REKLAMA
REKLAMA

10 vlasových proměn princezny Diany

Dlouhé, krátké, s ofinou… Tak šel čas s účesy princezny Diany. Své fanoušky neinspirovala jen stylem oblékání, ale také svými účesy. Vždy byly dokonale upravené, vyfoukané a obarvené v přírodních odstínech světlé barvy. 

Proč si zamilovala krátký sestřih?

V roce 1990 Diana fotila pro prestižní lifestylový britský magazín a o její účes se tehdy staral světoznámý vlasový stylista a kadeřník Sam McKnight. Ten zpětně přiznal, že do poslední chvíle nevěděl, koho bude ten den česat. Bylo mu jen naznačeno, že půjde o velice významnou osobnost. On sám si zprvu myslel, že bude pracovat s Margaret Thatcher. Jaké bylo jeho překvapení, když se mezi dveřmi objevila princezna Diana. Princezně tehdy vlasy sahaly téměř po ramena, ale Sam ji na je fotku sepnul vzadu a vytvořil efekt krátkých vlasů. Dianě se to tehdy neuvěřitelně líbilo. „Co byste s mými vlasy udělal, kdybych vám dala zcela volnou ruku?” zeptala se tehdy Sama McKnighta. „Všechny bych je ostříhal.” odpověděl bez váhání. A Diana se opravdu pár dní na to přesně takto nechala ostříhat. 

Slavný účes, který následně několik let napodobovala většina žen, byl na světě. „Byl to skutečně protipól k velkým hřívám osmdesátek, ženám dodal více sportovního, adrogynního vzhledu, ale protože ho nosila princezna Diana, bylo to pořád ohromně ženské,” dodává Sam McKnight.

ELLE
Info ikona

ELLE PŘÍMO VE VAŠÍ SCHRÁNCE S POŠTOVNÝM ZDARMA

Nechcete přijít o nové číslo? Nechte si ho poslat domů. Výtisk vám doručíme až ke dveřím po celé České republice za stejnou cenu jako v obchodě, aniž byste museli platit poštovné. (Akce platí pouze pro ČR.)

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

EBC promo

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA