejte v naší galerii.

Prohlédněte si outfity z růžového koberce filmu Barbie

Zdroj: Elle.nl, pagesix.com