Priscilla se vrací. V kinech uvidíme její život s Elvisem i šatník

Film vychází z pamětí Priscilly Presley „Elvis a já“, které popisují jejich milostný vztah a jejich společné období. Obrovskou výhodou filmu je, že se opírá o reálné vzpomínky a že jeho skutečná hlavní hrdinka byla štábu k dispozici, aby byl její příběh zpracován co nejdůvěryhodněji. 

Elvis, láska mého života

Elvis, ztvárněný Jacobem Elordim, se s Priscillou, kterou hraje Cailee Spaeny, seznámil, když jí bylo pouhých čtrnáct let. Jejich románek je považován za moderní pohádku, a navzdory tomu, že nežili šťastně až do smrti, byla jejich vzájemná vášeň námětem už mnoha příběhů. Děj filmu se tentokrát soustředí především na Priscillu Presley, Elvis je vedlejší postavou. Vztah Elvise a Priscilly Coppola na plátně zachytila jako jízdu na horské dráze, která nevyjímá ani drsné okamžiky, které se mezi nimi odehrály.Nebylo to tak, že bych ho nemilovala. Byl láskou mého života, ale byl to životní styl, který pro mě byl tak těžký,“ svěřila se Priscilla před premiérou filmu na filmovém festivalu v Benátkách.

 

 

Překvapivé spojení Coppoly s Priscillou

Režisérka a scenáristka Sofia Coppola, která film o Priscille natočila, je dcerou známého režiséra Francise Forda Coppoly a sestřenicí herce Nicolase Cage. Což je svým způsobem vtipné, protože právě Nicolas Cage byl ženatý s Lisou Marií Presley, jedinou dcerou Priscilly a Elvise. Manželství jim v roce 2002 ale vydrželo sotva čtyři měsíce, než Cage požádal o rozvod. Lisa Marie Presley pro časopis Rolling Stone jejich vztah okomentovala takto: „Jsme oba tak dramatičtí a horkokrevní, že když to bylo dobré, bylo to opravdu neskutečně dobré. Ale když to bylo špatné, byla to pro oba příšerná noční můra.“ A dost podobně vypadal i vztah jejích rodičů Priscilly a Elvise. Sofia Coppola se pro změnu opřela o výpovědi Priscilly. „Snažila jsem se natočit film z jejího pohledu, abychom se na tuto cestu mohli vydat s ní. Priscillin příběh je jedinečný a zároveň neuvěřitelně blízký,“ prohlásila během uvedení snímku v Benátkách. Chtěla zachytit, jak Priscilla vnímala vstup i odchod z Elvisova světa a stavění se na své vlastní nohy. Podání postavy Priscilly přímo s její živoucí předlohou konzultovala i její představitelka Cailee Spaeny. „Věnovala mi svůj čas, byla ke mně velmi laskavá a podporovala mě. Myslím, že kdybych ji neměla, bylo by to pro mě mnohem těžší,“ vděčně řekla herečka.

Mohlo by se vám líbit

Prokletí rodu Presley: Proč jim sláva ani jmění nepřinesly štěstí?

I když se možná některé rodiny pyšní téměř královským statusem a veřejnost jim závidí slávu a bohatství, ve skutečnosti čelí jedné tragédii za druhou. Daly by přitom všechno za obyčejný šťastný život. Takzvaným rodinným kletbám čelili Onassisovi, Kennedyovi a další ránu osud nedávno zasadil také klanu Presleyů. Proč se některým rodům štěstí vyhýbá, i když mají všechny předpoklady, aby ho měly?
elle.cz

Elvis stále fascinuje 

Teprve vloni byl uveden film Elvis režiséra Baze Luhrmanna, který se soustředil spíše na postavu Elvise, jeho vzestup a pád a turbulentní vztah s jeho manažerem. Roli Elvise si zahrál Austin Butler, který byl za jeho ztvárnění nominován na cenu Zlatý Glóbus. Během natáčení životopisného dramatu si Butler vybudoval velmi silné pouto jak s vdovou Priscillou, tak s její dcerou Lisou Marií. I když Austin Butler Zlatý Glóbus za Elvise nezískal, dokázal svou děkovnou řečí obě ženy Elvisova života dojmout k pláči. Netušil přitom, že pouhé dva dny poté bude plakat on – to když Lisa Marie Presley nečekaně zemřela.

Priscillo, jak to tehdy bylo?

Když Priscilla Beaulieu poprvé potkala Elvise Presleyho, bylo jí čtrnáct let. Elvisovi bylo o deset let více a v západním Německu, kde se Priscilla ocitla díky vojenské kariéře svého otce, si Elvis právě odbýval svou vojenskou službu. Otazníky ohledně jejich sexuálního vztahu ale Priscilla rázně odmítla: „Lidé si myslí, že to bylo kvůli sexu. Vůbec ne. Nikdy jsem s ním neměla sex. Byl velmi laskavý, velmi milující, ale respektoval, že je mi teprve čtrnáct let.“ Naopak prozradila, že jí Elvis odhalil svoje nitro, svoje splíny, obavy, naděje a třeba také to, že se nedokázal srovnat se ztrátou své matky. Elvis se krátce poté vrátil do Spojených států, ale oba zamilovaní spolu zůstali v kontaktu a o čtyři roky později Priscillu vyzval, aby se přestěhovala do Memphisu a mohli spolu žít. Vzali se v roce 1967, když bylo Priscille 21 let. Svatbu měli v Las Vegas a manželství jim vydrželo pouhých pět let. Deset let od jejich svatby ale Elvis náhle zemřel na selhání srdce.

Mohlo by se vám líbit

Marilyn Monroe v úplně jiném světle: měla IQ 168 a nesnášela diamanty

Naivní blondýnka s vlající sukní odhalující nohy a kalhotky. Žena s IQ 168 a jedna z prvních podnikatelek v Hollywoodu. Zní to jako popis dvou rozdílných osob, ale jedná se o jednu a tu samou. Marilyn Monroe. Ta se celý život musela potýkat s předsudky a nepravdivé mýty se o ní šířily i po její smrti... Jaká ale byla Marilyn doopravdy?
elle.cz

Temná stránka hvězdy rockʼnʼrollu

Čím se film liší od všech ostatních, které už byly o tématu života krále Elvise natočené? Neadoruje ho. Naopak, film Sofie Coppoly si troufá Elvise vylíčit i z jeho temné stránky. Nebojí se ukázat Elvise i jako manipulátora, který se ke své ženě nechoval právě nejlépe. Výjimkou nebylo ani slovní napadání, výhružky a následné pokusy o usmíření. „Je velmi těžké sedět a dívat se na film o vás, o vašem životě a o vaší lásce,“ svěřila se Priscilla. „Myslím, že Sophia odvedla úžasnou práci.“ A skvělou práci odvedli také maskéři a stylisté. Cailee Spaeny je v některých momentech od Priscilly k nerozeznání. Od účesu známého jako „beehive“ a její nezaměnitelné oční linky přes ikonické outfity, které si oblékla v situacích, které vstoupily do dějin. Třeba Priscilla, mávající svému milému na rozloučenou na německém letišti ve Frankfurtu, stejně jako její reálná předloha oblékla šedomodré kostkované šaty, hnědou bundu a na hlavu nasadila bílý šátek. Také na svatební den nechala Coppola filmovou Priscillu obléknout k nerozeznání stejně. Vyčesané vlasy, linky, diadém s bohatým závojem a volné krajkové šaty byly přesně tím, co na sobě měla skutečná Priscilla v kapli ve Vegas. Zachycená je i věrná podoba Priscilly po narození dcery v jasně růžovém outfitu nebo lila blůza s nabíranými rukávy a tmavě fialové zvonové kalhoty na Den Díkůvzdání. Je nad slunce jasné, že půjde o velký módní zážitek. Premiéru v amerických kinech měl film Priscilla 3. listopadu. V Evropě by mělo příjít na řadu první Německo, kde se pár Elvis a Priscilla poznali. Tamní premiéra je naplánována na 4. ledna 2024 a další evropské země by měly následovat. 

Mohlo by se vám líbit

Elvis Presley: První hvězda showbyznysu

Noty neznal, ale na kytaru a na piano hrál jako bůh. Dav ho miloval - svědčí o tom tisíce odehraných koncertů a více než 130 milionů prodaných alb. Hvězda krále rock’n’rollu, který by dnes oslavil krásných 87 let, patrně nikdy nezhasne...
elle.cz

Zdroj: ČSFD, Wikipedia, YouTube, ct24.cz